Loading...
Luiji avatar Luiji 6 Точки

[Homework] Programming Basics - Math for Developers - организационни въпроси

На първата лекция в събота, до колкото разбрах срокът за предаване на домашни е една седмица, а сега гледам че срока е до вторник. Та само аз ли съм разбрал криво? :)

И още едно въпросче.

За домашното което ни е дадено, просто като отговори ли трябва да напишем числата или трябва да се мъчим с някакъв код да пишем? 

Например ако си хванем един калкулатор в нета веднага ще имаме резултатите. 

Тагове:
1
Programming Basics 30/03/2015 11:21:44
V.Yanakieva avatar V.Yanakieva 10 Точки

Привет!

Срокът, който е отбелязан, е 00ч на 04.04., т.е. събота. ;)

За домашното беше казано, че не е задължително писането на код, информацията може да се намери и в мрежата. 

Дано съм била полезна.

3
29/03/2015 20:16:49
Luiji avatar Luiji 6 Точки

Мерси. Беше полезна....особенно за срокът :))))) нещо наистина не бях разбрал. :D

0
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

И мен също ме интересува  - ако предаването на код за това домашно не е задължително, то приемливо ли е?

Ако и други колеги ще предават решения и в код - бих предала и аз.

1
V.Yanakieva avatar V.Yanakieva 10 Точки

Не виждам защо да не е приемливо, стига човек да може да си напише кода.

4
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравейте отново колеги,

след всички изказани мнения, че може код, но може и да е в Word file, и с output, и т.н.

ето какво направих по това домашно:

01. Math-For-Developers-Homework

Решенията са в 3 варианта: без код, с код и output във Word files и във Visual Studio solution - сега и с поправките предложени от Петя за нулите накрая на факториелите, и с поправката на Иван за началото на цикъла отпечатващ простите числа - благодаря за съдействието :)

 

 

 

3
22/06/2015 14:49:18
petiahr avatar petiahr 31 Точки

Здравей, 

Положила си ужасно много труд. Браво!

Но малко коментари от мен, надявам се градивни.  Коментирам само текстовата версия- за зад.2 - 89 е с позиция 11 само, когато 0 не е включена в реда на Фибоначи. Но на лекциите първия член на реда на Фибоначи е 0, и от там 89 с позиция 12, и съответно и за другото число това се отнася( позицията трябва да се увеличи с 1).

А относно задачата за пресмятане на Факториелите - за 171! и 250! липсват 0-те на края на числото.Просто при копирането предполагам е станала техническа грешка.

Поздрави,

Ще погледна и другите файлове, но ми трябва време.

0
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравей Петя,

прочети тук ако обичаш:

методът Array.IndexOf(array, object) определя позицията на дадено число в масив от числа, или дава отговор -1 ако търсеното число не е в масива. Няма начин позицията да е неправилно изчислена ако се използва embedded C# method.

Остава да предположим, че моят масив от числа с Fibonacci numbers не започва от 0 и не съдържа началото на Fibonacci sequence - но и това не е вярно - ако гледаш кода - може да добавиш в програмата този ред:

Console.WriteLine(string.Join(" ", fibonacciNums));

така ще отпечаташ първите 20 числа от Fibonacci sequence и ще преброиш на ръка че 89 е на позиция 11.

Ако не можеш да използваш кода - отвори този линк

http://www.mathsisfun.com/numbers/fibonacci-sequence.html

A Pattern

Here is the Fibonacci sequence again:

n = 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ...
xn = 0 1 1 2 3 5 8 13 21 34 55 89 144 233 377 610 ...

1. Числото 89 се вижда черно на бяло че е на позиция 11

2. Числото 547 го няма

3. Числото 1597 можеш да си го изчислиш на ръка: на 16-та позиция ще имаш 377+610 = 987, на 17-та позиция: 987+610= 1597

За факториелите на 171 и 250 благодаря - права си, но грешката не идва от копиране, а от калкулатора на този сайт

не обърнах внимание че стойностите са непълни - ще update-на този файл в който решенията ми са без код.

В другите 2 варианта на домашното нулите си ги има.

0
petiahr avatar petiahr 31 Точки

:) Броейки получавам, че 89 е на 12 позиция. Не го казвам с цел заяждане, а с цел че труда, който си положила е достоен за похвала.....Използвам част от твоя коментар

A Pattern Here is the Fibonacci sequence again: n = 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... xn = 0 1 1 2 3 5 8 13 21 34 55 89 144 233 377 610 ...

Първоначалната стойност на n e 0, а не 1.

Аз не твърдя че съм права...Това, което искам да уточним е какво точно се търси "числото 89 кой пореден номер е в редицата на Фибоначи' или....." ако използваме масив за броене на числата на Фибоначи на коя позиция е 89 в масива" ( знам,че в масива първия елемент е на 0 позиция, 2-рия е на първа позиция, 3-тия е на 2 позиция... и т.н.), но смятам, че е прекалено рано да търсим позиция на елемент в масив....

 

0
30/03/2015 19:05:39
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.