Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GoShow avatar GoShow 595 Точки

50++ примерни задачи и техните решения за изпита C# входно ниво.Споделете нови или вашите решения на същите.

Здравейте!Мисля, че ще е много полезна тема.Тук са решенията на доста задачи от изпит минали години в Телерик.Всички решения са мои и резултата им в bgcoder е 100 точки.Естетвено много от решенията са "инспирирани" от други решения, авторски, но доста са изцяло лични, затова и вероятно кода им не е оптимален.Както и да е, отварям тази тема, за да добавяме още и да коментираме.Всички задачи ги има със същите имена в bgcoder. Могат да се упражняват и да бъдат проверени решенията, които съм поставил тук като линкове.Съжалявам че не съм правил коментари в решенията, защото си ги решавах за себе си...сега го отчитам като грешка, но с удоволствие ще коментирам всички задачи с всеки, който има нужда.Успех на всички на изпита!

p.s. всички условия на задачите ги има в bgcoder, а самите задачи могат да бъдат намерени по имената им в търсачката в bgcoder мисля, че всички са абсолютно същите

3-6-9

A-nacci

Astrological Digits

Bat Goiko Tower

Binary Digits Count

Bulls and CowsCard Wars

Cartesian Coordinate System

Coffe Machine

Dancing Bits

Diamond Trolls

Drunken Numbers

Excel Columns

Fall Down

Fighter Attack

Fir Tree

Fire in Matrix

Forest Road

Game Of Page

Garden

Least Majority Multiple

Lines

Math Expression

Miss Cat

Next Date

Odd Number

Pillars

Poker

Quadronacci Rectangle

Sand Glass

Secret of Numbers

Sevenland Numbers

Sheets

Ship Damage

Trapezoid

Tribonacci

Tribonacci Triangle

Tripple Rotation Digits

UK Flag

Warhead

We All Love Bits

X-Expression

 

Na Baba Mi Smetalnika new

Bit Ball new

Neurons new

95
Programming Basics
zornitza_gencheva avatar zornitza_gencheva 28 Точки

Здравейте колеги,

след изпита взех да видя дали ще успея да реша задачите от другите изпитни дати. Сега решавам тези, които са били дадени на 10.04 сутринта. Та запецнах на 4-та задача: Nine Digit Magic Numbers. Принципно програмата ми дава верни резултати и открива всички магически числа и ги показва коректно, но...има едно голямо НО...работи супер бавно и всико гърми заради време а не мога да разбера защо. Ще съм много благодарна, ако някой ми помогне да си оправя кода:

http://pastebin.com/RqhMPVfD

 

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Програмата ти прелита през time limit-а защото дефакто цикъла минава през няколко милиона итерации :) Задачата се решава с вложени цикли но искам да те оставя сама да се сетиш как може да е оптимизираш така, че да не минава през абсолютно всички 9 милиона комбинации и да ги проверява. Забележи ключовата подсказка -> вложени цикли. Успех ;)

0
zornitza_gencheva avatar zornitza_gencheva 28 Точки

HPetrov, много благодаря за съвета, ще  помисля върху задачата още.

0
zornitza_gencheva avatar zornitza_gencheva 28 Точки

Намерих начин да я реша, припомних си начина на решаване на задачата: тото 6/49 - дадена като пример в учебника и направих решение по нейно подобие, но с 9 вложени един в друг for-а. Всеки от тях представлява по една цифра от числото - милионна, хилядна, десетица, единица и пр. 

Ето го и решението ми : http://pastebin.com/fq2uAtMM

Все още не е напълно работещо, системата ми дава само 33 точки и то пак с коментар за изчерпан лимит от време...още не знам защо?

0
slavek avatar slavek 51 Точки

Ето едно решение на Kaspichania Boats от мен. Не е решена по най-умния начин но важното е че работи. Приемам всякаква критика от ваша страна :) .

0
ivelin_m avatar ivelin_m 0 Точки

Имам проблем със задачата Fire in Matrix. Ето кода цък. Пробвах я с дадените примери в условието - работи. Обаче щом я пусна в бгкодер, ми дава само 5 точки. Идеи? :\

0
GoShow avatar GoShow 595 Точки

http://forums.academy.telerik.com/101693/c%23-part-1-exam-23-06-2013-%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%87%D0%B8-%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F?show=101693#q101693

Здрасти! Тук можеш да свалиш тестовете на задачата(отговора на Ники Костов). Логиката ти е грешна в момента в който започваш да обръщаш пламъка надолу.

        Console.Write('#');

        Console.Write(new string('.', n - 2));

        Console.WriteLine('#');
 
 
        innerDots = n - 2;
        for (int i = 0; i < (n - 2) / 3; i++)
        {
            Console.Write(new string('.', i));
            Console.Write('#');
            Console.Write(new string('.', innerDots));
            Console.Write('#');
            Console.WriteLine(new string('.', i));
 
            innerDots -= 2;
        }
 
Най - горните 3 реда трябва да ги махнеш, защото ти бъркат следващата логика. Не трябва така да ги повтаряш, надолу формулата ти е:
        for( int i = 0; i <= n / 4; i++)
        {
         .....................
        }
 
От тук трябва да я доизмислиш сам. :) Успех!
1
ivelin_m avatar ivelin_m 0 Точки

Благодаря, GoShow! :)

1
delian1914 avatar delian1914 99 Точки

Позволявам си да върна тази стара тема, защото само ми показа колко много не знам от някогашното входно ниво с надеждата и някой друг колега да се почувства като мен :D

Поздрави!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.