Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

it.vladimirov avatar it.vladimirov 17 Точки

Подходяща платформа за сайт

Колеги,

моля за следния съвет: искам да направя сайт, който основно ще е съставен от снимки. Ще има съдържание (текст) в малки количества, и ще се разчита основно на снимков материал.

Моля за някаква насока с каква платформа да го подхвана (аз съм много начинаещ в web разработката и това което правя е тестово, но не значи, че искам да е зле направено), така, че да мога да се класирам в търсачките.

Трябва лек вариант за изобразяване на снимките и възможност за бързо отваряне на галериите.

Предварително благодаря за насоките ви.

Тагове:
0
Общи приказки
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Здравей,

въпроса ти е много... ако мога така да се изразя философски, един вид "Кое е първо кокошката или яйцето?" :).

Според мен HTML5, CSS3 и javascript (под една шапка за кратко HTML5) покриват следните изисквания:

"искам да направя сайт, който основно ще е съставен от снимки"

"има съдържание (текст) в малки количества"

"аз съм много начинаещ в web разработката" - тук изключвам javascript-a но ако наистина е много прост сайта ще се справиш - то ако не почнеш от някъде няма как да стане ;)

"да мога да се класирам в търсачките" - особенно за търсачките това е избор номер едно, ако спазваш семантиката в HTML5 разбира се :).

"лек вариант за изобразяване на снимките и възможност за бързо отваряне на галериите"

 

Това като технология. Относно платформа точно при този вариант имаш богат избор - по-точно нямаш ограничения :). Всеки уеб сървър ти върши работа. Избора ти е само до това дали е платен и дали софтуера и хардуера ти на машината/виртуалката, където ще го хостваш, го подържа. 

1
it.vladimirov avatar it.vladimirov 17 Точки

Благодаря ти за насоката.
Аз основно имах следното в предвид: каква платформа - CMS - да използвам, която ще бъде подходяща за тази цел. Спрял съм се на WP, защото там има голяма свобода, SEO плъгини и много други.
След оромната зоологическа градина в Google (Пингвини, Колибрита, Панди и т.н.) семантиката на сайта изобщо не е най-големия проблем. Съдържанието е важно според мен, линк билдинга и т.н.
Знам, че WP си прави семантични неща, притесняваме как ще се индексира от google сайт който няма почти никакво текстово съдържание, а само снимки. Не искам да мине Пингвина и сайта ми вече никога да го няма в търсачката заради някакви линкове :)

Хостинга не ме притеснява - използвам бизнес план на H**t.bg и с тях нямам никакви ядове.

Ще се радвам ако споделиш още някакви насоки, ще ми помогнат много.
0
it.vladimirov avatar it.vladimirov 17 Точки

И още едно питане - когато качва снимки има ли значени как са именувани от семантична гледна точка, или да си качвам снимки от именувани 1.jpg, 2.jpg, dfsdwerew.jpg и т.н.?

0
cefothe avatar cefothe 16 Точки

Здравейте, колеги.
Ако искаш нещо добре WordPrees и Joomla ще ти свършат работа аз съм фен на full контрол и затова си ги пиша на PHP и MySQL. Ако ти се занимава процети малко или изгледай семинара за ZendFramework 2. Има доста полезни неща в него..., които ще са отполза, а за галерията със снимки мога да ти препорачаст highslide галерия, аз ползвам нея в моите сайтове.
Относно SEO, тук темата е сложна ... Аз оправям META тагове в HTML, след това правя map на сайта и го регистрирам в google. Но тук вече зависи конкуренцията спрямо други сайтове и много подобни такива, въпроса е само търсачките да не бан и да го махнат, ако има много линкове към него изведнъж, вярно че помага ама рисковано.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.