Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GoShow avatar GoShow 595 Точки

50++ примерни задачи и техните решения за изпита C# входно ниво.Споделете нови или вашите решения на същите.

Здравейте!Мисля, че ще е много полезна тема.Тук са решенията на доста задачи от изпит минали години в Телерик.Всички решения са мои и резултата им в bgcoder е 100 точки.Естетвено много от решенията са "инспирирани" от други решения, авторски, но доста са изцяло лични, затова и вероятно кода им не е оптимален.Както и да е, отварям тази тема, за да добавяме още и да коментираме.Всички задачи ги има със същите имена в bgcoder. Могат да се упражняват и да бъдат проверени решенията, които съм поставил тук като линкове.Съжалявам че не съм правил коментари в решенията, защото си ги решавах за себе си...сега го отчитам като грешка, но с удоволствие ще коментирам всички задачи с всеки, който има нужда.Успех на всички на изпита!

p.s. всички условия на задачите ги има в bgcoder, а самите задачи могат да бъдат намерени по имената им в търсачката в bgcoder мисля, че всички са абсолютно същите

3-6-9

A-nacci

Astrological Digits

Bat Goiko Tower

Binary Digits Count

Bulls and CowsCard Wars

Cartesian Coordinate System

Coffe Machine

Dancing Bits

Diamond Trolls

Drunken Numbers

Excel Columns

Fall Down

Fighter Attack

Fir Tree

Fire in Matrix

Forest Road

Game Of Page

Garden

Least Majority Multiple

Lines

Math Expression

Miss Cat

Next Date

Odd Number

Pillars

Poker

Quadronacci Rectangle

Sand Glass

Secret of Numbers

Sevenland Numbers

Sheets

Ship Damage

Trapezoid

Tribonacci

Tribonacci Triangle

Tripple Rotation Digits

UK Flag

Warhead

We All Love Bits

X-Expression

 

Na Baba Mi Smetalnika new

Bit Ball new

Neurons new

95
Programming Basics
oconne avatar oconne 113 Точки

Светлио браво бе човек. Моля да обърнете внимание на това което прави той. (Brutal Force!). Направо си записва редицата без да я изчислява, и после я извиква в нужда. Това може да помогне, ако рестрикцията на редицата е в някви човешки граници. Този стил с масива който демонстрираш в твоето решение не е ли всъщност почти универсален? Всичките ли задачи с рисуване по конзолата решаваш по този начин с масив?Как се ориентираш с тея ита и жита..

 

1
svetli0o avatar svetli0o 134 Точки

Ами за първи път го ползвам това в задача, но според мен да в доста задачи, където имаш малки граници може да се направи нещо такова, за да си спестиш време. Не е по правилно да го хардкодвам така ама със сигурност ми спести време за размисъл :D Иначе итата и житата си ги представям като редовете и колоните на матрица, подобно на побитовите задачи, така мисля че по лесно ще се ориентира човек, нз

1
svetli0o avatar svetli0o 134 Точки

Добавям още няколко задачи(всички 100/100), които ги няма тук все още:

Card Wars

Ones and zeros

Angry female gps   //има я качена, но качвам моето решение

Peace of cake

Eggcelent

Carpets

Sheets     //има я качена, но това решение е малко хардкодско

3
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Браво!Ще направим хубав архив със задачи.Хареса ми Ones and Zeroes, а ако използваш switch - case мисля, че ще стане перфектно решението ти, не че сега не е елегантно!

1
svetli0o avatar svetli0o 134 Точки

Уж винаги използвам switch като мога и въпреки това съм го пропуснал и то в толкова явна ситуация. Мерси за забележката :D

1
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Още едно решение на нова задача, ще я сложа тук и в началото, защото 100/100 от първи път не ми се случва често.Отново матрици!Моят съвет към всички - научете матриците!!!Безкрайно улесняват живота ви за изпита.Сложил съм много подробни коментари, както и опции да разкоменирате малко код, за да видите как изглежда матрицата преди и след, ако ви е интересна задачата.

Neurons

4
dentia avatar dentia 362 Точки

Да ти кажа, тази задача ми беше най-голямата изненада. Няколко пъти я прескачах, защото ми се виждаше доста трудна, докато не дойде ДЕНЯТ. Реших в крайна сметка освен да гледам нулевите примери и да прочета условието. Оказа се съвсем приятна задачка :) Тоя път реших да пропусна матриците и така като гледам ми се е получило едно сравнително кратко решение. За любопитните - ЦЪК.

Поздрави! smile

2
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Поздравявам те!!!Много по- елегантно и хитро от моето решение :).Всъщност идеята е една и съща, но аз не се сетих да иползвам маркерки за граници, както ти - left и right. Много ми хареса, наистина браво! Само един съвет - слагай коментари, не че не се ориентирах в кода ти просто е много по- приятно за колеги, които ти гледат задачите и ти го казвам, защото аз самия нямам такива навици(т.е. съвета е и към мен), а е изключително полезно.

1
dentia avatar dentia 362 Точки

Много си прав за коментарите - нямам този навик, а трябва да го създам. Просто като решавам за бгкодера съвсем не се сещам, че после може и да споделям кода за "благото на народа", хихи smile

1
dentia avatar dentia 362 Точки

Хах. Това заглавие вече ми харесва! :)

Имаш ли нерешена задача? От любопитство питам... пък и бих ударила едно рамо с удоволствие, ако ми е по силите.

2
GoShow avatar GoShow 595 Точки

не съм стигнал до Bitris скоро ще я мъча и нея.Не изглежда много приятна :)

2
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Много елегантно.Браво!

2
dentia avatar dentia 362 Точки

Най-нарая се реших да напиша и сметалника. За мое нааай-голямо очудване изкара 100 от първия път - чак да не повярва човек! :)

Smetalnik

//Без коментари е... ако някой е много любопитен и настоятелен, ще му сложа. smile

2
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Ето малко решения на някакви по-простички задачки.. От утре мисля да започна да се занимавам и с по-сложните, че много самочуствие набрах :)

Bat'GoikoTower

3-6-9

 

BinariDigitCount

ForestRoad

GPiSi

MisCat

ПС Ако имате забележки или знаете по-лесен начин за задачите споделяйте :) 

2
oconne avatar oconne 113 Точки

Кулата на бате Гойко добре си я направил. Ако сме на изпит тази стратегия е най-правилна и най-бърза. (сомо ако рестрикцията е много голяма). Иначе видя ли хитрото решение на Светлио. Погледни това решение и на Гоушоу, за да видиш защо наблягам на твоето решение. 

1
Ventsislav avatar Ventsislav 343 Точки

Здравейте , докато гледах видеото на Наков ( prepration exam ) и писах кода на задачата  Bulls and cows , който той използва за решение , но явно имам грешка и не мога да я намеря . Някой да има идея къде греша ? 

0
dentia avatar dentia 362 Точки

Линкнал си само условието на задачата.

0
Ventsislav avatar Ventsislav 343 Точки
Да , оправих линка вече .
0
GoShow avatar GoShow 595 Точки

int bullsFound = GetBulls(secretNumber, guessNumber);

int cowsFound = GetBulls(secretNumber, guessNumber);

 

Трябва да е това на първо четене - още в първия for цикъл - второто трябва да е

int cowsFound = GetCows(secretNumber, guessNumber);

0
oconne avatar oconne 113 Точки

Odd Number не се появява. :)

1
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Мерси, оправена е!!!

1
tutsana avatar tutsana 6 Точки

Ето и мои решения на някои от задачите (ще давам линкове и към други задачи ако ги реша :D), дано да съм полезен:

 

A-nacci

Excel Columns

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.