Loading...
Rado_tornado avatar Rado_tornado 8 Точки

Здравейте, 

Някой знае ли тестът накрая какво ще представлява (колко въпроса ще има, с отворени отговори ли ще е или нещо подобно)?

Благодаря много предварително :)

0
raya.v.pavlova avatar raya.v.pavlova 6 Точки

Аз, доколкото разбрах, ще е тест. Ще правим подобни упражнения на тези, които правим в часовете. 

0
adimova avatar adimova 3 Точки

Моля, да внесете повече яснота какво се изисква в Домашно 1, Задача 7. * Разархивиране и отваряне на непознат файл.

0
Ppalov avatar Ppalov 5 Точки

Според мен щом няма разяснения какво да се прави - не го прави. Аз предадох домашната без него.

1
YanitsaMG avatar YanitsaMG 0 Точки

И аз не мога да се ориентирам какво точно да направя, не разбирам смисъла на "непознат файл".
Ако някой даде разяснение, ще съм благодарна :)

0
Ppalov avatar Ppalov 5 Точки

Непознат файл означава да няма разширение и да не се знае какъв формат е (това което е след името на файла и точката) - .jpg; .doc; .txt .При тази ситуация се щрака един път с левия бутон на мишката върху файла и после един път с десния за да се появи контекстното меню и чрез "open with" се опитваме да отворим файла с някоя приложна програма, т.е. да налучкаме какъв формат е файла. Поне аз така го разбирам :)

4
06/03/2016 08:07:37
dknchv avatar dknchv 28 Точки

Здравейте, колеги,
Някой знае ли как ще преминава предаването (защитата) на проекта?

Благодаря!

1
dknchv avatar dknchv 28 Точки

Здравейте,

Попитах лектора относно проекта и той каза, че ще бъде като домашните. Доста преди деня на изпита ще ни информира какви ще бъдат изискванията за проекта. Надявам се да съм бил поне малко полезен :)

Успех на всички!

1
desita_82 avatar desita_82 4 Точки

Здравейте,

Става въпрос за домашна работа към тема "Текстобработващ софтуер", изготвяла съм Бизнес план, но през 2007-2008г. и е  със стари дани (изчисления, таблици, графики), мога ли да го използвам?

Благодаря предварително за отговора!

1
V_Ivanoff avatar V_Ivanoff 45 Точки

Защо да не може да се ползва тук не учим финанси, а текстообработка. Ползвай смело. Тук се оценява документа, оформлението и т.н., а не данните. Успех!

4
adimova avatar adimova 3 Точки

Съгласна съм с мнението на V_Ivanoff.

1
dknchv avatar dknchv 28 Точки

Здравейте, някой успя ли да се справи с тази допълнителна задачка: * Намерете начин да разпечатате много визитки на една страница с формат А4.

1
V_Ivanoff avatar V_Ivanoff 45 Точки

Аз тази задача не я видях в домашното. 

По принцип една визитка е е с размер 5 на 9 см. Всички темплейти за визитки са за 10 визитки. Ако съдим по размерите на визитките и размера на формата А4(21 cm X 29,7 cm), могат да се хванат 12 визитки най-много. За да се постигне трябва да се направи следното. Завърташ листа в ориентация Пейзажно(Landscape), намаляш полетата на листа(Margins) на 0,5 см или по-малко мился, че можеше до 0.3 см ако не се лъжа. После разполагаш по 3 визитки на ред (3х9=27 см) и правиш 4 реда с визитки(4х5=20 см.) Това е оптималния вариант за брой визитки.

Тук идва въпроса: Кой печата визитки на Word?

Успех и хубав ден!

3
raya.v.pavlova avatar raya.v.pavlova 6 Точки

Чудесна идея :)

0
raya.v.pavlova avatar raya.v.pavlova 6 Точки

Колеги, знаете ли какъв е оптималният брой домашни, които трябва да оценим? И оценяването носи ли ни някакви допълнителни точки?

1
V_Ivanoff avatar V_Ivanoff 45 Точки

Здравейте,

Минималното количество оценени домашни мисля че беше 3 горна граница няма. Оценяането носи точки.

3
dknchv avatar dknchv 28 Точки

Здравейте,
Желателно е колкото може повече домашни да се проверяват, защото така виждаме различни идеи, а това може да ни е само от полза. Но като цяло 3 домашни е достатъчно. :)

2
vivadim avatar vivadim 2 Точки

 Много благодаря за насърчаването да проуча що е то бизнес план, но самото му съставяне би ми взело повече от седмица вечерно свободно време.. Мога ли да помоля за конкректи насочващи линкове за добри примери. Изглежда ще изпусна и третото домашно, а предполагам до края на курса ще надграждаме върху тази основа. Поздрави.

1
magdalenazagorska avatar magdalenazagorska 1 Точки

Потърсете в нета проектно предложение по някоя от европейските програми. Може да използвате идеята за бизнес план. 

 

1
V_Ivanoff avatar V_Ivanoff 45 Точки

Потърси в гугъл има много качени бузнес планове, било то като курсови работи, проекти и т.н. Свали си един готов вземи му данните (текст и цифри) и си го оформи по тове желание - с твоя подредба на текста, с твой дизайн на таблиците и графиките. Тук целта е оформление на документите, а не съставяне на бизнес план.

Аз за щастие ползвам бизнес план правен от приятелката ми и само си го оформям. Идея си нямам как се прави, а и не мисля за уча поне на този етап. smiley

2
21/03/2016 15:57:08
TsvetalinaPetrova avatar TsvetalinaPetrova 0 Точки

Здравейте, 

Искам да питам за новото домашно в Pоwer Point, моите файлове станаха с размер 6МВ, някой знае ли как да ги архивирам до 2МВ за да мога да си предам домашното? 

Благодаря

0
raya.v.pavlova avatar raya.v.pavlova 6 Точки

Привет, колеги :)

Вече е излязло разпределението по часове за изпита в събота. Знаете ли какъв е началният час -  9 ч. ли и ако да, какво ще правим във времето от теста до защитата? И какво означава "Оги" в полето "Examiner"?

0
dZf1aeA-Efrona avatar dZf1aeA-Efrona 8 Точки

В последнато видео, в началотно обясняват за теста от 9 часа е и е 25 въпроса. Това ще уплътни времето. Не знам кой е Оги, но явно при него ти се е паднала защитата на проекта.

0
raya.v.pavlova avatar raya.v.pavlova 6 Точки

Явно да. Благодаря ти :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.