Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

hristo12319 avatar hristo12319 1 Точки

Проблем съз Задача 3.Vacation от упражнението за while цикъл

Здравейте, от вече над два часа се мъча с тази задача всичики останали направих но тази все още ми се опъва :Д. Ще се радвам да ми кажете според вас какво точно бъркам понеже каквото и да правя получавам 77 точки. Благодаря ви предварително колеги!

https://pastebin.com/r3yyqsz8

0
Programming Basics 12/02/2022 10:12:49
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Здравей, hristo12319,

 

Имаш конкретни пропуски в твоя код, като може да видиш решението за 100/100 с коментари от мен и ще разбереш какво имам предвид: https://pastebin.com/ZE7MBqGA. Надявам се да ти е от полза.

0
hristo12319 avatar hristo12319 1 Точки

Да благодаря ти само, че какъв е проблема да използвам Фор цикъл направих решението така само, че с фор цикъл и стана, просто не разбирам защо хората харесват толкова много този while цикъл като реално можем да завъртим един приятен почти безкраен фор цикъл който просто да break-нем при конкретно условие

0
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Колега, въпросът не е дали хората харесват for/while цикъл, или не. В конкретния случай няма по какво да въртиш for цикъл, а това, което ти правиш със завъртане "почти до безкрайност" не е добра практика, защото един for цикъл трябва да се върти до стойност, която предварително се знае каква е и се стига точно до нея. Освен това в насоките от условието на задачата дори е дадено нагледно упътване какъв цикъл да се използва и как да изглежда неговото условие: "Създайте while цикъл ..." и т. н. Но ти, разбира се, можеш да действаш по твоите начини, обаче според мен ще ти бъде далеч по-трудно.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.