Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivanov224 avatar ivanov224 8 Точки

[Homework] Принципни грешки : Programming Basics Feb 2015 - Math for Developers

Понеже преди малко погледнах няколко домашни, реших да направя тема, където да си споделим един на друг някои основни грешки.

Грешките, които аз лично видях, са:
- не се чете внимателно и не се изпълнява докрай условието на задачите;
- не се прави проверка на написаното;
- някои пишат имената си във файла с домашното.

Примерно:

- При Problem 2 не се изпълнява докрай условието на задачата и не се посочва мястото на числата във Фибоначи-редицата.
- Изчисляване на факториел от друго число, което не е в условието на задачата.
- Наборни грешки, особено при преписване на числата от Problem 1 в Problem 2. 

Хубаво е да не бързаме с предаването, а да погледнем внимателно какво сме написали. Аз лично първоначално качих грешно домашно. На следващия ден обаче го отворих за проверка и обнових файла в сайта.

Интересно ми е вие какви грешки сте намерили, ако искате - споделете :)

Тагове:
3
Programming Basics
ivopesheff avatar ivopesheff 50 Точки

Напълно споделям впечатленията за първите две задачи. Неправилно пресметнати някои от числата и съответно Фибоначи редицата отива и тя на кино.

Относно писането на код в това домашно: ами мисля, че на първата лекция се искаше да навлезем малко в математиката, а не в програмирането, то така или иначе тепърва само с него ще се занимаваме. Та някои колеги доста код са написали, и пак грешни отговори. Според мен по-близо до истината е ползването на калкулатори за това първо домашно.

BTW Прави впечатление също, че няма много описание на калкулациите/логиките в домашните, които аз имах честта да проверя.

1
22/02/2015 07:36:18
MladenMladenov avatar MladenMladenov 80 Точки

Здравейте,

 

И аз да добавя впечатления, 

погледнах няколко домашни. Браво на колегите, освен мен не срещнах други с грешка на 1ва и 2ра задача. :) 

Нека не забравяме, че това е курс, за да се научим, а не за готови програмисти. 

Предполагам доста голяма част от колегите са използвали външни източници и готови калкулатори из нета, 

както аз направих.

Там също така и намерих готова написана програма за пресмятане на местоположението на простото число,

но прецених, че няма да смисал да я копирам като отговор на задачата. Щеше да е очевидно, че не съм се сетил сам как да напиша програмата, като едва днес учихме какво е Visual Studio.

 

С уважение,
Младен Младенов

1
Iveta79 avatar Iveta79 0 Точки

И аз забелязах че в домашните са дадени само отговорите на задачите без решението им.

Имаше грешки в домашните които проверих но нали все пак така се учим колеги!!

0
r.t.paneva avatar r.t.paneva 0 Точки

И аз останах с мнението, че имаме възможност да използваме готови калкулатори в интернет. По тази причина не съм написала решенията на задачите, а само отговорите.

0
Lills avatar Lills 19 Точки

Аз съм малко офф-топик, но пък виждам, че вече сте оценявали домашни и тъй като и аз тръгнах, има нещо, което не ми стана ясно. 

Свалих един файл с домашно. Прегледах го, обаче не го оцених веднага и сега като се връщам към сайта за оценка, следва да добавя коментари и те ще се отнесат за последното свалено домашно, нали? А мога ли да сваля 4-5 домашни и да давам мнения за всяко едно от тях на по-късен етап /в рамките на допустимия срок, разбира се/. Нещо тук съм изпуснала ... cry

А до момента - това, което ми прави впечатление е, че дори и в word разписано не е обърнато внимание на форматирането, няма източници на информация и няма ясен логичен път как се е стигнало до даден отговор.

0
ivanov224 avatar ivanov224 8 Точки

Не знам за първата част на коментара ти - аз като сваля домашно, отделям 5-10 минути за проверка и писане на рецензия, и веднага качвам.

Имай предвид обаче, че не оценяваме дизайна на Word файловете. Поне според мен. Попаднах на няколко много зле форматирани домашни, но гледам само резултата. Кой колко разбира от Word и дизайн не влиза в оценяването. Източници също не е казано в условието да се посочват - ако има е плюс, обаче условието иска резултат, а не И източници или И обяснение как си стигнал до резултата.

Целта, според мен, е някаква обективност - вярно или не домашно, верен или грешен резултат. Щото аз може да съм велик графичен дизайнер или отличник на випуска с английска и българска филологии и да натряскам единици на всички колеги поради правописни или дизайнерски грешки... :) Но тук сме курс по програмиране и трябва се придържаме към оценяване най-вече на самото програмиране.

