Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mord3ka1 avatar mord3ka1 0 Точки

Сертифициран специалист по Маркетинг или Висше образование

Здравейте,

Надявам се, че някой би ми дал някаква насока. Интереса ми към Дигитален маркетинг започна от тук, SoftUni, току-що завършил Средно образование, преди няколко месеца, аз така и не се насочих към кандидатстване за някоя специалност в някой ВУЗ, главната причина поради която, че нямам много голяма вяра в знанията и тяхната приложимост, които нашите родни университети предлагат, може и да не съм много прав, но нека да продължа. Тъй като относително скоро навлязох в сферата на маркетинга, нямах много време да реагирам и да планувам какво да правя. Първия въпрос, които ми излезе беше: "Дали трябва със сигурност да имам Висше образование по Маркетинг или подобните в сферата, за да се реализирам успешно и да развивам кариера, или сертификатите придобити тук, ще покажат моите знания и умения, и това по някакъв начин ще засенчи Висшето образование, което така или иначе не ти гарантира лъскава работа още като излезеш дипломиран." Четох статии, дори се консултирах с преподавател от тук, но все още ме преследва опасението, че без Висше, реализацията ми в тази сфера ще бъде значително по-трудна, при положение, че това си сфера базирана на резултатите, а те са си най-важни в крайна сметка. Факта, че когато отворя интернет и намеря обявите за работа, където се търсят специалисти в сферата, доста голяма част от работодателите като изискване искат Висше, да не говорим, че някои от другите също може да искат, но просто да не го написали. Имам броени дни възможност да се запиша за допълнителния тази година в РУ, където живея, със специалност - "Бизнес мениджмънт", с идеята, че ще мога да продължа и да се прехвърля в СУ със специалност - "Стопанско управление", където има и Магистратура по Дигитален маркетинг след това. По никакъв начин не мисля да уча в РУ 4 години, не вярвам в акредитацията на този университет, независимо за какво става въпрос, консултирах се с отделите в СУ, дали мога да се преместя, според тяхното мнение е възможно, поради факта, че двете специалности са с еднакво професионално направление, но нищо не обещават на 100%, което не е много обнадеждаващо, защото не искам да уча в РУ 1 година напразно и да започна отначало в СУ. С това съобщение, почти толкова дълго, колкото роман, бих искал мнението ви: Струва ли си Висшето образование по Маркетинг в някой университет и дали това ще повлияе положително на реализацията ми и ако да, как да постъпя, къде да уча, да опитам с прехвърлянето в СУ или да изчакам една година, без да започвам отсега и догодина да се запиша където искам?

Благодаря искренно много, на всеки който е стигнал до края на това съобщение.

Тагове:
0
SoftUni Digital
devisil avatar devisil 2 Точки

Здравей, 

Объркването ти е видимо и от доста обемния ти пост човек разбира дилемата ти, както и препятствията пред теб. Моят отговор е следния: Без оглед какво е качеството на базовото бакалавърско образование в България, практиката поне при мен е показала, че това ти е опорната тухла за всяко едно начинание.

Образованието в бакалавърска степен има едно много важно предимство: през тези 4 години се изучават дисциплини, които имат за цел да подготвят бизнс хоризонта на студента в широк спектър: тези дисциплини има причина защо да са там: едно заради фундаменталното значение на материала, обхванат в нея, но и вероятната необходимост от прибягване до  използването й в опеделен етап от живота. Именно през тези 4 години се предполага да се натрупа теоретична подготовка по основни предмети, които ще ти помагат в бъдеще да вземаш бизнес решения. Така разширяваш своето познание и готовност да започнеш професионална реализация.

Сега, дали е въпрос на дискусия обновеността на преподавания материал в България, това е друга тема. Факт е, че съдържанието на образованието, както всеки един социален стълб на обществото,акто и медицината,  следва да търпи изменение във времето , с оглед на предоставяне на актуални възможности и информация. 

Бих казала, че няма дисциплина, която да не е полезна - по време на своето теоретично обучение по дадените дисциплини ще разбереш, че всичко си има своето място и време. Знам, че докосването до СофтУни те вдъхнови да придобиеш консистентни, практически знания - приложими веднага - това е и именно целта - да надградят вече наученото в университета. Но Бакалавърската степен подготвя именно това рафинирано знание, което ще придобиеш по съответните дисциплини, и което ще ти бъде от полза и занапред, и върху което ще стъпиш.  Какво бих те посъветвала - запиши се в университет, за да придобиеш базовата квалификационна степен, а след това надграждай със специализирани обучения - степента на завършеност, на удовлетвореност е много по-широка, отколкото си мислиш! Успех! 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.