Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

doktoraaaa avatar doktoraaaa 42 Точки

[AngularJS] JS Frameworks - Issue Tracker REST Services - кога ще бъде активно

Пиша в връзка с Issue Tracker REST Services видях че още не е активен и искам да попитам кога ще бъде също така видях че има и Postman list който не е пълен или поне не видях login и register

Тагове:
15
JavaScript Applications
achebg:
Solved issue
achebg avatar achebg Trainer 387 Точки
Best Answer

Здравейте на всички,

Благодаря ви за обратната връзка и съжалявам за това, че не успяхме да отговорим по-рано.

  • Вече имате обновено задание за проект на страницата на курса. Можете да го свалите от тук.
  • В това задание имате детайлно описание как работят сървисите и какви параметри изискват.
  • Допълнително имате примерни екрани и колекция в Postman с примерни заявки.
  • Във видеото за откриване на курса има кратко описание на самия проект, но моят съвет е да използвате документацията от заданието (което е в архива по-горе), защото е обновено.

 

3
10/04/2016 21:39:58
verito898 avatar verito898 265 Точки

Не съм сигурна, за това все пак питам add element и най-вече add child елемент на edit project каква фукнционалност трябва да имат ?

1
10/04/2016 21:35:33
achebg avatar achebg Trainer 387 Точки

За първия въпрос:

Тези са останали от тестовете по функционалността и правилното дефиниране на проекта. Искахме да има функционалност за създаване на собствена transition схема, но отпадна. Тези бутони не са необходими, не ги взимай предвид. Ще направим нови екрани, за да не се бъркат и другите. Благодаря.

 

За back-end issue и начина по-който се прехвърля статус:

Има отделен endpoint, който прави това:

http://softuni-issue-tracker.azurewebsites.net/Help/Api/PUT-issues-id-changestatus_statusId

2
verito898 avatar verito898 265 Точки

Да видях го и аз в последствие, благодаря.

0
manito_17711 avatar manito_17711 43 Точки

Аз бих искал да попитам, как биха реагирали изпитващите на защитата ако използваме kinvey като бекенд? - това би наложило малко промени по проекта, но нали крайната цел е работещо приложение на Angular... 

5
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

И аз се включвам към запитването кога ще имаме Апи, понеже 23ти си идва, особено за хората, които работят ако приемем, че и този уикенд няма да има Апи (без което е малко малоумно да се пише какъвто и да е код), остава само следващата седмица уикенда.

13
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

Имам чувството, че бая неща липсват по това задание които са ни нужни... Напоследък оргаизацията на софтуни много им куца. Разбирам, че имат много работа покрай Софтуни 3.0 ама това не е оправдание да ни зарязват нас(визирам не само липсата на материали за този курс ами и липсата на организация на последния изпит(1 квестор за 2 пълни зали...))

12
verito898 avatar verito898 265 Точки

Браво, че никой от екипа не се включва по темата, а срока е другата седмица. В предишната инстанция гледам е имало видеа, обяснения pdf-и сега още rest сървисите не са написани :))

12
10/04/2016 15:45:01
DiyanTonchev92 avatar DiyanTonchev92 231 Точки

Е добре де, след като още нямаме бекенд, какво изобщо правеха хората, записани присъствено, в петък, на practical project working hours? laugh Имало ли е изобщо някой? Асистенти? Кой отговаря за тия неща, след като не е лекторът (все пак е гост лектор и не е в час с организацията)?  Aз се притеснявах, че изоставам с проекта, то още API нямало...  laugh

2
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

Преди супер много хвалех Софтуни, препоръчвах го на мои приятели, които искат дс се занимават с програмиране, ама както е тръгнало напоследък се чудя дали да записвам backend-a(а на мен там ми е страста и силата)....

Последно време съм доста разочарован от организациятс на изпитите и курсовете...

П.П. Да не говорим за липсата на каквато и да е информация за каквото и да е и липсата на екипа на софтуни във форума...

5
10/04/2016 19:57:48
Tushe2000 avatar Tushe2000 5 Точки

Здравейте, при опит за login връща:

"NetworkError: 400 Bad Request - http://softuni-issue-tracker.azurewebsites.net/api/token"

Cross-Origin Request Blocked: The Same Origin Policy disallows reading the remote resource at http://softuni-issue-tracker.azurewebsites.net/api/token. (Reason: CORS header 'Access-Control-Allow-Origin' missing).

Някакви решения?

1
11/04/2016 12:02:51
Reath avatar Reath 188 Точки

Здравей!
Благодаря за докладваната грешка, моля те да опиташ отново, би трябвало вече да няма този проблем.

Поздрави, Ивелин Кирилов!

1
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Добре ,каква е тази подигравка вече ? Кога смятате да оправите API-та ,ако искате ние да си изградим Web Service ? Искате да не работим последните 4 дена върху проекта,а нямаме работещ back-end ?До кога ще е това отношение ?Ние нямаме опита и знанията на г-н Кенов за да си хардкорваме services да връща нещо и в последния ден да оправяме services само...

5
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

Съгласен съм с теб колега... Честно казано софтуни започва много да ми прилича на нормален български университет(спрямо отношението към информираност и изпити). Никаква информация кога ще излезнат оценките, какво се случва, ако има някаква обратна връзка тя е минимална, изпитите стават все по-зле с всеки изминал изпит(Единствено евала на Богомил Димитров, ей така се прави изпит!!!)... Честно казано много ми се искаше да си завърша Софтуни, въпреки, че си е зор да учиш в университет да работиш и паралелно да си правиш нещата за тук. Ама ако ще продължават в тоя дух, май май Front-End-a ще е края за мен(а смея да твърдя, както и резлутатите ми показват, че съм от отличните студенти)

2
11/04/2016 14:18:21
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

За мене вече е май по-зле и от държваните университети...Още хора ще им писне да се подиграват с усилията им и ще спрат с обучението си.И след това се казва на programming basic -"Започнаха ей толкова да учат,а завършиха само толкова,защото е трудно" ,но никой не ти казва ,че като мине programming basic ше спре да ти се обръща внимание  или да опъваш корабни въжета за нерви...

4
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

Дори и в началото наш Fundamentals, докато още Filkolev беше в екипа, ни се обръщаше внимание, винаги като питаш имаше някой от екипа който да ти отговори... Откакто някои от тези по-активни хора си тръгнаха край... Форума умря, съпорта умря, още по-дезинформирани сме... Помня за ООП-то се бавеха много оценките и писах една тема във форума и един от първите отговорили беше Fil и то с подходяща информация... А сега нищо...(Имаше и други освен фил които бдяха над форума, но той беше най-активен)

1
11/04/2016 14:26:52
Reath avatar Reath 188 Точки

Здравейте!

Създадена е нова тема за изпита - https://softuni.bg/forum/9097/angularjs-udyljen-srok-za-kursov-proekt-zashtita-na-08-may-2016

Тази и всички други до момента ще бъдат заключени с цел всичко да се обсъжда в новата тема и да не остане пропуснато мнение, коментар или фийдбек.

0
11/04/2016 16:36:25
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.