Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

OneHackerArmy avatar OneHackerArmy 2 Точки

Онлайн обучение

Здравейте!

Имам въпрос относно формата на обучение в софтуни. Карам нулево ниво в момента(Programming Basics) и желая да се информирам за това, до каква степен онлайн обучението си заслужава. Прочетох плюсовете и минусите за двата типа обучение на сайта, което обаче не отговори на въпросите ми. Казусът ми е следния: желая да запиша онлайн форма на обучение поради липса на време да посещавам лекциите и липса на средства. Въпросът ми е - екипните проекти, от които онлайн студентите биват лишавани ключови ли са за по-нататъчно намиране на работа? СофтУни предлага ли връзка с фирми и интервюта за работа за онлайн студентите(ако вземем в предвид онлайн-обучаващият се студент е на добро ниво)? Ако има някой, който е учил онлайн и може да ми даде feedback за това как стоят нещата ще съм благодарен!

Поздрави, Ники

1
Въпроси за SoftUni
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки
Best Answer

Онлайн студентите също имат право да участват в екипни проекти, грешна ти е информацията в това отношение. Основен критерий за това дали ще си намериш работа е доколко си усвоил нужните умения, формата на обучение няма особено значение за работодателите.

3
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Здравей,

Не уча онлайн, но мога да ти дам отговори.

Онлайн студентите са лишени от екипни проекти единствено в подготвителното ниво. След това проекти има за всички, които имат желание. Присъствените студенти сформират екипи помежду си, същото важи и за дистанционните.

Всеки има достъп до портала за работа и до помощ за намиране на интервюта.

Единственото, от което се лишаваш, са лабораторните упражнения и лекциите в реално време. Имаш достъп до тях след приключването им : )

2
OneHackerArmy avatar OneHackerArmy 2 Точки

Благодаря за отговорите! Това търсех.

0
IliyanKordev avatar IliyanKordev 50 Точки

Здравей, ето ти една тема за онлайн обучението в СофтУни. Аз съм онлайн студент в СофтУни от когато започнах, вече може би година.Част съм от втория випуск. Може би според мен най-големият минус на онлайнърите е че си гледаме лекциите в нас и не общуваме с други хора със същите интереси, и мотивацията намалява. Няма го този социален контакт.Поне при някой.Да, участваш в екипни проекти, но съвсем друго е да се видиш с някой да разцъкате нещо на лаптопа заедно, съвсем различно е. Аз, този проблем го нямам защото уча в училище където се изучава програмиране и малко или много има хора с мойте интереси. Според мен ако имаш времето и парите отиди присъствено.Друг минус на онлайнърите е, че понякога по време на лекция ставаш разхождаш се и правиш други неща и понякога една лекция може да ти отнеме ден-два(това понякога го правя аз за вас не знам).А при присътвено отиваш и знаеш че за около 4 часа ще си готов, а и можеш да си напишеш домашното.

Това е моето виждане за нещата.

Поздрави.

2
mgerin avatar mgerin 4 Точки

Здравейте и от мен. Аз също съм в онлайн форма на обучение, модул Fundamentals, който започна тази седмица. Искам да попитам за домашните - виждам, че мога да качвам домашни, но така и не разбрах те задължителни ли са за онлайн студентите и ще оказват ли влияние върху оценката ни после?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

За всички курсове освен Programming Basics домашните са задължителни за всички студенти.

0
mgerin avatar mgerin 4 Точки

Много благодаря за бързия отговор.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.