Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

pmihaylo avatar pmihaylo 0 Точки

August Fundamentals Python Exam

Здравейте, 

 

къде мога да намеря решенията на днешния изпит ? На всяка задача получих очаквания отговор, но Judge не ми даде пълния брой точки. 

 

Мерси предварително

Тагове:
0
Programming Fundamentals
Poddy avatar Poddy 17 Точки

Здравейте!

DeveloperEntusiast - много благодаря за кодовете. Видях си глупавите грешки, ама наистина глупави, като това принтирането да ми е в проверките, а не извън тях... Също така много ми допада начина, по който сортирате речника в трета задача.

Но мисля, че и аз мога да добавя нещо към вашите кодове, разбира с, в случай че сте ги написали така от бързане и притеснение. На втора задача destination mapping накрая при принтирането сте написал -

print(f'Destinations: {", ".join([x for x in destinations])}')

реално няма нужда да правите компрехершън, защото destinations така или иначе е списък със стрингове.

И второ на трета задача Plant discovery когато създавате ключовете пишете следното:

plants[name] = [0, [0]]  - няма нужда от нулата във вложения списък, може директно празен списък, така ще си спестите ваденето на 1 когато търсите осреднените стойности на рейтингите. Ако не греша трябва да стане и така.

plants[name] = [0, []]

Приятен ден на всички!

1
DeveloperEnthusiast avatar DeveloperEnthusiast 303 Точки

Kомпрехеншъна е по навик заради колекциите с числа, в които е str(x) for x... и кажи речи го пиша така винаги, а второто първоначално ми беше plants[name] = [0, []] и изгърмя сортировката, та за това добавих тая 0, за да съм сигурен че няма да остане празен лист... но не помня дали пък при команда 'Reset' не го бях сложил да е plants[name][1].clear() вместо = [0] и това да е било проблема... не претендирам, че са оптимални решенията по принцип laugh

0
09/08/2020 17:35:07
Poddy avatar Poddy 17 Точки

Здравейте,

И аз не претендирам за нищо. Както казах, това е в случай, че не  сте видели...
Още веднъж благодаря за решенията, бяха ми много полезни и научих 2 нови неща!

Приятен ден!

0
10/08/2020 09:26:42
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.