Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Petar_Belberov avatar Petar_Belberov 41 Точки

Exam-DataBases-12-July[ Неотчитане на точки в judje-системата и Грешни авторски решения]

Здравейте,

По време на изпита на 3 от задачите, judje-a не ми даваше точки, въпреки, че опитвах, пробвах и преглеждах абсолютно всичко по 100 пъти. Сега когато излезнаха авторските решения, аз забелязах, че 2 от тях са абсолютно същите като моите, а 3-тата изважда абсолютно същия резултат, макар да е една идея по-различна. Най-странното е, че същите тези - авторски решения ги пробвах в системата и те също не дават точки. Не мога да разбера къде е проблема, да не би да е в моите настройки на SQL-а или пък на Windows-a. Ако е така, ще е много жалко, че изгубих 2,3 часа борейки се със 3,4 задачи, за които бях сигурен,че съм решил но не ми даваха точки. Ще съм благодарен ако разгледате задачите и намерите, къде евентуално греша.

Ето и решенията на съответните задачи:

Задача 7: http://pastebin.com/zpEF6vVg

Задача 10: http://pastebin.com/ZNjSQnEF

Задача 11:http://pastebin.com/cphbKgVG

0
Databases Basics
Zakkgard avatar Zakkgard 39 Точки

Най-вероятно проблема идва от десетичния ти сепаратор, аз също изгубих около два часа в битка с точно тези задачи заради него..

Control Panel -> Под 'Clock, Language and Region' избираш 'Change date, time and number formats' -> Additional Settings -> Decimal symbol полето трябва да е точка.

1
14/07/2015 17:43:44
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки

Здравей колега!

Провери си регионалните настройки, ако са на български и работиш с пари( Price,Cash ) делиметара е запетая вместо точка. За съжеление и аз изгубих 2 часа и половина зареди това което е наистина жалко защото не се осетих и резултатите ми бяха верни а не взимах точките, и го оправих чак когато казаха по време на изпита.Било е споменато на лекция но не съм разбрал.За следващия път ще знам.

1
zh.stoqnov avatar zh.stoqnov 103 Точки

Колега нямаш грешка! Току що пробвах твоите решения и ми дават точките в системата. В началото на изпита обясниха, че преди да дадеш execute трябва да направиш едни настойки - може би не си ги направил коректно. Ето го резултата след настройките (тях може да ги видиш при условията на задачите за изпита най-отгоре в началото на файла).

1
Petar_Belberov avatar Petar_Belberov 41 Точки

Дамм, напълно прави сте, направо не ми се иска да повярвам, че заради такава глупост оа.ах изпита. Благодаря на всички за информацията. Успех!

0
Bobosam avatar Bobosam 185 Точки

Може би просто след като смениха условията за качване в системата буквално преди изпита трябваше и да качат няколко подобни задачи да се тестваме. Както казва Наков на подготовката на предното ниво - ако имате сега проблеми - ще имате и на изпита...Но нямаше предложен начин всички да се тестват за новите изисквания. Въобще изпита откъм организация беше под всякаква критика.

4
15/07/2015 06:28:03
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Това за десетичния разделител ВИНАГИ, ама ВИНАГИ е било така. И на ВСЯКО условие за изпит (това с word-a) има един абзац, в който е описано какъв трябва да ти е десетичния разделител на операционната система и локейла на датите.

Не е нещо ново, но винаги ще се намери някой, който да измести фокуса на темата в това как организацията не е струвала. Въпреки, че десетичният разделител винаги се е изисквало да бъде такъв, защо да не обвиним промените за това. Които, колкото и учудващо да звучи, са направени да са във ваша полза, а не във ваш ущъпб.

Както се казва в едно мое любимо клипче "Any fool can criticize, no offence, but, suggest a solution". Къде беше ти, Bobosam, да дадеш това предложение предварително? Пред свършен факт е безсмислено "трябвашето".

-1
Bobosam avatar Bobosam 185 Точки

За пореден път ме убеждаваш, че просто няма смисъл да се казват нещата.

Аз не се оплаквам от никакъв разделител и не той ми е виновен за каквото и да е. За ниските резултати, които показвам в последно време аз си знам причините и не мисля тук да ги обсъждам. Понеже лично ми задаваш въпроси - ще ти отговоря и спирам да пиша в това безсмислие.

Промяната я видях в деня на изпита. Кой да занимавам в неделя сутрин да качва задачи в изпитната система?

И по организацията - нямаше ток на доста места, на още повече нямаше интернет,прекалено много хора, липса на асистенти, жега...

В интерес на истината ти направи всичко възможно но не си слънце да огрееш навсякъде.

Със сигурност мога да бъда не по-малко заядлив от теб - но няма смисъл. Явно няма смисъл от повече писане.

3
15/07/2015 06:25:26
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Не отричам проблемите по време на изпита, казвам че постът ти, така написан, измества фокуса на темата. Това е. Без лоши чувства :)

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.