Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GoShow avatar GoShow 595 Точки

50++ примерни задачи и техните решения за изпита C# входно ниво.Споделете нови или вашите решения на същите.

Здравейте!Мисля, че ще е много полезна тема.Тук са решенията на доста задачи от изпит минали години в Телерик.Всички решения са мои и резултата им в bgcoder е 100 точки.Естетвено много от решенията са "инспирирани" от други решения, авторски, но доста са изцяло лични, затова и вероятно кода им не е оптимален.Както и да е, отварям тази тема, за да добавяме още и да коментираме.Всички задачи ги има със същите имена в bgcoder. Могат да се упражняват и да бъдат проверени решенията, които съм поставил тук като линкове.Съжалявам че не съм правил коментари в решенията, защото си ги решавах за себе си...сега го отчитам като грешка, но с удоволствие ще коментирам всички задачи с всеки, който има нужда.Успех на всички на изпита!

p.s. всички условия на задачите ги има в bgcoder, а самите задачи могат да бъдат намерени по имената им в търсачката в bgcoder мисля, че всички са абсолютно същите

3-6-9

A-nacci

Astrological Digits

Bat Goiko Tower

Binary Digits Count

Bulls and CowsCard Wars

Cartesian Coordinate System

Coffe Machine

Dancing Bits

Diamond Trolls

Drunken Numbers

Excel Columns

Fall Down

Fighter Attack

Fir Tree

Fire in Matrix

Forest Road

Game Of Page

Garden

Least Majority Multiple

Lines

Math Expression

Miss Cat

Next Date

Odd Number

Pillars

Poker

Quadronacci Rectangle

Sand Glass

Secret of Numbers

Sevenland Numbers

Sheets

Ship Damage

Trapezoid

Tribonacci

Tribonacci Triangle

Tripple Rotation Digits

UK Flag

Warhead

We All Love Bits

X-Expression

 

Na Baba Mi Smetalnika new

Bit Ball new

Neurons new

95
Programming Basics
oconne avatar oconne 113 Точки
Гледах лекцията на Евлоги Христов ако не се лъжа за името. Той разясни двата основни типа решения за задачата за рисуването по конзолата. Всъщност решенията с итата и житата наистина са лесни и отнемат точно 5 мин. да ги направиш защото имат стандартна логика особено при някакви симетрични случаи.
0
frisky avatar frisky 16 Точки

Здравейте колеги! Това е моето решение на задачката Nightmare on Code Street , програмата работи коректно с всички примери, но в бгкодер дава 70/100. Въпроса ми е дали защото съм използвал Linq ми дава толкова точки ?

0
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

Грешка, благодаря на колегата за поправката... Тъй като изреших много задачи от бгкодер за кратко време и повечето условия още са ми в главата, предположих, че колегата пише за друга задача, на която се губят 30 точки по друг начин :)

 

Извинявам се!

 

Иначе по-долу вече обясниха за конкретната задача.

2
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

@ frisky

Входа ти е текст, така че трябва да проверяваш дали даден нечетен символ е число или нещо друго преди да го прибавяш към резултата, да примерите са подвеждащи но болднатия текст в условието не трябва да го подминаваме ;). По добре е да си взимаш стринга без да го конвертираш и да го използваш като масив (стринг[позиция]) след което всеки символ го проверяваш със char.IsDigit(стринг[позиция]) и едва тогава ако е число го конвертираш и добавяш към резултата.

Успехи на изпита :)!

2
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

@ Tr00peR

Знаеш ли за коя задача става на въпрос? Или поне прочете ли условието и? Става въпрос за събиране на цифри които се намират на нечетни позиции в даден текст. Цифрите нямат занк.

0
vvulevv avatar vvulevv 51 Точки

Ето едно решение и на задачата Trapezoid от мене --> http://pastebin.com/fVzwUua3 tongue-out

Също и на задачката Peace of Cake --> http://pastebin.com/s6YgAkg9 smile

Имам и един въпрос. Може ли някой да ми обясни какво точно се случва с тези операции и каква е целта на: long.Parse(cordinatesString[i].ToString()) ? Това е от задачата Angry Female GPS --> http://pastebin.com/EFRb56D0

1
svetli0o avatar svetli0o 134 Точки

Ако не обърнеш един char към string преди да го парснеш към long ще получиш ASCII кода на char-a, а не това което очакваш. Ако например напишеш long.Parse(cordinatesString[i]) ако cordinatesString[i] ти е равно на 1, то това ще върне ASCII кода на 1 (49).

