Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

Console Input/Output Homework - Некоректно условие

Здравейте, когато проверявах част от домашната си в Judge системата, 6-ти тест на DreamItem ми гърмеше постоянно. Оказа се, че в теста е използвано "March" за означаване на месеца, а аз проверявах стринга чрез .Equals(), тъй като в условието пише, че Март винаги ще е написан като "Mar". 

Аз ли бъркам нещо или наистина е сгрешен теста ?

Тагове:
1
Programming Basics
Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

Аз навсякъде го виждам като "March" и в нулевите тестове и в условието и т.н :)

0
StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

Явно значи само в словието от нашата домашна е така:

Constraints
⦁    Month - "Jan", "Feb", "Mar", "Apr", "May", "June", "July", "Aug", "Sept", "Oct", "Nov" or "Dec".
⦁    Money per hour - floating number [-7.9 x 1028 … 7.9 x 1028].
⦁    Hours per day - integer in range [1 to 24].
⦁    Item price - floating number in range [0... +7.9 x 1028].
⦁    Allowed memory: 16 MB. Allowed time: 0.1 seconds.

 

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Условието на задачата беше сбъркано; възможно е да не е коригирано навсякъде. 

0
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки

За ноемврийската група още не е коригирано.

0
alex.mitev avatar alex.mitev 20 Точки

Даваше ми 90 точки, ей убих се да си търся грешката...

Какво ли не промених, decimal, math.round, абе усложних решението сто пъти, а ето какъв бил случаят:)

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.