Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vilimir.vladimirov avatar vilimir.vladimirov 6 Точки

[C Programming] casting double to char* (human readable)

Здравейте!

 

Бих искал да попитам дали е възможно да се кастне double към char*.

Пробвах със sprintf  и *(double*) array = (double число). Тези методи не ми вършат работа. Бих искал като направя каста

например double стойността  да е  15 и във char* стойността да е "15".

Благодаря предварително, защото търсенето в гугъл нищо не направи за мен laugh.

 

Поздрави,

Вили.

Тагове:
1
C Programming
fristgerb avatar fristgerb 50 Точки

Не може да се направи с кастване. Кастването има много специфична и проста функция - не може да прави сложни операции, като да прави текст от числа.

Може да се прави с sprintf(). Ето така:

double real_num = 3.14;
char num_string[64];
sprintf (num_string, "%lf", real_num);
printf ("num_string: %s\n", num_string);
0
27/01/2016 16:56:43
vilimir.vladimirov avatar vilimir.vladimirov 6 Точки

Ами благодаря за отговора, този sprintf не ми вършеше много работа, но ще измисля как да го накрам да проработи за мен :)

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Какво точно се опитваш да направиш, че sprintf не ти върши работа?

0
vilimir.vladimirov avatar vilimir.vladimirov 6 Точки

Ами опитвах се от един масив от char-ове да извлека цифрите, послсе да си извърша дадените операции върху тях и пак да ги върна във масив от char-ове. Тези неща се случваха във функции и ставаха много интересни неща във клетките на масивите, но използвах malloc и нещата изглежда (подчетавам изглежда laugh) си потръгнаха.

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.