Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Petya avatar Petya 2461 Точки

Анкета - Помогнете ни да изберем СофтУни символ/герой

Здравейте, приятели,

Искаме да изберем отличителен герой, който да стане официален СофтУни символ. Спрели сме се на Jedi Code Master и на Code Wizard. Помогнете ни да изберем едно от двете като гласувате от ТУК. Кое от двете ви харесва повече като дизайн, стил, внушение? Защо?

Благодарим ви предварително за мнението! :)

29
Важни съобщения 22/01/2015 13:33:33
veselinsavov avatar veselinsavov 219 Точки

Защо да не се направи конкурс за такъв герой? 

10
oconne avatar oconne 113 Точки

Подкрепям Веселин и Матрикс, тези герои нещо не се връзват със Софтуни. Ако се направи конкурс, много бързо идеята ще изкристализира и ще се разбере от какво точно се нуждае рекламата или логото или мотото. Не мога да разбера агресията които носят тези герои смесена с инфантилната линия, какво точно се цели не ми е ясно. Освен това тези характери не са типични и традиционни за "пазара", струват ми се доста универсални и тривиални, с това те излизат от контекста на характера на нещо което се опитваме да типизираме , въобще не са консистентни с името и реномето на Софтуни. Не ми хващат окото и сърцето.

10
cherokee avatar cherokee 146 Точки

@oconne: е, по заплетено нямаше как да го кажеш laughing

почти като Haskel код звучеше cool

0
oconne avatar oconne 113 Точки

Хахахаlaughing,  мисля че става ясно въпреки вичко, нямам време в момента иначе бих написал цял лист с анализ на цялостаната символика на тези човечета. 

1
velio84 avatar velio84 241 Точки

Като рисунки са супер (браво на дизайнера), но и според мен не се връзват в контекста на Софтуни. Нещо по-friendly трябва да е. Като това примерно laughing

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/40/Wave.svg/170px-Wave.svg.png

6
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Първият герой с този меч и така намръщен ми внушава: The Jedi Code Master (Наков) реже главите на студентите на изпит :)

0
Shade avatar Shade 33 Точки

Мен пък си ме кефят :D

1
gudov avatar gudov 274 Точки

Нека да е wizard, имаме си вече нинджи.

1
Shade avatar Shade 33 Точки

Jedi няма нищо общо с нинджи... не знам защо с това го асоциирате.

2
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Jedi-то си е самурай - видно от кимоното и прическата :) 

Но аз гласувах за магьосника :)

0
nedelcho avatar nedelcho 11 Точки

И на мен и двете не ми харесват.

Прекалено са мрачни. Ние се учим и се изграждаме като личности в стремежа да осъществим мечтите си. Няма как да мрака да ни води.

Посланието което носят тези две концепции са: голяма тъмна сила сееща разруха и смърт.

А посланието което искам да видя е: голяма светла сила, която гради и преодолява всякакви трудности. В основата е надграждането и стабилността на изграденото. Също така ще е много добра да има нотка креативност в цялата работа.

Никой не иска да става хакер и да ходи и да прави мизерии на хората.

12
22/01/2015 10:54:41
GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

Хубаво мнение сте написали.

 

БОГ да ви благослови. Амин.

2
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Ееее, стига де. Всеки знае, че джедаите са позитивни и креативни и са за благото на всички (и малко егоисти laughing)

2
greedy1988 avatar greedy1988 21 Точки

Не може ли backgraund-a да се коригира на решетка като в Матрицата или дори самият герой да е направен по този начин.

 

-1
22/01/2015 10:51:01
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Ако направиш такова геройче от символи като в Матрицата и трябва да го сложиш някъде с размери 100х100 пиксела, според теб това добре ли ще изглежда? :)

Няма смисъл тапърва да се мъчим да измисляме топлата вода. Това са класически дизайн проблеми, с които вече много други преди нас са се сблъсквали и са намирали различни решения. Например човек може да види какви решения са измислили големите компании от различни браншове (Макдоналдс, Кока Кола и много други), които са инвестирали доста време и ресурси именно в измислянето на такива талисманчета.  Може например да се разгледат талисманите, които са се правили за различни големи спортни събития, например олимпийските игри - https://www.google.bg/search?q=olympic+games+talisman&client=firefox-a&hs=Wju&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=sb&biw=1191&bih=875&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=FbrAVOHyHcfzULvwgcAJ&ved=0CAYQ_AUoAQ

