Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

D.Kostadinov avatar D.Kostadinov 30 Точки

[Homework] Java Basics - Syntax - September 2015

Здравейте, 
 

Споделям с вас моите решенията на задачитe от това домашно. Като цяло, задачи, които всички сме минавали при изучаването на C#, като се цели свикването с Java синтаксисът, който има свойте особености, но един път минал през ръцете и всичко си идва на мястото. Бих се радвал на всякакви критики, с цел оптимизация на решенията ми. 

01. Rectangle Area

02. Triangle Area

03. Points Inside a Figure

04. The Smallest of 3 Numbers

05. Decimal to Hexadecimal

06. Formatting Numbers

07. Count of Bits One

08. * Count of Equal Bit Pairs​​

09. ** Points inside the House

10. Paint a House as SVG //TODO

 

 

Тагове:
1
Java Advanced 30/08/2015 12:53:41
bewolf avatar bewolf 30 Точки

Здравей, колега. И аз започнах домашното, което по-късно през деня ако имам време и довърша ще кача. Позволих си да погледна от теб форматирането на 6та задача. Или по-точно ми трябваше добавянето на 0 преди двоичната репрезентация на първото число. Просто пробвах какво ли не, но неможах да намеря начин за добавянето на 0 без да използвам предварително подготвен цикъл, който удължава и затормозява ненужно и без това малката задачка.

Видях че си използвал Integer.parseInt(Integer.toBinaryString(firstIntNumber)), като след това си ги добавил в "плейсхолдъра" с една нула. 

Та въпроса ми е: може ли да ми обясниш или посочиш линк от къде го научи, защото това което намерих аз не ми разяснява достатъчно. В частност говоря само и единствено за добавянето на нулите пред двоичното число. Другите неща си ги намерих и направих.

п.с. Пиша обяснението малко по-смотано, без да давам примера ясно за тези които искат да решат задачката сами. Без да прочитат отговора във въпроса ми.

0
28/08/2015 10:43:02
bewolf avatar bewolf 30 Точки

Пробвах, но не успях да намеря толкова добро обяснение като това което колегата е дал по-долу.

0
bewolf avatar bewolf 30 Точки

Ето и моите решения на задачите от първа до седма. Ако имам време утре ще пробвам и някоя от другите.

ЛИНК

1
onefen avatar onefen 27 Точки

Колеги някой знае ли как се хвърля ArgumentExeption в Java throw new ArgumentExeption не бачка.

Изобщо Еxeption-ите в Java както в C# ли се хвърлят или има друг начин?

0
onefen avatar onefen 27 Точки

Намерих отговора в Интернет.

пише се throw new IllegalArgumentException

малко по-различно е от C#

1
onefen avatar onefen 27 Точки

Ето и моята домашна за Homework: Java Syntax.

Ако иска някой да гледа :)

https://github.com/onefen/Homework-JavaSyntax

0
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

На 07.Count Of Bit One има вградена функция. 

int countBits = Integer.bitCount(a);
3
30/08/2015 23:23:56
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Ето го и моето решение на домашното. Последната с трите звездички, за сега ще я пропусна.

Входа съм го направила от .txt файлове( и тях съм ги прикачила) за да не въвеждам на ръка. А и исках малко да си усложня деня, че ни върнаха в първи клас с тези задачи :)

Изхода е и в .txt  и на конзолата. 

На по-лесните задачи, си четат и пишат на конзолата.

https://github.com/EBojilova/Java/tree/master/2.JavaSyntax

0
30/08/2015 23:33:44
milen.stefanov avatar milen.stefanov 40 Точки

Някой направи ли "Paint a House as SVG"? Коя библиотека се ползва?

0
malkstor avatar malkstor 348 Точки

Аз успях да я докарам почти до край точно с Batik преди има-няма 2 часа. Само с форматирането на текста нещо не успях да се оправя.

http://pastebin.com/tPi07Rk5

2
01/09/2015 23:00:55
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.