Loading...
PlamenKoinov avatar PlamenKoinov 23 Точки

Въпрос относно Judge системата

Здравейте,

Опитах се да потърся дали има такава тема ,но не намерих затова реших да пусна аз. Искам да попитам на какъв принцип работят "time and memory used" полетата в Judge системата. Защото пускам един код на Java пише ми memory used: 1.12MB .Пускам почти същия код да ми го компилира на  C# и ми пише memory used: 12MB. Почти 12 пъти повече което ми се струва много странно. Според мен са почти еднакви дори този на C# ми се струва, че е по-елементарен, а заема толкова много памет. Ако може някой да ми обясни ще му бъда много благодарен.

Ето и двата кода:

C# - http://pastebin.com/sEpHM0Tu

Java - http://pastebin.com/PT7kY71G

 

 

Тагове:
0
Fundamentals Module
Innos avatar Innos 419 Точки
Best Answer

Това е защото Judge-a отчита паметта на виртуалната машина отдолу която се вдига за тебе автоматично под C#, стандартно самата виртуалка мисля че е ~8mb. Java също има виртуална машина отдолу реално, но Judge-a не засича паметта която тя заема. В крайна сметка не е нещо което трябва да те притеснява изпитите в Judge-a са преценени така че няма как да изгърмиш за памет само заради това че ползваш специфичен език.

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.