Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

naskobogdanov avatar naskobogdanov 11 Точки

[Exam] Programming Basics - 29 March 2015 Morning - Решения, впечатления

Здравейте.
Решенията от проведения изпит все още не са публикувани, затова предлагам моите решения, макар и хаотично написани и не с пълни точки (460 от 500).
Задача 2 е с 60 точки.

https://github.com/naskobogdanov/Programming-Basics-Exam-29-March-2015-Morning

Поздрави и успех!

Тагове:
3
Programming Basics 31/03/2015 23:50:11
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Ето моите решения:

01. Torrent Pirate

02. Basket Battle

03. Dumbbell

04. Encrypted Matrix

05. Game Of Bits

Най-неприятна ми се стори 2-ра задача. С използване на метод вероятно ще стане една идея по-красива, но като цяло задачата си иска писане.

На 5-та има доста по-добър алгоритъм за броене на 1-ците в битовете, но не се сетих как се прави и не ми се търсеше.

3
zh.stoqnov avatar zh.stoqnov 103 Точки

Ако желаете хвърлете едно око и на тези, като че ли обаче 4та можеше да е доста по кратка, а на 5та един от тестовете не ми излиза (може би защото не я реших с побитови оператори):

Torrent Pirate

Basket Battle

Dumbbell

Encrypted Matrix

Game Of Bits

1
nikola.donev.9 avatar nikola.donev.9 1 Точки

Здравейте, бих желал да попитам дали са достъпни условията на задачите в Judge-a от 2-то изпита по C#, провели се на 29-ти март, защото при мен не са. Благодаря предварително !

0
naskobogdanov avatar naskobogdanov 11 Точки

Здравей.
Условията и авторските решения все още не са публикувани в системата. Предполагам, че до няколко дни ще бъдат качени. 

1
n1p3ha avatar n1p3ha 20 Точки

Заповядайте и мойте решения;

Не са изобщо елегантни, но с 3 часа сън - това ми роди главичката на момента;

2-ра и 5-та задача са съответно с 60 и 62 точки, а общо 422т. ;

Ще ги оправя като имам време;

Иска ми се 5-та задача да я реша като стринг;

 

GitHub

0
30/03/2015 21:55:56
naskobogdanov avatar naskobogdanov 11 Точки

Май само ние с теб имаме абсолютно еднакви точки на изпита. Аз в последствие успях да си намеря грешка за отще няколко точни за 5-та задача. Естествено след края на изпита :)

0
mgulubov avatar mgulubov 73 Точки

Аз първоначално я бях решил със стринг и точно поради това ми се чупеше с runtimeError. Час и нещо си играх да я дебъгвам, докато накрая не склоних да я направя с побитови операции понеже ми писна :). Интересно ми е, дали наистина се чупи програмата или Judge системата просто реже execution-a, при по-висок execution time. Ще разберем, когато входните данни от тестовете станат достъпни. Ако преди това откриеш начин да направиш 100 точки на тази задача, с такъв тип решение, задължително сподели :). Иначе, ето това ми беше оригиналното и доста по-интуитивно, решение, което обаче даваше 75 точки: OriginalGameOfBits

0
30/03/2015 23:20:50
naskobogdanov avatar naskobogdanov 11 Точки

Така като поставяш нещата отделих време да намеря от къде идва този runtimeError и го открих. Оказа се, че понеже решението не е с битови операции си има недостатъци. Нещото което чупи кода е представянето на числото 1, което в двуичен вид е 0000 0001 а с конвертиране към стринг се губят нулите. Добавих си в началото две нули ръчно и взе, че изкара 100%.

Ето го и решението:

https://github.com/naskobogdanov/Programming-Basics-Exam-29-March-2015-Morning/blob/Exams/05. GameOfBits/GameOfBits.cs

 

П.П. Има какво да се желае от кода. Не съм го поправял, а само добавих корекцията ;)

0
31/03/2015 00:17:30
iliqnvidenov avatar iliqnvidenov 16 Точки

Първо искам да честитя на всички, които изкараха максимален брой точки. Хвърлете по едно око на решенията ми, не са най-красивите, но дават 500т. и ще ми е интересно да чуя мненията ви. За мен задачите бяха приятни, с позната логика, но много писане, което ги направи перфектни за мен. Разбира се 2-ра, 4-та и 5-та задача можех да ги направя по стегнати с методи, но не ми се занимава особено да ги преправям. Ето и решенията: 

1.

2.

3.

4.

5.

0
31/03/2015 15:25:30
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Оправи си линковете колега :)

1
iliqnvidenov avatar iliqnvidenov 16 Точки

Всичко вече е ок.

0
tormi avatar tormi 7 Точки

Здравейте и от мен. Като цяло задачите не бяха толкова трудни колкото очаквах. 2-ра малко ме обърка и то само защото не си бях прочел условието като хората :) При рисуването очаквах да ни измъчат, а то се оказа задача от 10 реда.

Моите решения :

01.TorrentPirate.cs

02.BasketBattle.cs

03.Dumbbell.cs

04.EncryptedMatrix.cs

05.GameOfBits.cs

 

п.с. Кога ще обявят кой продължава и какво следва от тук нататък ?

Успех на всички, които продължават напред, а за тези които не успяха, не се отчайвайте, винаги има втори, трети и т.н. шанс !

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Възможно е да се позабавят с оформянето на оценките, понеже в петък 2-ро ниво имахме изпит, който ще се проверява ръчно, отделно в неделя и колегите от 3-то ниво също имаха изпит, отново ако не се лъжа с ръчна проверка. Би трябвало до 2 седмици най-много да са готови оценките и тогава ще пишат с повече инфо какво следва. 

За тези, които се борят за стипендия - обикновено чакането е повече. За ниво 0 кофтито е, че ако нямаш 500 на изпита, няма и да те поканят да кандидатстваш за стипендия. Поне до момента е било винаги така.

2
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

Ето и моите решения - 500т.

На 2ра може още малко да се съкратят проверките, но съм ги оставил по-подробни с цел по-лесен дебъгинг.

Битовата задача е с побитови оператори, ако на някой му е интересно. Образуването на резултата също е побитово.

01. Torrent Pirate

02. Basket Battle

03. Dumbbell

04. EncryptedMatrix

05. Game of Bits

0
moholovka avatar moholovka 169 Точки

Ето ги и моите:

1. http://pastebin.com/XG9krj1q

2. http://pastebin.com/bum5xb3H

3. http://pastebin.com/QfaFV8Bw

4. http://pastebin.com/aaSHU8vF

5. http://pastebin.com/swV981mx

Общо взето втора си беше препъни камък на този изпит, като изобщо не си харесвам решението но важното е че работи :-). За сметка на това на битовата много си го харесвам.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

5-та може да пробваш и побитово да я решиш.

0
zh.stoqnov avatar zh.stoqnov 103 Точки

Който иска да свери тестовете на някоя от задачите от изпита, най-долу на тази страница:

линк

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.