Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mario2s avatar mario2s 19 Точки
Best Answer

Здравей колега!

Ако случайно все още не си открил - ето ти едно линкче с prime numbers list и индексация:

 

http://www.miniwebtool.com/list-of-prime-numbers/?to=2000

 

Лек и успешен ден!

3
Lamms avatar Lamms 197 Точки

Здравей, задачата е да се научим да намираме нужната ни информация в google. Първите 20 числа човек може и на ръка да ги пресметне, но няма смисъл и да пробва за 251-вото. 

3
zdravko7 avatar zdravko7 63 Точки

Здравей. Ако се чувстваш комфортно може да пробваш и да си напишеш кратък алгоритъм на C# с няколко if условия (примерно, да не се дели на 2, 3, 5, 7).  Имай предвид, че числото 1 не е просто и само заблуждава.

0
vipsister2014 avatar vipsister2014 5 Точки

Добре,но сме в началото на курса Programming Basics и още нищо точно за езика C# не са ни предали.

Иначе аз изучавам C++ и мога да направя на този език програмата.laugh

-2
dstefanova avatar dstefanova 67 Точки

Аз направих блок-схема на алгоритъма на решение на задачите, иначе и мен ме глождеше същият въпрос и всички твърдяха, че идеята е да се научим да търсим в Гугъл. Мисля, че ако покажеш и логическо мислене с няколко блок-схеми нинкой няма да ги сметне за грешни ;)

0
DimiturJeliazkov avatar DimiturJeliazkov 25 Точки

Не знам дали ще повлияе на оценката но 100% е персонална полза

0
vipsister2014 avatar vipsister2014 5 Точки

Ако искате бързо и кратко да си правите блок-схеми за C++,Pascal ти препорачвам това:http://www.twirpx.com/file/574148/

AFCE е много полезна програмка

3
17/06/2015 08:51:53
nickjbl avatar nickjbl 1 Точки

Здравейте, според мен някой от задачите дадени в домашната по математика са ни дадени да осъзнаем, че без програмиране сме изгубени. Все пак не винаги имаме интернет и гугъл :)

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Без интернет в програмирането си изгубен :)

1
nickjbl avatar nickjbl 1 Точки

Значи нищо не можеш да напишеш без интернет, така ли? Аз съм силно начинаещ...

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Не, нямах това предвид.

Ще го разбереш с времето. Бих се пробвал да ти го обясня, но рискувам като нас илно начинаещ, да ти внуша неща, които може криво да разбереш.

Идеята е, че в програмиранетов инаги има нови и нови неща - от към синтаксис, библиотеки и прочие. Това, което ти трябва на теб е да знаеш логиката на нещата и базово познание над синтаксиса. Но няма как да назубриш всяка една възможна функция на този свят, която някое приложение или библиотека ти предоставя.

Например да направиш PDF файл. Може, да речем, докато се учиш да програмираш това да не тис е наложи да го правиш. И да ти се наложи в един прекрасен момент да го направиш - тогава ще трябва да го потърсиш. Няма как за Х време да научиш всичко - това е поетапен процес.

Можеш например да си много добър в сглабянето на гардероби, купуваш си от IKEA един гардероб, носят ти 40 дъски и ги гледаш като голям камък. Ще трябва да потърсиш за този модел гардероби някакви инструкции :) защото е много вреоятно да не ти хареса резултата, ако тръгнеш да ги сглабяш по твоя си начин.

Разбира се, след като си сглабил вече един гардероб от този модел, може и да успееш втория такъв да го направиш без да гледаш схемата. Но трябва поне веднъж да си се сблъсквал с този модел гардероб. А това не става на тренировъчната площадка. Също като много други неща, така и ученето на програмиране е постъпково и последвано от безкрайно четене, всеки път когато се сблъскаш с нов проблем. А на света има безброй много пролеми за решаване и няма учебна среда, която да те научи да решиш всеки един от проблемите на света.

1
zdrfor15 avatar zdrfor15 1 Точки

Аз за съжаление не мога да програмирам на нито един език, така че... Използвах mini webtool

 

0
maria_hmladenova avatar maria_hmladenova 2 Точки

Здравейте, колеги!

Реших първо да се опитам да ги намеря сама, а после да проверя в интернет. Определено имаше разлика :)  Ползата от усилията ми беше, че открих каква грешка допускам в иначе толкова елементарни сметки.

1
19/06/2015 22:31:03
zutobg avatar zutobg 21 Точки

Здравей, понеже минах една итерация на този курс и трябва да си повиша оценката, реших да се хвана и да започна да правя малко advanced решения на някои проблеми, които биха се сблъскали тези започващи този курс.

Та ето една малка програмка, която решава чрез конзолно приложение Problem 1. Some Primes , като прочита от конзолата "максимално число", до което да сметне кои числа от 2(първото просто число) до "максималното число" ще обходи за да намери прости такива и още един вход, чрез който да филтрира на конзолата само поредния номер на простото число, което искаме да намерим.

Използваме този алгоритъм https://en.wikipedia.org/wiki/Sieve_of_Eratosthenes

В случая ще стартираме програмата 3 пъти, като за първата стойност можем да въведем 0 като стойност по подразбиране, която ще индексира простите числа до индекс номер 1229, а за втория input ще напишем съответно 24, при втората итерация на програмата- 101 и при третата 251 и т.н.

Има и exception handler, който ако някой положи малко усилие да го разгледа, ще му помогне в бъдещи да разбере някои по сложни концепции.

Програмата може да си я свалите оттук - https://github.com/zutobg/CSharp/blob/master/Find_Nth_Prime.cs

0
21/06/2015 20:11:33
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.