Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

p_shalev avatar p_shalev 80 Точки

ASP.Net MVC Exam 06.11 Впечатления

      Здравейте, колеги! Пускам темата с идеята да се предизвика някаква дискусия относно отминалия изпит и дали беше адекватен той спрямо нашата подготовка в СофтУни, и също така изпитваше ли ни на правилния материал. Ще се възполвам тук и да отправя един призив към нашият лектор Йордан - да отдели няколко часа за нас и да направи видео с решението на изпита или пък направо една подготовка, мисля този благороден жест би срещнал голямо удобрение сред колегите :) 

     Що се отнася до моето мнение - времето беше абсолютно недостатъчно. Това са най-бързо миналите 8 часа в живота ми. По-скоро 10 или дори 12 часа биха били доста по-удачни, но това пък навежда на друг въпрос - до колко човек може да бъде продуктивен и на адекватно състезателно ниво толкова дълго време. От тук достигам до извода, че може би 8 часа биха били достатъчни, стига да се изпитваме на правилния материал. Моето мнение е, че няма нужда да се изпитваме на Entity Framework  i  Code First, при условие, че вече тествахте знанията ни по тази дисциплина. Тези 20 точки за безкрайният сийд, по мое мнение, бяха спирачка за останалите 100, които студентите можеха да изкарат, показвайки знания по ASP.Net MVC - каквато си мисля трябваше да бъде оригиналната идея на изпита.

Тагове:
16
C# MVC Frameworks - ASP.NET
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Да, и според мен прекалено внимание се отделя на писане на модели, репозитори и UoW шаблони, сийдване. При подготовката времето почти винаги стига основно за това. Така беше при Web Api, а още по-сериозно се усети същото и при MVC. Аз съм от първия випуск и досега не съм видял нито веднъж в Софтуни на подготовка за изпит да се направи заданието на 100% за предвиденото за изпит време.

Понеже моделите и сийда са предмет на DB Apps курса е редно след този курс те да се дават на готово на изпитите, а самият изпит да набляга на повече неща от съответната технология. Особено пък на подготовките за изпит. Няма абсолютно никаква причина лекторът (който и да е той) да не дойде с готов проект на подготовката за изпит, доведен до коректно създаване и пълнене на базата данни и да започне директно със смислените неща.

P.S. Може ли някой да даде линк към условието и (ако е имало) архив със скелета!

8
07/11/2015 11:12:44
magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки

Това е линк към задачата:

https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=500AAE48F424C75!46724&ithint=file%2cdocx&app=Word&authkey=!AEmQ_YF4qikZFPE

И по повод на seed-а ... дали някой може да качи решението му, тъй като, на мен лично, това ми уби повече от половината време и пак не го направих съвсем коректно....Например имах проблем с датите и лейбълите на сийдовете. :(

1
07/11/2015 12:47:05
verito898 avatar verito898 265 Точки

http://pastebin.com/jDnHNHws - примерен сиид . Може да не е направен по най-добрия начин ,но работи .Аз очаквах да си сиидвам 2 дена съдейки по предишния изпит , но този определено ми се видя по-лек . Единствено като тънкост маи имаше да се ескейпнат кавичките ,което с notepad-а става за отрицателно време ,всичко останало е copy,paste и на места trim().

1
Zakkgard avatar Zakkgard 39 Точки

Аз реших, че би било по-лесно кода да го чета от файл, и така направих :)

1
scienide avatar scienide 17 Точки

Това със сийда е доста странно, реално на никой не му се налага да прави подобни простотии... всичко се вкарва в базата със скриптове. Мислех си че се опитваме да учим реални неща. До 16 часа дигах база и правех сийд... ако имах още 2 часа после щях да направя всичко сигурно, но това е положението. Нали знаете - в часа ти преподават 2 + 2 = 4, за домашно има 3 - 2 + 1 = 2, и на контролното - матрици и интеграли...

7
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Подкрепям това, че на този курс и съответно изпита трябва да се набляга на това, което не сме учили.

Факт е, че в такава форма изпитът реално представлява 50% изпит по DB Apps и 50% изпит по ASP.NET MVC.

