Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kkaraivanov avatar kkaraivanov 486 Точки

Здравей. Пробвай със следната промяна в кода

using System;
 
public class MainClass
{
    public static void Main(string[] args)
    {
        int dogFoodQuantity = int.Parse(Console.ReadLine());
        int notDogFoodQuantity = int.Parse(Console.ReadLine());

        double dogFood = (dogFoodQuantity) * 2.50; // тук добавям 0
        double notDogFood = (notDogFoodQuantity) * 4; // тук премахвам 0
        double allFoodSum = dogFood + notDogFood;
 
        Console.WriteLine($"{allFoodSum:f} lv."); // тук F1 го направих на F
 
    }
}

 

0
19/09/2020 10:44:42
Ogito10 avatar Ogito10 1 Точки

Когато F1 го направим F judge ми дава 0/100 и ми извежда грешка, че очаква отговор 28.5 (т.е. форматиране до първото число след десетичната запетая), а когато отново го промених на F1 ми даде 40/100 и всъщност не сме открили къде бъркаме. 

0
nickwork avatar nickwork 657 Точки

Пусни един линк към judge

0
Ogito10 avatar Ogito10 1 Точки

https://judge.softuni.bg/Contests/Submissions/View/17332213 - това е с F --> 0/100 точки

https://judge.softuni.bg/Contests/Submissions/View/17332231 - това е с F1 --> 40/100 точки

0
kkaraivanov avatar kkaraivanov 486 Точки

Здравейте Ogito10 и nickwork . Сега се прибрах и видях дискусията. nickwork  поздравявам те за поредния правилен отговор с който помагаш. Аз задйлбочих малко във въпроса на колегата и направих тестове на задачата. Явно в ъпдейта на "Съдията" са пооправили някои проверки в CLR-a или рефлекшън-а. Прави ми впечатление, че тази задача е от лаб-а на първите лекции и все още не е обяснено за форматирането.... т.е. колегите трябва да задълбаят в материята за неща, които не знаят че съществуват. Имам в предвид, кода на колегата минава без "F" форматиране на дабъл, което преди си беше Ок, също така минава и със стригово форматиране, което предполагам не е споменавано. Ето и кода със стриг формата......

using System;

namespace PetShop
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            double dogCount = double.Parse(Console.ReadLine());
            double animallCount = double.Parse(Console.ReadLine());

            double dogPrice = dogCount * 2.50;
            double animallPrice = animallCount * 4;

            double totalPrice = dogPrice + animallPrice;

            // Console.WriteLine($"{totalPrice.ToString("#0.##")} lv.");
            Console.WriteLine($"{String.Format("{0:0.##}", totalPrice)} lv.");
        }
    }
}

Преди известно време в курса C# Databases Advanced срещнах подобна задача. Judge не даваше 100/100 заради стриг форматирането на променливите до определения знак. Като срещнеш в условието изискване до първи втори или трети знак, като първа стъпка полваш {double:fN} и от там на татък забиваш от грешки, а отговора е елементарен - String.Format("{).

nickwork впечатлен съм от отговорите които даваш. Работя над собствин проект с MVP за WinForm и DDD за архитектура на приложението за да мога да го мигрирам, и те моля, ако си Ок с натоварването и времето, да ми пишеш във фейсбук или на този емайл за обмяна на контакти. Имам нужда от мнение когато кача кода в нет-а и бих оценил твоето. Благодаря предварително.

0
20/09/2020 00:26:39
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.