Loading...
Darko avatar Darko 82 Точки

Въпрос към екипа на СофтУни

Здравейте, приет съм редовно в СофтУни. Тревожи ме следният проблем.
Понеже при кандидатстването ми в СофтУни аз напуснах преднишния си университет (ТУ - Варна) и в системата на МОН все още се водя студент, мисля че до май месец след матурите вече ще ме водят като "напуснал". Та дали ще има проблем при записването ми в университет- партньор, ако ще има мога да отида до ТУ- Варна и да ги помоля да ми издадат заповед "C- 323" уверение че вече не се водя техен студент.

Тагове:
0
Въпроси за SoftUni
zontak avatar zontak 457 Точки
Best Answer

Привет! Аз искам да попитам.. какво става с общежитията :) Кога ще може да се кандидатства за тях и евентуално има ли някъде някакви снимки или нещо гоооре-долу все пак да им видим състоянието или трябва да се ходи до Слатина :)

1
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Най-вероятно ще е след като излезне класирането от поправителният изпит, за да може всички да имат равен шанс.

1
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Нека някой да ти отговори със сигурност, но доколкото знам понеже и MTM и ВСУ са частни университети няма проблем да си записан паралелно и в държавен. Отделно, записването за университет-партньор мисля, че дори може да е след май месец когато вече няма да си студент в ТУ-Варна.

1
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Аз до колкото разбрах от семинара на МТМ Колежа, няма как да те вкарат с регистъра преди септември месец(вкарва се април и септември) и теб това не те устройва. Пък и от друга страна не съм сигурен как ще стане варианта като това е друга специалност в друг университет. Моят съвет е да прекъснеш и след това да си доизкараш образованието за да изкараш дипломата.Като цяло мисля, че и от екипа на СофтУни няма да могат да ти отговорят на този въпрост за това по-добре вземи телефон и се обади на МТМ колежа и ги питай лично!

0
Darko avatar Darko 82 Точки

Точно въпроса ми е това аз вече съм прекъснал. Но до май месец в системата на МОН все още ме водят студент.. Надявам се да няма проблеми от страна на университет- партньорите. Понеже ако тръгна в момента да кандидатствам в държавен ВУЗ ще искат тази заповед / уверение за който споменах по горе. Евентуално ако ще трябва и за университет- партньорите да помоля ТУ- Варна да ми издадат един.

0
gudov avatar gudov 274 Точки

До колкото знам можеш да учиш едновременно и в двата университета. Мисля, че имаше проблем, ако си редовно и искаш стипендия(от държавата, а не от СофтУни), но е само това.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Извинявайте, понеже не бях на семинара на МТМ, и в момента съм с много умрял мобилен интернет (не съм в София), и нямам възмжоност да прегледам клипчето или да намеря достатъчно информация, може ли някой кратко да ми каже просто трябва ли да направя нещо специфично през април месец, за да съм записан в университета-партньор?

0
jabalka avatar jabalka 960 Точки

За начало се записваш само за СофтУни.

В последствие ще получиш в системата покана да се запишеш в университет партньор при желание от твоя страна. Докато не получиш тази покана - няма какво да направиш по въпроса, освен да си решиш какво искаш.

5
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Благодаря ти :)

1
Vacheva avatar Vacheva 154 Точки

Здравей,

Можеш да учиш две висши едновременно. Имах такива колеги в МВБУ.

За пример: паралелно в СУ - психология, а в МВБУ - икономическа специалност.

Но административно как се оформят документите в твоя случай - не зная. По принцип, мисля че от единия ВУЗ си изтегляш дипломата и я представяш пред другия. Важен е оригинала на дипломата ти от средното образование, с него се кандидатства (записва).

1
Darko avatar Darko 82 Точки

Благодаря! :)

0
DJilanov avatar DJilanov 140 Точки

Според закона на България ти ИМАШ право да караш 2 университета паралелно, НО държавата ти поема част от таксата само на единия . Следователно цената на втория ти университет е нещо от рода на 3к годишно.

0
gudov avatar gudov 274 Точки

Така е по закон, но аз имах в курса човек, който караше 2 специалности паралелно, като и двете си ги плащаше на ниска цена(Не 3к на година, а по 100лв на семестър laughing).

0
DJilanov avatar DJilanov 140 Точки

Ако са в един университет се плаща тънко :D В момента карам Електроника + КСТ в ТУ София и плащам по една семестриална такса за нея ,тъй като сме малко хората с подобни желания.

1
Petya avatar Petya 2461 Точки

Не би трюбвало да има проблем, защото регистъра със студенти се обновява два пъти в годината - през април и през октомври. Тоест дори да те приемат в някой от университетите-партньори от сега, реално ще бъдеш вписан чак есента. Все пак, както те е посъветвал kiko144, най-добре да те свържем с МТМ. Пиши на info@softuni.bg - ще ти дам контакт на техен представител.

0
Darko avatar Darko 82 Точки

А ще има ли други уни- партньори и задължително ли сега трябва да избера уни- парт след като през есента ще бъда вписан.

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Засега не планираме други партньорства, но не се знае какво ще се случи до септември. Не е нужно сега да избираш университет, може до края на ниво 1 - началото на ниво 2.

1
Darko avatar Darko 82 Точки

Благодарим :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.