Не говоря да копи-пейстнем Чиборашката от Сочи и да й залепим едно "PHP" на корема, ами като вдъхновение човек да прегледа какво са правили другите по този проблем... Талисманите за Световните първенства по футбол също може да подействат вдъхновяващо като стилистика!

http://th1015.photobucket.com/albums/af275/furtdecurent/th_futix.png

4
22/01/2015 10:59:53
greedy1988 avatar greedy1988 21 Точки

Имаш право за визуализацията, няма да се постигне търсещият ефект.Просто направих асоциация с бинарния код и в първия момент ми се стори добра идея :)

0
rvmladenov avatar rvmladenov 293 Точки

Не знам защо, но на мен нещо не ми харесват тези. Някой като ми каже СофтУни и веднага си представям всичко друго, но не и това, което сте дали за избор.

По-скоро би ми харесало както е примерно и случая с онова малко хлапе, което като каже "Алаказам" и се превръща в капитан Америка :)

В този ред на мисли си представих как примерно в Ниво #1 е един малък wizzard, който още е подгърбен, сдухан и с малка пръчица, ниво #2 вече малко се е поизправил, направил тук там по малко мускули, wizzard пръчката вече е по-голяма и може би по-тъмна. И ниво #3 вече е станал голям, личи си му самочувствието, гледа сеедно е бил на война .... и да не забравяме очилата ... на картинките те някак си ще подчертават повече geek типа герой.

:)

3
22/01/2015 12:40:21
Shade avatar Shade 33 Точки

Т'ва е too much вече :D

3
22/01/2015 12:53:24
cherokee avatar cherokee 146 Точки

cool малко ала Хари Потър ама само 6 етапа на развитие laughing

1
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Wizard, ама да не е толкова лош - по-скоро да изглежда skillful и спокоен (заради уменията и мъдростта си).

4
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

Ако трябва да избирам между двете версии с две ръце гласувам за Магьосника.

Това с Jedi е твърде неуместна и нелепа концепция. Подкрепям абсолютно всичко, което е казал за идеята с джедая колегата Matrix по-горе. В добавка към ситуацията с франчайза (която е доста доста дебела), джедаите имат изключително голямо backstory и ценности, които защитават. Уви много хора свързват джедаите единствено с (абе онея с едни светещи мечове дето се бият с дарт вейдър), което само по себе си е твърде грешно и фактологически невярно.

От друга страна програмистите съвсем спокойно могат да се свържат с магьосниците (връзката е къде-къде по-близка). Абстрахирайки се от факта, че магьосници не съществуват, съвсем спокойно можем да кажем, че програмистите са точно като магьосниците - Има много добри, има и много некадърни. Някои от тях ползват възможностите си за зло, други само за добри цели. Винаги са неразбрани от обществото, просто защото това, което правят, изглежда отстрани като "магия". Всички искат да са магьосници, но в края на деня малко са тези, които се прославят. Трябва да си готов на много жертви, за да станеш наистина добър магьосник.

Много са връзките, които могат да са направят между магьосниците и програмистите.

9
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Докато четях поста ти за това с магьосниците и програмистите си казах като за майтап - ето го нашият талисман :D :D :D :D

http://i.ytimg.com/vi/eHqAcguwhPc/hqdefault.jpg

 

11
22/01/2015 15:54:35
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Ами то всичко, което каза си е в сила и за джедаите: от падуан към джедай -> мноооого труд и творчество; използването на силата си е направо магийка; има зли (сити) има и добри (джедаи ... да не се бърка с гладни); всички гледат на тях като на онези с фокусите и никой не ги разбира; жертват всичко, за да станат джедаи ... даже и любовта на жовота си innocent (е тези дето не го правят стават .... да кажем, че вече не са гладни, ами сити); накрая се прославят и хората ги викат да им оправят бакиите по планетите и луничките. smile

1
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

Да де, ама тук говорим за Джедаи и Магьосници. Не става дума нито за падуани нито за сити. А и злите джедаи не са джедаи in the first place, така че пак не пасват. Падуан също не е подходящо, защото само по себе си има начало и край, докато в програмирането ученето и самоосъвършенстването е цял живот. Тоест отново - Джедаи е твърде некоректна референция. Магьосници по-може.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.