Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

naskobogdanov avatar naskobogdanov 11 Точки

[Exam] Programming Basics - 29 March 2015 Morning - Решения, впечатления

Здравейте.
Решенията от проведения изпит все още не са публикувани, затова предлагам моите решения, макар и хаотично написани и не с пълни точки (460 от 500).
Задача 2 е с 60 точки.

https://github.com/naskobogdanov/Programming-Basics-Exam-29-March-2015-Morning

Поздрави и успех!

Тагове:
3
Programming Basics 31/03/2015 23:50:11
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Реших всички задачи с изключение на последната 5та- какво ли не пробвах 87/100 точки. Не е от типа, пробвах и long. Гледах и другите ви решения, но те са различни, повечето със стрингове.

https://gist.github.com/EBojilova/8dfab658f536e8156330 

На подобен на моя въпрос, прочетох долното мнение и исках да попитам как става да си изтегля тестовете? На изпита могат ли да се теглят тестовете? Ако е така, лесно ще се открива грешката.

"Ами изтегли си тестовете и виж кой тест ти гърми. След това мини с дебъгера по този тест и намери защо твоят код дава грешен резултат. Някъде на някоя стъпка алгоритъмът ти греши. Най-лесно се намира с постъпково проследяване през дебъгера, когато налееш входните данни, при които гърми."

https://softuni.bg/forum/3861/Homework-Programming-Basics-Loops-24-BitRoller 

0
10/04/2015 23:47:44
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

На изпита не може да се теглят състезателните тестове, налични са само няколко, които наричаме нулеви.

Идеята е, че трябва да си решите задачите като анализирате условието и си съставите алгоритъм, ползвайки правилни типове данни. Цялата нужна информация, за да се реши дадена задача, се дава в условията.

След като изпитът е минал, всички тестове се публикуват. Може да свалиш архива от страницата на съответния курс (в случая си избери някой от двата януарски) секцията Практически изпит.

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Конкретно по твоя проблем - какво се случва ако първата команда е и единствена? Числото си остава същото, но трябва и да му сметнеш броя битове, което се случва само в цикъла (в който обаче не влизаш). Така програмата ти ще изкара на изхода, че числото има 0 1-ци.

1
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Благодаря и за двата отговора :)

Над 2 часа си загубих да проверявам...

0
11/04/2015 14:39:25
Alexk avatar Alexk 26 Точки

Здравейте, колеги!

Въпросът ми е още ли не са качени условията или при мен има някакъв проблем? Проверявам редновно, но така и така не излизат. 

0
Alexk avatar Alexk 26 Точки

Това съм го пропуснал, благодаря! 

0
TaTRaTa avatar TaTRaTa 5 Точки

Здравейте,

някои може ли да ми каже защо " Judge " се заяжда с мен и ми дава 60 точки ?

Става въпрос за 2 задача. Basket_Battle ТУК

0
AntonPortenov avatar AntonPortenov 102 Точки

Здравейте 

прилагам ви моя код за дъмбела 

http://pastebin.com/4RpauEH4

 

Judge не ще да ми го компилира а на visual studio си върви ок.

къде греша?

0
SimeonStoykov avatar SimeonStoykov 114 Точки

Махни Console.Clear(); и в judge също работи без проблем.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.