Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mitkoofc avatar mitkoofc 6 Точки

Въпроси за кандидатстване

Здравейте.

Разгледах сайта ви и сериозно се заинтересувах от Софтуерния университет и 20-месечното обучение. Видях учебния план и секцията за кандидатстване, но така и не успях да намеря информация за графика на учебните занимания през седмицата (дни и часове) и за това дали има някакви възрастови ограничения (за хора под 18 години). Много ще съм ви благодарен, ако ми отговорите и съжалявам, ако вече има такива въпроси във форума.

Поздрави! smiley

0
Въпроси за SoftUni
quickben avatar quickben 966 Точки

Кликаш си на потребителското име, излиза ти едно меню и там има график на учебните зали, за почти всичко което те интересува относно кандидатстването в СофтУни може да потърсиш във форума.

За непълнолетни(под 18) мисля, че ще се иска разрешително от родителите, но не съм сигурен.

0
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Здравей,

надявам се, че не е проблем да ти говоря на "ти". Радваме се, че имаш желанието да се занимаваш с програмиране. За да се обучаваш при нас няма ограничения във възрастта или образованието. Важно е да имаш мотивацията и желанието да учиш и да се развиваш в тази област. 

Ще ти дам подробна информация за обучението в СофтУни:

  1. Имаме 4 пъти в годината прием, като преди всеки прием се организират по 3 подготвителни нива. Те са безплатни и всеки един е с продължителност 2 месеца. Следващият безплатен курс стартира на 4 юли 2015 г. Кандидатстването е до 28 юни, 23:59 часа. Може да подадеш кандидатурата си от тук. В края на нивото се явяваш на приемен изпит и ако изкараш изпита успешно ще започнеш обучението в СофтУни;
  2. Обучението в СофтУни е в три модула:
    • Programming Fundamentals;
    • Web Front-End;
    • Back-End Development.

Подробен график, може да видиш тук. Всеки модул включва 5 курса. След всеки курс имаш изпит, както и в края на цялото ниво - поправителна сесия. Занятията се провеждат 3 пъти в седмицата (делнични дни) като има вечерни (от 18:00 до 22:00 часа) и дневни (от 14:00 до 18:00 часа) лекции. След всеки успешно изкаран изпит с над 5.00 получаваш сертификат. Може да прочетеш повече за това тук.

Ако имаш още въпроси - съм насреща : )

0
18/06/2015 12:35:12
s_marinof avatar s_marinof 3 Точки

За да не отварям нова тема и аз да питам.

Онлайн обучение съм от майският подготвителен курс.Изпитът е на 12.07 ,но няма да имам възможност да се явя тогава.Платил съм таксата  за изпита и ми се иска да се явя на него  през агуст .Предполагам не е проблем,но да питам за по -сигурно.

0
ivaylo.yotov avatar ivaylo.yotov 1 Точки

Кога започват безплатните курсове за последния 4-ти годишен прием?

0
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Здравей,

няма проблем. Ще ти се запази таксата за следващия изпит, който ще се проведе на 30 август.

1
mitkoofc avatar mitkoofc 6 Точки

Благодаря за бързите отговори :)

Иначе имам още няколко въпроса. Първо, мога ли да се явя на приемния изпит без да съм изкарал подготвителния курс и какъв е крайният срок за записване в този случай. И второ, каква е процедурата при онлайн обучението - лекциите ще се предават на живо или ще имам възможността да ги гледам когато на мен ми е удобно. Отново се извинявам, ако на такива въпроси вече е отговаряно. :)

0
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Здравей,

ако искаш да се явиш директно на приемния изпит, трябва да се запишеш в онлайн форма на обучение. Лекциите се качват до 1-2 дни след провеждането им. Това се отнася и за всички останали материали - те са достъпни по всяко време в страницата на съответния курс.

0
mitkoofc avatar mitkoofc 6 Точки

A кога е крайният срок за записване за приемния изпит при кандидатстване за онлайн форма на обучение?

0
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

1-2 седмици след началото на курса, плащането за изпита ще бъде активно като продължава около 2-3 седмици. Подробна информация с датите ще получиш след началото на съответния курс.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.