Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jabalka avatar jabalka 960 Точки

[Exam] КПК - Впечатления, решения, резултати

Здравейте, хора.

Мина последния изпит от второ ниво. Може би и вие като мен с любопитство и леко вълнение очаквате резултатите от оценяването или пък не.

Колкото повече научаваме, толкова по-интересни стават проектите и изпитите. Успях някак да обърна отношението си към изпитите - от притеснение как ще се справя към любопитство какво са ни подготвили като проблем от СофтУни и вълнение, че ще се изправя пред нов интересен проблем и ще натрупам нови знания и опит. За вас как е усещането? Какво е във вашите очи явяването на изпит?

И по същество - за изпита по КПК. Бях на първия - от 10 часа сутринта. Задачата ми се видя добре подготвена. Закачките в кода ми се видяха доста освежаващи и погледах 10-ина секунди от видеото на брата на кодописеца :) Вие? Много ми е интересно да разучавам и подреждам чужд код и да търся как работи. Предизвикателство си е. Чак имам мерак да си го разцъкам още,като се наспя :) Иначе рефакторирах доста (може още доста). На едно място ми беше трудно да преименувам единия "пакистански" метод. Доста гледах кода, за да реша как е добре да се казва. Намерих единия ботълнек - в стринговете, разбира се. За други- не знам - имах едно предположение, ама не се оказа вярно - не ми и останамного време да го търся. Трябваше да отделя повече време на тестовете - можеше още там да дам на света :D Имаше няколко излишни парчета код тук-таме... Ще ми е интересно да видя авторско решение :)

Та така - иначе за курса - определено ми се отрази това (неблагоприятно), че курсът беше толкова разтегнат във времето. Трябва ми повече самодисциплина, за да се подготвям по-последователно. Колкото повече научавам, толкова повече разбирам колко много има за учене и колко малко знам всъщност :) Забавата на това да си разширяваш полето на знание ;)

Дано сме се представили всички добре и така - напред и нагоре :)

Успех на поправителните (който ще ходи)!

Ще се радвам да споделите как мина изпитът за вас :) Пък и Ниво#2 като цяло...?!?

6
C# OOP Advanced
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Ами... мисля другия път да дойда по джапанки и 1 хавлия. Добре би ми се отразила една сауна.

Та... OnTopic();

Хареса ми изпита. Доста опит имам вече в рефакторирането на код и може би съм пуснал някоя друга кървава сълзичка докато оправях този проект. Направих грешката да недогледам на 1-2 по-важни места и се чудех известно време защо не ми минават някои тестове, но като ги оправих всичко си легна с изключение на най-крайния тест. Както по традиция винаги 5 минути след изпита се сещам къде може да е ключа към палатката за даден тест, но вече късно. Личи си вече, че с времето изпитите стават все по предизвикателни и интересни.

5
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Уж бяхме около 300 студента, пък на изпита са се явили към 200 ?

Любопитно ми е, какво ли е станало с останалите 100, отказали са се да се явяват ?

Изпита днес: тегав и омазан, обемничък си беше като работа, да рефакторираш, да вниквеш в логитата, пък и тестовете да помислиш и напишеш, пък и още неща.... Абе 6 часа не ми стигнаха.

6
19/01/2015 00:53:45
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Доста са се поотказали, за съжаление, след всяко ниво намаляваме с много.

Но според мен има и хора, които са решили да се явят директно на поправката по КПК, за да може през изминалите два-три дена да се подготвят за поправките по ООП и JS. Аз лично много исках да отида на ООП поправка, но с това КПК... отложих го за другата поправителна сесия.

Иначе и аз подкрепям колегите - интересен изпит, но много малко време. Определено предадох задача, която бих могла много повече да наглася, но вината си е и моя, не се упражнявах за този изпит колкото трябваше. Знаех, че единият ботълнек се оправя с MultiDictionary-то и OrderedDictionary-то, но кое точно трябваше да сложа и къде, не ми остана време да проуча. А нагласянето на класовете и пропъртитата в тях ми се видя мисия невъзможна и дори не го опитах.

Ако може да променя нещо в изпита, това е още повече да намаля UnitTest-овете и документацията. Дали ще тестваш и документираш 3 метода или 7-8 - знанията са едни, а за спестеното време, макар и малко можех да оправя нещо друго съществено.

