Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

papahet avatar papahet 12 Точки

Моля за съвет

Здравейте,

 

Аз съм ученик в 12 клас в НПМГ. Успях да бъда приет във софт уни и сега очаквам да бъда приет в ФМИ или поне в НБУ. Може ли някой който разбира да ми предложи примерен план как да съчетая някой от университетите със СофтУни. Или само обучение във СофтУни дали ше ми е достатъчно. 

 

Благодаря предварително

Поздрави!

1
Общи приказки
L0ve7 avatar L0ve7 0 Точки

Не мислите ли,че ще е доста натоварено да се учи и в СофтУни и във ФМИ? И двете учебни заведения изискват доста учене и едва ли ще е лесно да се справя човек добре и на двтете места...

0
maya.p avatar maya.p 2 Точки
И аз по принцип съм пред тази дилема - кандидатствах в СУ, но се чудя дали не е по-добре да наблегна само на софтуерния, защото математиките в СУ няма да ме научат да програмирам, а ще трябва сама да си уча повечето неща.
0
papahet avatar papahet 12 Точки
Тъй като не можах да убедя родителите за партньорските програми, ще се спра на варианта за НБУ комбинирано със СофтУни, който почвам още сега. Първото за реална диплома, колкото да са доволни родителите, а второто за практически умения. За ФМИ не мисля че бих се справил с приемния изпит, тъй като като съм ученик без профил математика, и съм много слаб в предмета. На предварителния изпит едвам изкарах 4,20 и не мисля че бих се справил на следващия достатъчно добре че да бъда приет. Бих искал и да питам, ако почна веднага СофтУни, получавам ли нещо като студентска книжка която да мога да използвам за отстъпки през лятото?
0
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Решаваш и се развиваш в посоката, която отговаря най-много на индивидуалните ти способности. Това е според мен. Щом до 12-ти клас не си проявил кой знае какъв интерес към математиката значи няма смисъл да се мъчиш много в тази насока. По-хубаво е да си добър в нещо, което ти е интересно. Иначе дипломата от ФМИ според мен тежи повече от тази в НБУ ако се отнася за кандидатстване за работа. 

Що се отнася до математиката, която много се била учила във ФМИ и колко малко те били учили там на програмиране: математиката не може да те научи да програмираш, но със сигурност ще те направи много по-добър програмист.

5
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.