Въпреки че на мен най-добрата подготовка за изпита беше работата по екипния проект, подкрепям и изказаните мнения за проведената подготовка - от MVC-то бяха засегнати М - 80% и VC - 20%. Видяхме всички как дори и с копиране на сийда на базата, 4-те часа стигнаха само за написване на 2 екшъна и 2 вюта... Подготовката трябва да обхваща целия изпит - ако е необходимо да се прави в два дни.

На мен лично времето на изпита не ми стигна. Не беше труден, но отново беше доста обемисто като условия и задачи за изпълнение. Получих нещо като дежавю от изпита по КПК и бразилския паркинг... smiley

 

3
08/11/2015 09:37:27
antata_iv avatar antata_iv 27 Точки

Като цяло мисля, че изпита не беше много труден. Стига да стигнеш навреме до съществената част. Но, за да стигна до там, да трябва да copy/paste-на 5 страници текст и да ескейпвам кавички (понеже като си притиснат от времето не мислиш за най-интелигентния вариант това да се случи, а правиш първото нещо, което ти хрумне и ще свърши работа) ми се стори малко нелепо. Даже по едно време се зачудих дали не съм попаднал, някак си по грешка и без да разбера, на поправката по DB Apps. Вярно, че базата е основното нещо и ако не можеш да си вдигнеш база и да си я сийднеш - къде си тръгнал....., но за това си има друг курс и друг изпит, където се проверяват тези неща. Не мисля, че на този изпит е нужно да трябва да отделяш толкова време за базата и нейното пълнене след което единствено ти е бръмнала главата. Лично за мен тук започна да приключва изпита. И все пак останах до края, за да видя до къде ще успея да стигна вече така леко демотивиран и разконцентриран........и не беше до много далеч.

И все пак си беше една много хубава подготовка за поправката. :)

6
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Надявам се все пак да получим резултатите от изпита и оценките си достатъчно навреме за да има време да преценим дали ще ходим на поправката, която е на 22-ри ноември... smiley

2
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

На мене този seed и докато направя home page ми отнеха силите и времето да мога да свърша другите задачи,а не е като да не сме ги правили в екипния проект.Според мен,тука можеше и екипния проект да има по-голяма тежест.Дано наистина да излезнат бързо резултатите,да знаем дали да се записваме за поправка.

3
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Мда, съгласен съм, че екипния проект можеше да има по-голяма тежест - може би беше най-обемния и най-полезен такъв в цялото ни обучение.

4
aivian avatar aivian 51 Точки

Някой знае ли как се seed - ват нови редове? Опитах с \n\r, но се записват в базата без нови редове. За колоната Code от таблицата Snippets става въпрос. Също така като seed - вам кирилица и ми се записва в базата като шльокавица, въпреки че колоната ми е от тип nvarchar.

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

'@' преди стринга. След това ще трябва да ескейпваш двойните кавички с двойни кавички, но пази форматът на това което си копирал.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Някой има ли информация кога ще излязат оценките?

Все пак трябва да имаме време за реакция ако решим да ходим на поправка...

10
Zakkgard avatar Zakkgard 39 Точки

Дано не стане като на предишния випуск - вечерта преди поправката :D

3
ludmildev avatar ludmildev 13 Точки

Мисля, че трябва да се направи нещо. Все пак има хора които работят и за някой е трудно да не кажа невъзможно да се вземе почивен ден в последния момент.

5
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Май никой не се съобразява с нас.Точно най-омразното нещо от държавните университети тръгна да влиза и тука.
1.Да не знаеш кога ще излезнат оценките,а и да няма никаква информация.
2.Студентите да спазват срокове,а от страна на уни-то почват да се променят,удължават и да се очаква,че при сигнал ние ставаме и почваме ....
 

2
aivian avatar aivian 51 Точки

Някой има ли условието от поправката на предния випуск?

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Няма го и в svn-а. Не са го качвали изобщо явно.

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Още през деня видях, че в инстанцията на курса са качили условието и авторското решение. Опс ти за предния курс говориш...

0
17/11/2015 19:21:38
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.