Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Petya avatar Petya 2461 Точки

Анкета - Помогнете ни да изберем СофтУни символ/герой

Здравейте, приятели,

Искаме да изберем отличителен герой, който да стане официален СофтУни символ. Спрели сме се на Jedi Code Master и на Code Wizard. Помогнете ни да изберем едно от двете като гласувате от ТУК. Кое от двете ви харесва повече като дизайн, стил, внушение? Защо?

Благодарим ви предварително за мнението! :)

29
Важни съобщения 22/01/2015 13:33:33
oconne avatar oconne 113 Точки

Много интересни и добри всъщност мнения на колегите излязоха до тук, бих искал да ги коментирам и обобщя,  защото така нещата ще станат още по ясни. Даже това може да стане основа за един бъдещ конкурс или да е в помощ на сегашната работа на дизайнерите на Софтуни.

1.Трябва да е много ясно дефинирано за какво ще служи този герой и дали е еднодневка. Ако се ползва еднократно за дадено събитие е възможен такъв вариант.  В противен случай трябва да е нещо по силно и по  стилно и по сериозно (сериозно в смисъл на осъзнато ), за да оцелее през годините. И така този герой Иманентен ли ще бъде или Акцидентен.

2. Да е фриендли, по достъпно и по близко като характер, това което каза Велйо.  Фриендли изглеждащите фигури съчетани със сила, характер и индивидуалност  винаги са достойни за логота на по сериозни  цели и каузи като тази на Наков. Това което показа Велйо е много достъпно и лесно консумируемо, в същото време излъчва сила и индивидуалност.

3.Тук направо ще цитирам  Неделчо:

„А посланието което искам да видя е: голяма светла сила, която гради и преодолява всякакви трудности. В основата е надграждането и стабилността на изграденото. Също така ще е много добра да има нотка креативност в цялата работа.“

4. Това което показа Матрикс, видяхте ли че повечето герои са типични за съответният локален пазар. Героят трябва да бъде типичен за локалният пазар (в случая българският). Аз лично не държа на такова силно ограничение, защото нашата българщина е доста изпростяла  (съжалявам че го казвам но е факт). Ако прибегнем към чужда символика, не типична за нас, трябва доста да се потруди дизайнера за да изчисти и последният фрагмент  който напомня за всичко друго не  и за Софтуни или нещо традиционно. Кражбата на символика не винаги е нещо лошо и порочно, ако може да се пригоди  към съответният контекст и започва да работи вече частно а не глобално.

5.Инфантилната линия. Най-разпространеният вариант на фриендли фигура талисман или лого, всъщност и най-приетият  е децко-изглеждащите, това сега ми стана ясно. Аз също подкрепям такъв сценарии, но да е в пълен синхрон с останалите принципи.

6. Скритата символика. Много честа грешка е в стремежа си дизайнерът или поръчителят, да направи фигурата по силна, е да я наблъска с неуместни и неадекватни символи, най-често които той сам неразбира и ги и облякъл със собствена логика. Както случая тук с Магьосника, има скиптър във формата на сърп, в него се появява Кръст, а на шията си носи човешки Череп. Това ми говори че принципа „Опознай себе си“ тук въобще не работи. Може да има скрита  символика или логика но тя трябва да е силно интимна и напълно осъзната. Ако кръста се удвои по някакъв начин тогава ще стане C++, и логиката ще бъде по отчетлива.

7. Принцип на чистотата. Това е най-силният принцип в креативността въобще в природата, ако се спазва, продуктът ще бъде лишен от тъмни и сенчести и неосъзнати фрагменти, които силно изкривяват интерпретацията и въобще перцепцията на клиента (говорим  за един интелигентен Клиент).  Героят може да е конвенционален, даже лишен от масовите нужди за тъмнина.

11
22/01/2015 16:26:46
cherokee avatar cherokee 146 Точки

laughing Сега вече Хаскела си го прибра във вътрешният джоб wink

0
oconne avatar oconne 113 Точки

Хахахаха, оххх, ами кво да направя, такъв съм си.laughingcoolТова с Хаскела много добре си го измислил. 

0
tsonchev avatar tsonchev 38 Точки

джедая олицетворява опит натрупан със знания придобити във времето и го смятам за по подходящо.

