Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Lamms avatar Lamms 197 Точки

[Exam]29 March Morning - Problem 4 - Encrypted Matrix

Здравейте, подготвям се за изпита в неделя и решавам задачи от изминалите изпити.

Със задача 4 от 29 март сутрин срещнах малък проблем. Задачата цялостно работи както трябва с изключение на едно място, в което не ми разделя елементите. Проблемът ми е, че получавам newNumber[3] = 36, а трябва да е 3 и следващият да е 6. Не мога да разбера защо не ми ги разделя или пък защо не гърми кодът предвид, че  масивът ми е от чарове и не би ли трябвало да не може да съхрани елемент 36.

Проблемът ми е в ред 30, където при умножение на чифрите се получава двуцифрени число.

Ето и кода ми:

http://pastebin.com/Zcsnm86A

Тагове:
0
Programming Basics 28/08/2015 00:59:31
Lamms avatar Lamms 197 Точки

Ще съм доволна и някой да ми пусне линк към тема към този изпит, където е решена задачата по подобен начин на моя, може и да се ориентирам как да я оправя. 

 

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Аз гледах кода преди няколко часа, обаче имаш много масиви с подобни имена и не можах да се ориентирам, съжалявам.

Понеже пишеш, че няма проблем да се прати код - ето ти линк http://pastebin.com/CB69yXFM

Това решение ми го беше запазил джъджа, копирах го директно оттам. Като гледам, единственото интересно, което правя, е в началото и края на стринга да добавя по една нула. Така си спестявам 3-4 проверки по-късно. Ако не разбираш нещо друго, питай : )

 

Ps: Специално за 30ти ред в твоята задача - ако примерно кода на един concat[i] е 85, а на другия 91, двете числа умножени дават доста голямо произведение. И когато се опитнеш да кастнеш същото четирицифрено число към char, идват проблемите.

2
28/08/2015 23:23:10
stefan2449 avatar stefan2449 6 Точки

Ето моето решение , което връща  100/100. Разгледай го и обърни внимание на момента с %10 и /10, аз по този начин получавам 2, а не 1 число 

1
Lamms avatar Lamms 197 Точки

Благодаря много и на двамата, ще прегледам и вашите решения. Ще пробвам варианта с лист, ако не става, значи просто ще я пререша вече. Получих и други насоки, така че мисля, че ще се справя.

 

А иначе не се получава толкова голямо число при умножение, тъй като умножаваме само последната цифра от аски кода по същата последна цифра, а не целия аски код /така е по условие/ т.е. максимумът е 81. 

 

П.п. Преборих се със задачата благодарение на съветите ви. Първо изтрих всички ненужни променливи, които бях създала, за да тествам неща, а не бях използвала надолу в кода. Вкарах в лист преобразуваното число и направих проверка дали е двуцифрено като тази на stefan2449.

0
29/08/2015 01:29:38
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.