3
Lills avatar Lills 19 Точки

Съгласна съм, по-скоро това биха били мои препоръки, не се изказах добре. Но си е тромаво да четеш всичко bold-нато :D. А иначе, ако отговорът е колкото трябва - ок съм :)

А ако да речем отговорът, който е представен на 4 задача не в окончателен вид и не са направени до край изчисленията, но има описание приемаме ли го за верен, според вас? Чудя се как да постъпя. А и се чудя дали ще ми е актуален сега коментара за домашното, което свалих :D :D

0
ivanov224 avatar ivanov224 8 Точки

Имах такъв случай с незавършени изчисления, сметнах задачата за непълна и махнах една единица от оценката. Все пак изчисленията трябва да ги направи колегата, не да ги остави за мен. :)

0
XepouH avatar XepouH 5 Точки

Аз лично проверих 19 домашни и най-много грешки имаше на 1ва и 2ра задача.
На 2ра задача забелязах, че хора гледат редицата на фибоначи с първи символ 0 вместо 1 линк

Имаше около 3 домашни, на който факториалите не бяха пълни.

1
Lills avatar Lills 19 Точки

Аз за редицата на Фибоначи не съм взимала точки, ако почва с 0. То си е написано, че е или/или, моето решение също започва с 0.

0
ivanov224 avatar ivanov224 8 Точки

Хм, дори и този източник да са ползвали, пак ще им са правилни. Ясно е написано, че 89 е F11, а 1597 е F17.

На третата задача и при мен се случи непълен отговор - по-точно сметнати факториели с гугълския калкулатор, което изрично го обсъдихме на лекцията, че не върши работа. 

0
XepouH avatar XepouH 5 Точки

Аз дадох този източник, защото него използвах като оснвоа. 

0
Ianitsa avatar Ianitsa 3 Точки

Здравейте колеги,

според мен идеята на домашното е да се научим да търсим и други източници на информация, а не хамалската да изчисляваме на ръка. Относно грешките- и на мен ми се паднаха домашни с липсващи изчисления, както и със сгрешени изчисления- някои глупави, други не толкова глупави грешки. Както и да е, учим се, правим грешки, но останах изумена от коментара на колегата, който е проверил домашното ми. Хора, когато има разлика м/у отговорите на твоето домашно и това което оценяваш, направи проверка в Internet. :) Там има всичко.

1
Eljudni avatar Eljudni 1 Точки

Чести грешки, които аз забелязах освен 1ва и 2ра задача са факториелите. Изумих се колко много хора не са дали пълни отговори при положение, че ясно си пише "Give all digits." По точно непълен отговор за 100!, а за  171! и 250! на няколко места срещнах отговор infinity, а смятам че е близо да акъла, че това е навъзможно. Друга грешка, която срещнах на няколко места беше, че на задачата за хипитенузата не беше изчислен корена (отговорите бяха нещо от сорта на 25, 244.. или пък sqrt(25), sqrt(244). Не е чак талкова трудно все пак да отвориш един калкулатор и да ги сметнеш.

0
mi6it0 avatar mi6it0 4 Точки

Аз лично не бях прочела правилно условието на първа и втора задача и съответно те бяха грешни. Но това с отговори от сорта 25,вместо 5,ми се случи и на мен.  Също така на много места например !100 го видях с число съдържащо Е+... Незнам дали това е правилно,но аз някакси успях да намеря калкулатор,който го изчислява точно.

0
S.Iliev avatar S.Iliev 47 Точки

И при мен се получи подобна ситуация, но се усетих късно. :)

Едиснтвената ми грешка е в задача 2 и непосочване на позицията на числата от реда на Фибоначи.

Въпреки, че три пъти си проверявах задачите си го обяснявам със фокусирането ми върху крайните отговори отколково във условията и така. :)

За Фактурелите ползвах Windows-кия калкулатор и там не ми излезна пълен.

0
22/02/2015 16:49:13
Eljudni avatar Eljudni 1 Точки

Написваш factorial calculator в гугъл и си готов.

0
lichahin avatar lichahin 4 Точки

Това което забелязах аз, е че доста от нас (слагам и себе си в това число) сме се подвели, както при изчислението на отговорите, така и при оценяване на другите домашни за проблема с намирането на хипотенузи. Аз лично си мислех, че съм намерил правилните отговори без закръгляне, но се оказва че се получават числа с безкрайно много цифри след запетаята и няма как да не се закръглят отговорите.  

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.