2
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Trapezoid направих още едно решение, за упражнение днес.Мисля, че стана доста приятно :)

1
coaster avatar coaster 412 Точки

Здравейте!
Цял ден се занимавам с две задачи - Eggcelent и A-nacci (ей, начииии).... Eggcelent я оставих за някой по-свеж период, вероятно за утре. Но Ей-начи-то не мога да го зарежа с лека ръка, затова моля някой за помощ. Докарах я до тук:
<ЦЪК> // 70/100
Първоначалният вариант на труда ми бе оценен с 10/100, в последствие го докарах до 70/100. Разгледах решението на задачата в тази тема, но ми е интересно да го завърша по начина, по който започнах. Някой има ли идея къде какво да поправя, за да заслужи кодът и оставащите 30/100?
ПП: Имам предположение, че грешката е в някой от IF-овете, с които се принтира нов ред.
Всякакви идеи са добре дошли.

0
oconne avatar oconne 113 Точки

Много хубава концепция си измайсторила, и на мен ще ми е интересно да я видя в краен варянт. Незнам дали това ще ти помогне, но променливата nextLetterCode при големи L  става отрицателна. Ето в това парче код:

  1. for (int i = 0; i < lines * 2 - 1; i++)
  2.         {
  3.             nextLetterCode = firstLetterCode;
  4.             firstLetterCode = secondLetterCode;
  5.             secondLetterCode = nextLetterCode + secondLetterCode;
  6.  
  7.             if (nextLetterCode <= 26)  <--------------------ЕТО ТУК
  8.             {
  9.                 if (% 2 == 0 && i>1)
  10.                 {
  11.                     Console.Write(new string(whiteSpace, i / 2 - 1));
  12.                 }
  13.                 else

Предполагам че nextLetterCode трябва да приема стойности от 1..26 или нещо подобно.

0
n_stefanov avatar n_stefanov 34 Точки

Здравейте колеги,

 

Дали някой е решавал задачата от "Telerik Academy Exam 1 @ 5 December 2013 Evening" Eggcelent?

 

Аз я реших и на всички проби с различни числа ми излиза правилна рисунка, а в BG Coder ми дава 0 точки...

 

Пълна мистерия:

http://pastebin.com/6h1iG5AW

 

Мерси и успех на изпита:)

0
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Редовете ти са по малко.Трябва да са 2 * N.Пробвах с числото 8 в моето решение надолу са 16, при теб са 14 Eggcelent Успех и на теб на изпита!

p.s. внимавай на изпита, това яде глави и дава нула точки!

1
n_stefanov avatar n_stefanov 34 Точки

Сега си оправих грешката и добавих 2 реда още.. Иначе с този конструктор е доста лесно не мислите ли? Не използвам множество цикли един в друг.

http://pastebin.com/CViPUPNE 100/100 :)
1
dentia avatar dentia 362 Точки

Разпускам си с по-лекичките задачи и реших да споделя едно решение с листове на Triple Rotation of Digitssmile

3
YDanchev avatar YDanchev 6 Точки

Относно решението на задачата за определяне на квадранта в координатна система - ето моето предложение - по-бавно е, но е чисто математическо. Забавянето идва от това, че Math.Sign() ползва 3 if-а. И все пак:

double x = double.Parse(Console.ReadLine());
double y = double.Parse(Console.ReadLine());

x = Math.Sign(x);
y = Math.Sign(y);
int location = Convert.ToInt32(2.5 - (1 + 0.5*x)*y);

Console.WriteLine(location);

3
dentia avatar dentia 362 Точки

Честно казано, нищо не разбирам, но ако това нещо дава 100 точки, определено е най-интересното решение, което съм виждала на тази задача. Сега остава да отделя 5 минутки и да разбера как работи. smile

0
YDanchev avatar YDanchev 6 Точки

Ще опитам да го обясня по-подробно и да кажа точно как и защо съм стигнал до тези числа.

Функцията Q(x,y) дава квадранта на координатите X и Y.

Самите стойности на двете координати са без значение. За улеснение нека приемем, че винаги са +/-1, за да наравим сметката елементарна.

Тук съобръжението е чисто математическо и в крайна сметка се свежда до ред на Фурие. Мислим за проста функция Q1=f(y), за която при y > 0, Q1 = a, при y < 0, Q1 = -a. След това правим същото за функцията Q2 = f(x) и накрая - Q(x,y) = Q1(y) + Q2(x)

Тук идва трудната част. Ако Y е положително, то квадрантите са 1 и 2. При отрицателно - 3 и 4

Първа част на решението: 2.5 - y -> при положителен Y, дава квадрант 1.5, при отрицателен Y, дава квадрант 3.5

Това, което остава е от стойността на X да коригираме квадранта с 0.5 :) При x > 0 квадранта е 1 или 4, при x < 0 квадранта е 2 или 3. Сега правим разликата между реалния квадрант и резултата от първата функция и получаваме за 1 2 3 4 -> 1.5 1.5 3.5 3.5.

Оттук идва вече логичното 2.5 - (1 + 0.5*x)*y

 

 

 

3
dentia avatar dentia 362 Точки

Много ти благодаря!

Поздрави за интересния подход!

0
svetli0o avatar svetli0o 134 Точки

Още няколко решени задачи от мен. Може да са полезни на някой. Успех

Bittris

Neurons

Telerik logo

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.