Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dobribozhilov avatar dobribozhilov -11 Точки

Може ли отвореният курс за се счита за вход в СофтУни, след като е по-сложен от "Основи на..."

Да питам, ако някой изкара някой от отворените курсове, може ли това да се зачита за вход в СофтУни. Все пак в тези курсове се решават доста по-сложни задачи от тези по "Основи на програмирането" и да се занимава някой после да ходи и на приемни изпити, малко ми се струва ненужно. Аз по принцип не съм се записал, за да взимам тапии, а заради познанието. Но си мисля, че може да се направи този паралелен вход.

Тагове:
DiyanTonchev92 avatar DiyanTonchev92 231 Точки

Eдва ли е възможно. Ако се въведе таква политика, би станало много объркващо. По-сложно или не - за почти всеки следващ курс се изискват познанията от предходния, които няма как да е сигурно, че ги има всичките, ако човекът не го е минавал. Щом изкарваш по-сложни (според теб) курсове и смяташ, че имаш знанията за да влезеш - отиваш направо на изпита, без да караш целия курс. Изпитите и без това вече са доста на често. 

2
15/08/2015 17:12:47
Petya avatar Petya 2461 Точки

Здравей! Не, изпити от отворени курсове не заместват приемния изпит. Както ти е казал колегата DiyanTonchev92, може да пропуснеш курса Programming Basics (Основи на програмирането), който е подготовка за изпита, и дойдеш направо на изпита накрая, щом се чувстваш сигурен в знанията си. Това е процедурата за прием в СофтУни.

1
17/08/2015 10:42:54
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравейте колеги,

Искам да допълня нещо към отговорите дадени дотук.

Преди да кандидатствам в SoftUni, аз бях вече взела C# 1 и C# 2 изпитите в Телерик - и зададох същия въпрос: не може ли да ми се признаят изпитите от Телерик, които са също по C#, и са доста по сложни, за входен изпит за SoftUni.

Тогава ми обясниха че тук курсът по C# обхваща съвсем различни неща, и този курс не може да се замени или приравни с C# 1 и C# 2 от Телерик.

Сега от собствен опит знам, че това е повече от вярно - курсът Programming Basics на SoftUni дава много по-широко познание за C# синтаксис, за program flow control, за намиране на най-краткия и ефективен начин за решаване на задача.

Със C# 1 и C# 2 от Телерик, ако не бях карала курса Programming Basics на SoftUni, и ако не бях си писала всички домашни в SoftUni - гарантирано щях да изкарам максимум 200 точки на приемния изпит, и да имам затруднения със следващия курс Advanced C#.

Успехът ми във Fundamental Level се дължи на факта, че си карах целия курс Programming Basics в SoftUni.

0
nrayanov avatar nrayanov 39 Точки

Здравей, Добри,

Мисля, че такава възможност не съществува, но може да се явиш директно на изпита.

Поздрави,

Николай Раянов

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.