2
svetoslavpopov avatar svetoslavpopov 20 Точки

Момчетата от SoftUni определено надминаха себе си в този изпит. Страшно интересен беше. Въпреки, че не успях да го реша на 100% ми хареса супер много.
Поздрави за добрата работа и успех на всички :)

6
presian avatar presian 223 Точки

Аз както и предполагах, нямах почти никакъв спомен от C#ООП и съответно рефакторирането на билетите ме смаза и така зациклих, че просто не "отлепих ютията от дъното". Но нищо до поправката ще се опитам да си припомня нещата! Иначе задачката беше забавна, но доста обемна според мен като за 6 часа. На справилите се само адмирации, на останалите ще се видим на втория тираж. Като стана дума за втори тираж, кога трябва да пуснат записването?

7
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Супер изпит, добре написан, интересен. Времето МНОГО МАЛКО - чувствах се като на изпит по най-бързо писане. Въпреки че знаех какво ми остава и как да го направя... просто нямаше време! Зарязах всичко недовършено в последните 20 мин за да успея да напиша 4-5 юнит теста, ей така да се види че има и юнит тестове :), заради което документацията си замина и подредбата на пропъртита конструктори и т.н.

11
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Мен тоя код много ме изгуби и тръгнах да го пиша на ново, в следствие на което без да усетя съм оправил единия перформънс ботълнек, но имам грешен резултат на 6-ти тест и така и не разбрах какъв ми е проблемът :D

Test #6 (Incorrect answer)

Time used: 0.187 s
Memory used: 15.25 MB

Test #7 (Correct answer)

Time used: 0.384 s
Memory used: 19.47 MB

 

 

0
Karlie avatar Karlie 438 Точки

На едно, или дори две места, не помня, имаше:

this.From = from;

this.To = from.

Това оправи ли го?

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Да, свел съм ги да се случват само на едно място и то е класът Ticket. Другите просто го унаследяват.

0
rvmladenov avatar rvmladenov 293 Точки

Колеги, а какво стана с юнит тестовете ? По едно време Наков каза, че имало проблем с тях, но бях много назад и много трудно се чуваше при мен ?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Не е имало проблем с юнит тестовете. Просто нямаше как да се качат в джъджа и трябваше да е като домашно.

0
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Аз някакси успях да си кача проект с unit testovete. Махнах bin и obj от папката TravelAgency.Tests, махнах папката Test Results  и всичко си се качи в Джъджа и тестовете минаваха.

 

3
shorti avatar shorti 47 Точки

Добър изпит, хареса ми че беше наблегнато на качеството на кода а не на грешки в изпълнението (доста лесни грешки като махнем последните 2 които ми отнеха около час).

На мен времето ми беше достатъчно даже успях да си направя една последна проверка. Ключовото за намаляване на времето при мен беше че докато разделях файловете се сетих да преработя абстрактния клас и после да изтрия половината код от всеки билет.

Документацията и тестовете ми бяха малко copy-paste което доста кофти работа но спестява време за да можеш да свършиш и другите неща.

1
19/01/2015 14:53:25
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Изпита, като цяло беше интересен, но доста обемен.  Аз лично се чуствах доста неподготвен и стрелях напосоки като по-скоро разчитах на усет отколкото на разум. (нямаше време за мислене).  Липсваше ми практическия опит.

15
19/01/2015 18:29:17
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Ще може ли да бъдат качени задачите от двата изпита, за prаctice в judge-a, до решаваме докато излезнат оценките, и се разбере ше се ходи ли на поправка или не.

4
jabalka avatar jabalka 960 Точки

В този ред на мисли въпрос към СофтУни - кога да очакваме оценките по КПК?

3
borislavml avatar borislavml 368 Точки

При положени, че поправката е в петък, а срока за плащане до четвъртък, според мен няма как да излезнат по-късно от сряда вечерта. Незнам колко души ще ги проверяват, но ше се изпотят.

1
yavor2000 avatar yavor2000 114 Точки

Наистина проверката на изпита по КПК е много работа за екипа на софтуни - кода си е обемист и има много неща за оценяване - дано успеят на време.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.