Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

[Homework] Programming Basics - Conditional Statements - Problem {15} - House

Сега вече не разбирам задачата ми дава абсолютно същите отговори каквито дава и авторското решение ,свалих го за да сверя.Нямам излишни описания на входа или на изхода, дори Judge системата казва - очаквам това, а плучавам това и отговорите в двата случая са идентични.В същото време ми отчита грешен резултат,и дава 0/100.Трябва ли решението ми да е едно към едно с авторското,за да ми даде точки, или все пак аз бъркам някъде?

Ето го решението нека някой по-компетентен да каже къде греша и какво се случва.

House Problem {15} - GitHub Link

Благодаря ви предварително!

Задачата е поправена и дава 100/100.

Благодаря на Filkolev

и crazy7

Тагове:
0
Programming Basics 18/03/2015 10:17:45
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Не ти е еднакъв изхода с очаквания, може да провериш с някакъв diff checker. Имаш един ред повече в долната част на къщата.

1
DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

Добре значи разбирам къде ми е грешката а тя е в това , че винаги много бързам.И винаги дребни неща ми объркват задачата не самия код а нещо дребно в него и винаги от недоглеждане.

Благодаря за незнам вече кой път подред,ще трябва да те почерпя с едно пиене.

0
peterborisov avatar peterborisov 123 Точки

 Някой може ли да ми подскаже защо задачата ми работи с половината числа пък не работи с останалата половина.Например с 5 работи със 7 не......с 9 работи с 11 не.....13 работи 15 не....


using System;

class Hous
{
static void Main()
{
int n = int.Parse(Console.ReadLine());


Console.Write(new string('.', n / 2));
Console.Write(new string('*', 1));
Console.WriteLine(new string('.', n / 2));

int outsideDots = (n / 2) - 1;
int insideDots = 1;


for (int i = 0; i < (n / 2) - 1; i++)
{
Console.Write(new string('.', outsideDots));
Console.Write(new string('*', 1));
Console.Write(new string('.', insideDots));
Console.Write(new string('*', 1));
Console.WriteLine(new string('.', outsideDots));

outsideDots--;
insideDots += 2;
}
Console.WriteLine(new string('*', n));

int botomLeftDots = n / 4;
int bottomCenterDots = (n / 2)-1;

for (int i = 0; i < (n/2)-1; i++)
{

Console.Write(new string('.', botomLeftDots));
Console.Write(new string('*', 1));
Console.Write(new string('.', bottomCenterDots));
Console.Write(new string('*', 1));
Console.WriteLine(new string('.', botomLeftDots));
}
int bottomLineStars = (n /2)+1;
int bottomLineDots = n / 4;
Console.Write(new string('.', bottomLineDots));
Console.Write(new string('*', bottomLineStars));
Console.WriteLine(new string('.', bottomLineDots));

}

}

Благодаря ,колеги!

0
crazy7 avatar crazy7 177 Точки

Печаташ един ред повече погледни примера с 9 високо е 9 реда а твойто е 10, имаш един повече в долната част.

1
DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

Благодаря много

0
Spoon avatar Spoon 3 Точки

Здравей, колега. Видях че си пуснал тема за тази задача и реших, че за един въпрос няма смисъл да пускам нова, само да цапам.
Таа..на въпроса. За колко време я реши тази задача? Имам нужда да си сверя часовника. Аз я решавах 7 часа и не ми даде нито една грешка в judge системата, ама имайки предвид, че на изпита са 3 часа доколкото разбрах за 4 задачи, както и да се смята си е прецакня(поне за мен ще бъде).

Благодаря предварително!
Поздрави!

0
DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

7 часа си е доста време за една задача,но според мен колкото повече задачи се решават толкова за по кратко времето ще решаваш една задача.Аз не си засичам време все още.Не съм си го поставил за цел, но за около 5 часа ( с почивки) може би и малко повече направих цялото домашно,но и доста дребни грешки допускам, за които се връщам многократно да поправям.Като тази заради, която беше поста.

0
03/03/2015 22:26:56
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

7 Часа наистина е много време, както каза колегата - решавай колкото се може повече и ще започнеш да ги решаваш по-бързо, но ако този тип задачи не ти се отдават и не подобриш скоростта си значително - то наблегни върху другите задачи. Може побитовата или алгоритмичната да ти вървят повече (първа и втора са по-леснички и са ясни, че са must-complete затова не ги споменавам, тях трябва да ги решиш най-напред). След това намери кое ти върви най-много и продължи с него.

P.S: Задачите са 5 за 6 часа, поне така е било винаги досега, но може да има промяна при вас :)

0
18/03/2015 09:37:18
ZlatinDimitrov avatar ZlatinDimitrov 11 Точки

Наистина си е доста време!На мен такъв тип задачи ми отнемаха около 3-4 часа.Сега ги правя за оклоло 40мин.Много ми помогнаха видео материалите от Telerik Akademy.Само решаването на задачи помага.Само с гледане и четене не става.Ето моето решение тук.Успех на изпита!

0
biser.stoev avatar biser.stoev 57 Точки

Нещо не мога да разбера къде ми е и на мен грешката. Като сравнявам отговорите не мога да намеря никаква разлика а в judge ми дава 0/100. Помощ frown http://pastebin.com/2hhm2ZkW

0
18/03/2015 02:13:36
IvayloPaskalev avatar IvayloPaskalev 1 Точки

Навсякъде където имаш n / 3 го замени с (n / 2 - 1) включително и в условията на циклите. След тези промени ще трябва да ти дава 100/100.

1
biser.stoev avatar biser.stoev 57 Точки

Благодаря :)

0
JohnJohnny avatar JohnJohnny 6 Точки

на някога излиза ли му това

|*|

защото на мен ми излиза това

¦*¦

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.