Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Petya avatar Petya 2461 Точки

Анкета - Помогнете ни да изберем СофтУни символ/герой

Здравейте, приятели,

Искаме да изберем отличителен герой, който да стане официален СофтУни символ. Спрели сме се на Jedi Code Master и на Code Wizard. Помогнете ни да изберем едно от двете като гласувате от ТУК. Кое от двете ви харесва повече като дизайн, стил, внушение? Защо?

Благодарим ви предварително за мнението! :)

29
Важни съобщения 22/01/2015 13:33:33
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Let the Force be with us!

или може би по-добре...

Let the CODE be with us!!!!

8
21/01/2015 22:21:23
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Джедайът прекалено много ми напомня на нинджата на Телерик, ако търсите асоциация с тях, ок, но иначе...

Магьосникът пък изглежда зъл. Иначе ми харесва като идея (програмист-магьосник, хах, това ми напомни за един виц.. ;)), но повече би ми харесвало, ако художникът му поотпусне физиономията, да не е толкоз кофти тип.

16
VenelinGrozev avatar VenelinGrozev 130 Точки

Защо толкова намръщени сте ги избрали? laughing

11
tosilv avatar tosilv 69 Точки

Wizard на тениска! 

Не ми харесва връзката със star wars. Освен това Heavy Wizardry и Deep Magic са вързани жаргонно с програмиране вече. 

6
21/01/2015 20:36:42
v.indzhev avatar v.indzhev 37 Точки

И аз съм за Wizard - а. 

3
bizchou avatar bizchou 4 Точки

И аз не харесвам джадай laughing , wizarda е страхотен !

0
Demarkas avatar Demarkas 2 Точки
Нека да е wizard-а...
0
milen_vm avatar milen_vm 68 Точки

Ами човечето което е на логин формата? То си е супер (леко ми прилича на  Наков с тези ръкомахания laughing). Само един лаптоп му трябва е готово за лице на Софтуни.

Защо трябва да е някакъв въоръжен разбойникwink.

12
21/01/2015 22:41:09
GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

Подкрепям предложението ти.

БОГ да те благослови. Амин.

0
Roumen avatar Roumen 127 Точки

Wizard-а ми харесва повече

5
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

И двете не ми се струват подходящи.

Директната препрадката към франчайза на Лукас (или въобще към който и да било друг комерсиален франчайз, със законово запазени авторски права) не съм сигурен доколко би била оправдана, коректна и необходима като цяло.

Магьосникът като идея не е лош, но като изпълнение е твърде мрачен, което навярно ще се хареса на тинейджърската аудитория, която по принцип се старае да го раздава "dark",  "cool", някаква вечна контра и опозация на всико... Но обикновения човек, когато го погледне с този мрачен поглед и череп, по-скоро ще остави усещането, че едва ли не хората, които се занимават с програмиране са някакви зли сектанти, които по цял ден седят пред мониторите...

Освен това, не знам дали това са конкретно самите финални изображения, но ако са те - имат прекалено много детайли по тях, цветове, сенки....!  Това, когато тръгне да се произвежда мърчендайзинг от него, не искам да съм на мястото на дизайнера и печатаря. Да се изпринти такова нещо на плакат е ок, ама ако трябва да се направят химикалки от него - необходима е по-семпла векторна версия.

17
21/01/2015 21:18:56
GogoK avatar GogoK 80 Точки

Е тва клипче надъхва яко, браво колега... почвам да кода новия Windows 12.. WritheLine(Windows 1 2 3..)

0
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

По-принцип предпочитам магьосници, но това геройче на джедай е много симпатично. Програмирането определено е "Power" и героите е подходящо да носят такова усещане. Но тези не ми се струват подходящи at all.

Магьосниците, например, вече ги асоциирам с определена софтуерна фирма. Джедаите сигурно също вече са герой на някоя IT академия, не знам. Те всичките са заети всъщност :D Трябва да измислите собствен супер-герой.

8
21/01/2015 21:17:22
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

На мен лично Code Wizard ми звучи по-добре, но картинките на Jedi-то са по-готини :).

Всъщност вторият ред картинки на магьосника са готини, но човечето е твърде намръщено.

0
21/01/2015 21:24:31
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Готин, готин магьосник, ама сега като му загледах най-горе какво има като символи в жезела - не знам дали ще предизвика внимание в софтуерните среди, но някой скандал на религиозна основа като нищо може да заформи :D :D :D

Хора всякакви ги има.

4
21/01/2015 21:38:18
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Хахаха. Аз затова съм написал, че харесвам втория ред. Жезъла там е много як.

2
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Вярно си е това за религиозната символика laughing, чак сега го забелязах.

1
22/01/2015 13:52:22
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.