Loading...
Nicola avatar Nicola 23 Точки

Eclipse под Win 7 поне засега, слаб е компа за виртуални машини и тн. IntelliJ IDEA имам за "backup".

 

0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Аз пробвах, след лекцията, InteliJIDEA и двете версии - Ултимейт и по-леката , но и двете ми изглеждат ужасно тромави , след JCreator - той е бърз , като жребче , има си всичко необходимо,че и повече и не го сменям за нищо - още повече ,че си поддържа и java 8, въпреки , че създателите му вече не поддържат форума - най-хубавата Джава среда си остава той, защото е единственната написана интелигентно на С++, а не на Джава.

Освен това не и трябва почти никакъв РАМ, както и подчерта и самият господ бог наш - С.Наков на лекцията вчера . Сега съм изморена ,че днес работих и гледах лекциите в 4 часа сутринта , но утре почвам домашното , че скоро и тим - проект ни чака .
0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

При положение, че уроците и обясненията по материала ще се водят на Еclipse, нямаше много какво да се чудя, кое да инсталирам... Нямам време сам да експериментирам и разучавам магариите на другите IDE-та, макар че си инсталирах и IntelliJ IDEA заради хвалбите, че имал много хубав интелисенс...

Линукс на виртуалка ми е много интересно и любопитно да се пробвам да инсталирам и разцъкам, но за жалост на този етап няма излишно свободно време да го разучавам тапърва и настройвам :( Може би по време на HTML курса ще остане такова.

0
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

Абе що всички искате Linux виртуалка, елементарно инсталиране(просто имайте в предвид че ви трябват 2-3 дяла а не един като на Windows), работи си достатъчно бързо ..... абе ако не играете игри, си е доста добър варянт, като ви се дойрае рестартирате и пускате win и биете зомбитата....

Мисля да запиша едно видео как се инсталира ....

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Щото принципно като пишеш софт трябва да го тестваш и на единия ОС и на другия... Не върви при всеки опит за тест да пренисталираш ту едното, ту другото :)

 

Иначе съм едновременно и  Windows и Mac юзър, всяко си има предимствата и недостатъците, но като чели на този етап Линукс за основен ОС не бих си го причинил, по скоро от чисто любопитство като почне HTML курса и имаме повече free time ще си го инстална да го разцъкам...

0
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

Неее имах предвид, на един комп да си да си заделите малко GB за Linux, и с един рестар си микрираш от едната ОС в другата когато каквато ти трябва ... аз съм с Win и Linux .... е като ме обхванат некви моменти че Linux e моя бог - рестарт и главоблъсканицата кое как и защо почва....после ми писва - рестарт и айде на Win .... това с виртуалките немога да го схвана .... айде да кажем за телефоните го разбирам ама иначе не виждам мн смисъл

-1
tanija avatar tanija 60 Точки
Matrix имам същия проблем, и когато отворя някое ДЕМО Еклипс ми дава грешка на повечето класове. Дано някой отговори, как да се справим.
2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.