Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

tutzy.fts avatar tutzy.fts 2 Точки

Въвеждане на един ред без масив

Здравейте, имам следният въпрос: 

решавам Baba Tinche Airlines tuk от Judge системата, та има ли начин числата да се въвеждат на един ред (по три числа на три реда, както е по условие), но без да използвам масив/и.

Прегледах форумите не открих начин, ще се радвам на малко помощ защото масивите са ми много далечни за сега. 

Тагове:
0
Programming Basics
Nikolaj avatar Nikolaj 10 Точки

Ми не мисля. Поне аз не знам за такъв, а и да има сигурно ще още по труден от колкото с масив. 

Не e чак толко трудно само трябва да по порочетеш за масиви в интернет. Това в сравнително прост начин с масив .  В метода Split се пише знака, който искаш да ти разделя отделните елемени на масива при преобразуването му от string в масив.

0
crazy7 avatar crazy7 177 Точки

Наков има една библиотека Nakov.IO.Cin, с нея можеш да си вземеш всяко число отделно без значение как са въведени на един ред с интервал или на отделни.

Например:

12 6

1

int first = Cin.NextInt(); -- 12

int second= Cin.NextInt(); -- 6

int third= Cin.NextInt(); -- 1

Но все пак с масив може би ще ти е по лесно.

 

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Може да се вземат, като изчислиш къде точно са числата в стринга и да ги присвоиш на отделни променливи. Това обаче освен, че трябва да инициализираш 3 пъти повече променливи е и много писане на код и излишни разправии.

 

Ето така изглежда инпута взет с масив:

string[] firstInput = Console.ReadLine().Split();
string[] secondInput = Console.ReadLine().Split();
string[] thirdInput = Console.ReadLine().Split();

Както знаеш Console.ReadLine() взима ред от конзолата и го превръща в стринг. След това Spit() метода разделя по празни разстояние и връща масив. Тоест ако на конзолата имаш стринга "1 2 3 4" -> този ред ще ти върне  масив от стрингове [1,2,3,4] и така за 3-те реда. 

Тоест след взимането на инпута firstInput[0] ще ти е първото число от първия ред, firstInput[1] - второто и т.н.

0
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

Можеш да запазиш входа от конзолата (всеки ред) като string и след това да го разделиш на отделни части, като използваш за параметър празните позиции (т.е. програмата ще прочете всеки ред от входа, ще намери празните позици и всичко около тях ще стане отделен елемент. Това връща масив от string (след това можеш да Parse-неш всеки елемент към желания от теб тип), но е най-добрият вариант, който аз намерих. Повече за метода String.Split можеш да намериш тук и тук.

Успех!

0
tutzy.fts avatar tutzy.fts 2 Точки

Мерси на всички!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.