Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Чета, че IntelliJ IDEAспециално що се отнася до благинките май е най-добре.

1
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

 IntelliJ IDEA - току що го пробвах супер ми се вижда на пръв поглед

отивам за бирички и направо сядам да реша няколко задачи от книгата .... май ще върши работа

0
shorti avatar shorti 47 Точки

Не съм фен на Java, но за курса ще ползвам Eclipse, NetBeans  нещо не ми хареса.

2
darinnn avatar darinnn 4 Точки

Eclipse, след като на лекциите ще бъде използван, мисля че ще е най-подходящо да го ползвам него.

1
gudov avatar gudov 274 Точки

Аз ще използвам NetBeans, защото и на курсовете по HTML, CSS и PHP пак ще ползвам него. Може да инсталирам и един Eclipse за проба, да видя как е :)

0
mitk0936 avatar mitk0936 2 Точки

NetBeans си е малко тежък. Препоръчвам ти за html и css да използваш Sublime Text :)

0
gudov avatar gudov 274 Точки

За hmtl/css най-вероятно ще си мина на Visual Studio. Без него не се чувствам добре :)

1
gangov avatar gangov 22 Точки

Eclipse Kepler върху Ubuntu 14.04

П.П.: Ето едно много интересно приложение за андроид, ако ви осени някой идея за решаване на задача и нямате лаптоп под ръка.

1
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

Аз на работа бях решил да си решавам по някоя др задача обаче AIDE има малък проблем. Когато въвеждам число от примерно му подавам 6 и натидкам Enter ми слага още една 6ца и чете 66 вместо 6....някой да го е срещал този проблем

Иначе май има е нещо като ироци

1
gangov avatar gangov 22 Точки

Сега го пробвах и нямам такъв проблем, странно.

1
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

Как въвеждаш

Scanner input = new Scanner(System. IN);

После с input. Nextint();

Нещо такова май беше

Edit:Открих го трябва да ползвам клавиятурата която ми е оригиналната на телефона другите правят мизерийки

2
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки
Гаднички са .

Аз ще ползвам JCreator , работи като Вижуал Студио.

LE версията е безплатна и напълно достатъчна.
1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

JCreator ми напомня за времената, когато бях в първи курс. Това е единствената среда за Java, дето не е писана на Java и затова работи доста по-бързичко на бавна машина. Този проект по мое мнение е загинал: не са обновявалинищо от 2012 г. насам. Поддържа ли Java 8?

3
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Да, поддържа JDK 8.

Добре ли е да го ползвам, или все пак да си заредя Линукс и Еклипс - за да си вървя с групата ?

 

 

 

Аз работя на HP MINI 311 с 3Gb RAM и затова много не ми се иска - Вижуал Студиото обаче работи отлично, въпреки ,че му трябва 4 Гига . Мисля да си ги заредя все пак, на второто Мини - имаме 2 от тях, но искам първо да чуя лекцията и пробвам с JCreator да направя първото домашно.
1
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Eclipse в Уилдолс среда

0
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Аз веднъж пробвах NetBeans на Windows 7 и беше доста бъгаво... и затова ще използвам Eclipse.

0
reivs avatar reivs 15 Точки

Eclipse, е жалко че няма intelli sense но какво да се прави, май Visual Studio ме е разглезило, Ctrl+Space горе долу закърпва положението но носталгията си остава ;)

0
StanDimitroff avatar StanDimitroff 90 Точки

На мен определено ще ми липсва indent guide extension-а, който на Java вероятно не би могъл да бъде реализиран заради това, че отварящата скоба на блока е на същия ред wink

0
reivs avatar reivs 15 Точки

хаха, да и това в допълнение smile

0
atanas2d avatar atanas2d 59 Точки

Здравей,

Аз лично ползвам IntelliJ IDEA под Windows 7. Използвал съм Eclipse - под Windows и Linux. 

Това е мой личен избор, пробвах продуктите на JetBrains ( които стоят за IntelliJ) и бях изключително доволен от бързината и точността на дописването на кода и същевременно ясното структориране на проектите - това е лично мнение. 

Прочетох, че имаме право на личен избор за IDE и OS. Моля, ако някой е запознат да потвърди, че имаме право на такъв избор и няма да бъдем санкционирани по някакъв начин за това, че не използваме Eclipse под Linux (аз лично подкарах виртуализацията на д-р Наков и бих могъл винаги да ползвам нея, просто предпочитам IntelliJ).

Поздрави smile,

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Ти си избираш средата и OS. Никой не може да те задължи да работиш на нещо определено. Просто на лекциите примерите ще са на Eclipse а Linux е персонално за да понаучим и него малко от малко.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.