Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

patrik avatar patrik 26 Точки

C# Code First със Mysql

Имам проблем със създаването на базата. Някой може ли да ми каже какво се инсталира и винаги когато инсталирам EntityFramework се инсталира и sql.Data. Какъв трябва да бъде конфигурационния файл. Вече 100 пъи пробвам едно и също и все грешки.

&No Entity Framework provider found for the ADO.NET provider with invariant name 'MySql.Data.MySqlClient'. Make sure the provider is registered in the 'entityFramework' section of the application config file. See http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=260882 for more information.;

Това ми е конфига:

Моля прочети правилата на форума.

http://pastebin.com/81yx0MXj

Някой може ли да ми помогне?

Тагове:
0
Advanced Level: Back-End 26/01/2016 22:35:25
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки
Best Answer

В секцията providers нямаш регистриран провайдър MySqlClient, а имаш SqlClient.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.