Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Качеството на звука от видеата - все така зле, не може ли да се направи нещо?!

Здравейте СофтУни, преди време в тази тема ви насочих вниманието към проблема с качеството на звука на видеата. Проблемът не само че не е разрешен, ами имам чувството че се задълбочава - с мъка изгледах откриващата лекция на Влади от курса "Приложения с бази данни март". За бързо прослушване на видеото на скорост х1,5 или х2,0 пък изобщо дори не говорим, невъзможно е, има някакво ехо ли е, микрофония ли се получава, не мога да разбера... Имате онлайн студенти, за които тези видеа са единствения начин да си научат материала, недопустимо е те да са с лошо качество!

Влади (Г), друже, моля те, когато ти се отвори някаква възможност, провери защо така се получава - в лаптопа ли е проблема, в микрофна ли е, нямам идея... Просто разликата в качеството на звука между видеата записани от твоя лаптоп и тези записани от Наков е наистина осезаема - при Наков звука е кристален, няма ехо, няма шумове и човек слуша без излишно да се напрагя, може дори на скорост х2 да го пусне и пак всичко се разбира...
Моля те още веднъж, виж дали не може да се направи нещо, наистина е важно :)

11
Въпроси за SoftUni 04/03/2015 10:38:09
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

На Владо Г. му е развален микрофона на лаптопа и ще си купи външен микрофон. Ако някой разбира от звук, моля препоръчайте какъв микрофон да купим, за да се ползва при запис на видео обучения в СофтУни. Трябва да хваща отдалеко (примерно от 2-3 метра разстояние) и да вади приличен звук.

Аз лично ползвам вградения микрофон на моя лаптоп (Asus UX31) и звукът винаги и кристален.

4
kasskata avatar kasskata 492 Точки

01.Един ден си играх с този в Технопилис да го разучавам, защото цената ми се стори страшно огромна. Хората в магазина ме увериха че може да хване звука на растене на косми в носа на говорящия :D. Пробвахме го в магазина на лаптоп без говор. Страшно добре записваше. Но цената е прекалена.

02.Marshall Electronics

Това е второто ми предложение. Фирмата е много надеждна. Не го намирам по българския пазар, но цената е нормална и е конферентен микрофон, което си е точно за голям обхват.

03. Микрофоните на стойка,които са по 10 лева също са супер. Аз имах един Canyon работеше безгрижно.

 04. Безплатен вариант.

Пренасочване на микрофона за колоните към компютъра, на усилвателя има input канал, който ще свърши работа, с малко повече проби. Мога да се пробвам някой ден.

1
05/03/2015 17:57:52
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Преди две седмици и на мен ми се наложи да си сменя слушалките с микрофон, защото се оказа, че някакви звуци от шината на лаптопа се отразявали на звука на микрофона и се чува ужасно при събеседника ми. Това се случвало само когато микрофонът е включен в 3.5 '' джака на лаптопа. Затова шефът ми ми каза да си купя слушалки с микрофон през USB. От тогава не се е оплакъл.

Не знам дали това може да е причината при Владо, но го споделям като инфо да имате едно наум.

4
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Истината е, че си трябва някаква пост обработка без значение какъв е микрофона. Някой да изслуша лекцията да сложи един два филтъра, еквалайзер и вече в краен излишък на време или при достатъчно know how да нормализира нивата при въпросите и отговориете.

Въпреки това, в последно време ръчкам телеришките лекции трябва да ви кажа, че в софт уни работата е направо райска.

 

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

@ nickpanaiotov , то няма време за един микрофон да иде да се купи, трети курс караме на развален микрофон, та какво остава за повторно слушане и еквалайзери... (lol) :D   След 5-6 години, може и до там да се стигне, ама на този етап и просто един работещ микрофон ще върши предостатъчна работа... :D

"Въпреки това, в последно време ръчкам телеришките лекции трябва да ви кажа, че в софт уни работата е направо райска."

Зависи на кой гледаш видеата - на Кенов видеата винаги са с отлично качество, без никакви шумове. При Дончо вече положението верно е трагично, там проблемациите с микрофона понякога просто те отказват да гледаш видеото...

1
04/03/2015 14:10:06
kasskata avatar kasskata 492 Точки

Cаmtasia обработва супер звука. Проблемът си е изцяло от хардуера в случая. Лаптопа на Влади просто не е с хубва.

1
mhl.yo avatar mhl.yo 10 Точки

Проблемът според мен идва от там, че звукът в залата е твърде силен и басов и този бас рикошира от стените и се връща в микрофона и се записва. Единият вариант според мен е да се намали звукът в залата или басът поне, може и от настройките на микрофона. Вторият е да си запишем еквалайзер за уиндолс и да намалим баса с него, докато гледаме лекцията. Вече това го направих и има голям ефект.

Ако някой се интересува, софтуера който намерих е този - Equalizer APO, към него обаче трябва интерфейс - Peace, GUI for Equalizer APO (имайте предвид, че .ехе файлът на Peace GUI трябва да бъде сложен точно в C:\Program Files\EqualizerAPO\config). След това програмата  се пуска и се намаляват първите четири колонки – басът.

Не казвам, че това е най-доброто решение, но за 10 мин търсене, толкова. Поздрави!

4
rvmladenov avatar rvmladenov 293 Точки

Той Влади вече стана светец от толкова молене да си оправи микрофона :D ...

4
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Влади, вярвам, че не сам аз, но и всички студенти, които ще слушат оттук нататък новите видеа от твойте лекции, ще са ти наистина благодарни за вложените усилия да си "поиграеш" да оправиш звука :)


Да, много, много по-добре е качеството на звука сега, човек слуша лекцията с удоволствие, без да се напрагя!


Благодарим ти, Влади, още веднъж! :) :):):):):):):):)

5
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.