Магиосника повече го свързвам с мъдрост, което не е в обхвата на програмирането.

3
iliangrekov avatar iliangrekov 63 Точки

Харесва ми първият Jedi Code Master - безцветен само лазерният му меч свети в син цвят. Някак си комбинира в себе си традициите и добрите практики с модерните технологии на бъдещето. 

1
Anita avatar Anita 360 Точки

Много интересна тема. На мен ми харесват всички предложения но бих искала героите да са по-усмихнати защото сега всички изглеждат така все едно са получили 0 точки в Judge-a след 6часов изпит или са им спрели интернета за 1 ден :-) :-)

Доста мислех с какво асоциирам SoftUni и чесно казано е трудно да преценя.

Ето и моите предложения:

Вариант 1: Лъв

След като това е Първия Български Софтуерен Университет трябва да има и някакъв български символ например Лъв

 

Вариант 2:Рицар

Можеби някаква алтернатива на джедайте или нинджите

Рицар

 

Вариант 3: Сова

Символ на натрупаните знания както и на предимно нощния труд. По принцип повечето програмисти са нощни птици и кодят през нощта особено в дните преди предаване на някой отборен проект :):):)

Сова

 

 

14
l.kikov avatar l.kikov 10 Точки

Ако има хора, които обичат да расуват - може да се направят няколко проекта и да се избере между тях. Лично на мен  ми харесва wizard-a, но ако му се смени малко символиката и се "открадне нещичко" от джедая. Има варианти доста, но предложенията като че ли са твърде малко.

0
Fleshian avatar Fleshian 379 Точки

Определено магьосника ми се струва по-смисления вариант, защото ние сме програмисти и това което правим изглежда непонятно на по-голямата част от хората, почти като магия :D. Напълно подрекпям мнението на Неделчо че е добре човечето да излъчва повече светлина и позитивизъм. Това което усещам гледайки даденото човечето магьосник е гняв, омраза и ненавист.

3
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

За мен идеята за Code Wizard е по-добрата! Придава подтекст за загадъчност, сила и знание. А и самото изображение е по-креативно.

0
nedelcho avatar nedelcho 11 Точки

 

Идеята на Анита за Лъвът и Совата много ми допаднаха, а и след като споделих че и двете не ми харесват е редно да представя някаква алтернатива за да не са просто приказки които звучат като проповед за някои :)

Сетих се как в началото сънувах следния кошмар. Аз съм някакъв код който е затворен в някакъв файл някъде си. Аз (кодът) нямам представа как изглеждам и за какво служа. Изобщо трябва ли да правя нещо или просто си стоя. А въобще верен и съм не съм ли? И през цялото време неспиращо безпокойство и лутане. Та така започна всичко. Замислих се, че и до ден днешен не спирам да търся отговори на всевъзможните въпроси.

**Ключ**

Ключът е символика за отговор. Отговори който трябва да има един добър Университет.

 

Силата на знанието е в нашите ръце.

Преследваме успеха ежедневно.

Хайде вземи го.

Точно така и ти можеш.

Браво вече си там.

 

Да... Ключ. Нещо на пръв поглед обикновено но с много голяма символика. А нали това търсим тук СИМВОЛ.

Мисля че магьосника има добри шансове ако държи ключ и има по скоро уверено и усмихнато лице.

5
28/01/2015 09:39:29
lubomir.mladenov.5 avatar lubomir.mladenov.5 23 Точки

Аз съм за ключа. Наистина има голяма символика.

1
CharlieScarver avatar CharlieScarver 33 Точки

И двата героя са хубави и ми харесват.
Много бих се радвал да видя версия на магьосника с цели ръце.

Избирам магьосника, защото ми харесва идеята за програмирането като магия. Харесват ми хеобятните възможности, които дава. Магът може да се нарисува по много и различни начини и в интересни сценки/сценарии, мисля, че ще е по-интересен символ.

Много ще се радвам, ако се направи конкурс за герой, мисля, че ще има хубави и идеи.
Лек ден!

1
Swillen avatar Swillen 2 Точки

Wizard-a това със С+ ме спечели, много добре измислено.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.