Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

booster avatar booster 0 Точки

Избор на лаптоп...

Здравейте колеги, разполагам с бюджет до 1700лв за покупката на нов лаптоп. За момента съм се спрял на тези два модела:   http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VN7_591G-acer_aspire_v15_nitro_black_edition_NX_MQLEX_029    и     http://laptop.bg/laptops-asus-ROG_G551-asus_rog_g551jmcn127d .Кой от двата бихте предпочели, и ако имате друго предложение за сходен бюджет не се колебайте да го споделите :)

Тагове:
0
Общи приказки
Zdravko93 avatar Zdravko93 33 Точки
Best Answer

Здравей колега!Ако си се спрял точно на тези 2 модела, мое лично мнение, е че Acer-a e по-добър, защото получаваш повече SSD и по-хубав процесор.
Поздрави :)

1
booster avatar booster 0 Точки

За момента и аз съм се спрял повечко на acer-a, а за този бюджет имаш ли други предложения?

0
velio84 avatar velio84 241 Точки

Аз определено не съм човека, който да те насочи тъй като не съм хардуерен манЯк, но ако си малко по-специфичен за какво мислиш да ползваш лаптопа и какво искаш от него, предполагам ще улесниш хората, който са в час с хардуера да те насочат ;)

0
VenelinGrozev avatar VenelinGrozev 130 Точки

Ако си се спрял на черният Acer имай предвид, че най-вероятно няма да дойде с клавиатурата, която е на снимката и shift-a долу ляво, както и Enter-a с копчето до него за символите <\|> ще бъдат различни. Миналата година си купувах Acer, накарах продавача в магазина да провери предварително, че ще бъдат точно с клавиатурата на снимката (която беше като тази показана за твоят лаптоп), той се закле, че точно с тази ще дойде и после го докараха с такава, която на мен поне ми е супер неудобна за писане.

0
15/04/2015 09:48:54
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Асер-а е с истинско SSD и отделен хард диск, докато Асус-а явно е с хибриден диск SSHD - при него SSD-то се ползва за кеширане на най-често ползваните данни, за да е по-бърз достъпа до тях, но не се инсталира операционна система. От друга страна обаче хард диска на Асус-а е с по-големи обороти спрямо този на Асер-а.

При процесорите е ясно - на Асера е по-добър спрямо този на Асуса. Ето сравнение.

Обърни внимание на дисплеите - при Асера имаш 1366x768, матов, а при Асуса 1920x1080 (Full HD) IPS, матов - тук предимството е на Асуса.

Може да погледнеш и този модел на Lenovo - Thinkpad линията са слави с доста качествена изработка.

Избора е твой :)

1
software21 avatar software21 0 Точки

Здравейте,понеже има 10 такива теми ще задам своите въпроси тук.Предстои ми покупка на лаптоп. Бюджета ми е 1200-1300 лв.Лаптопа ще го използвам за филми,музика,браузване,тук-там играя по някоя игра и понякога правя презентации и пиша доклади. Почитателка съм на марката ASUS,но приемам предложения и за други марки . Искам мнения и предложения за добри машинки с добра производителност.Също ако може да ми разясни някой каква е разликата между четриядрен и двуядрен процесор. Аз се спрях на този модел .. дайте своето мнение за него http://www.speedcomputers.biz/laptop-asus-x550jk-xo045d-i7-4710hq/

0
bewolf avatar bewolf 30 Точки

Здрасти, обмисляла ли си варианта за втора ръка лаптоп? За текущия ти бюджет има интересни предложения за лаптопи втора ръка.
От опита и наблюденията ми върху различни класове АСУС-и са само положителни.

Но като минуси на този мога да кажа само слабата резолюция и може би още 2Гб рам ще трябват.
А като липсващи екстри може да се каже подсветка на клавиатурата, в момента моя АСУС е с подсветка и не знам какво щях да правя без нея вечерно време. 
 

1
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Разликата е, че имаш повече изчислителни "устройства", които работят паралелно.С 4 ядрения можеш да правиш повече неща едновременно (multitasking) без да усещаш забавяне в производителността на компютъра. Това обече, не винаги значи, че дадена програма/игра ще върви 2 пъти по-бързо на 4 ядрения. Та...на кратко е това.

1
04/08/2015 21:10:18
software21 avatar software21 0 Точки

http://www.technopolis.bg/bg/bg/Laptops/Laptop-ASUS-X550JK-XO031D/p/511015  този е с 8 гб рам  само това е разликата между двата . Ако може някой да даде някакви алтернативи,които се вписват в моя бюджет. А втора ръка някакси не ми е сигурно ... Очаквам вашите пердложения yesи ви благодаря за отговорите wink Дали да изчакам за някакви нови модели ?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.