Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

[Techical Issue]Дебъгване в PhpStorm с Input данни от html

Здравейте,след неистова борба с PhpStorm се отказах да пробвам с web debugging,но и в конзолата пак срещам големи проблеми.Къде и как да въведа input ,който по-принцип се въвежда в html?
Мерси предварително за помоща.

Тагове:
0
PHP Web Development Basics
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Може да си ги направиш на променливи. Принципно универсалното оръжие за дебъгване в PHP е var_dump :) И за да ти излизат var_dump-овете стилизирани задължително си активирай XDebug

2
29/04/2015 18:22:14
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Мъка е това, което опитваш да направиш. Аз доста обичам да работя с дебъгери, но за PHP боравя основно с var_dump-ове през 2 реда.

2
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Аз винаги имам проблем с дебъгването и в Eclipse имах,но тука се оказа,че съм правил и аз по правилния начин с var_dump :D

0
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Здравей колега! Какъв е проблема с дебъгването, доста лесно и удобно става, дори е същото като на VS2013, но има малко настройки, всъщност 1-2. Трябва да си инсталираш приставка към браузера /хром/ - Xdebug helper, после да я включиш. След това в PHPStorm трябва да има горе вдясно една иконка, като слушалка на телефон. Тя слуша за подадени дебъг-сесии и ги прихваща, също трябва изрично да се включи при всяко стартиране на IDE-то. После си действаш в браузера, то ти прихваща сесията /но трябва да имаш breakpoints на правилните места/ и си готов! Аз съм се родил с този продукт, за огромни и средни проекти няма аналог!

Иначе по-приятен начин, беза да буташ в настройките на php.ini е следната команда:

echo '<pre>'.print_r(yourArrayName,true).'</pre>';

това вади перфектно масиви, обекти и др.

 

Приятно дебъгване! wink

1
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Точно  с този tool пробвах.Направих профил в "PHP Remote Debug" с ide key "PHPSTORM".Xdebug helper ми е нагласен на PHPStorm,но като цъкна debug ми изкача само това - 

  • Waiting for incoming connection with ide key '"PHPSTORM"'

 

0
Masovski avatar Masovski 211 Точки

А в php.ini включил ли си опцията за remote debug ? Иде реч за следната конфигурация:

zend_extension="<Xampp_Home>\php\ext\php_xdebug.dll"
xdebug.remote_host=localhost (change 'localhost' to '127.0.0.1')
xdebug.remote_enable=0 (change '0' to '1')
xdebug.remote_handler="dbgp"
xdebug.remote_port=9000
3
29/04/2015 21:24:39
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Ехе заработи :D Много ти благодаря,то така не ли е да го дебъгваш като script,защото самия html в chroome седи на зареждане ?
ПС:Поне имам работещ debugger

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.