Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinAtanasov avatar MartinAtanasov 16 Точки

Eclipse shortcuts

Здавейте, колеги. Мисля, че тема като тази ще бъде доста полезна за бъдещата ни работа с Eclipse (поне за тези, които са решили да използват точно тази среда).

Тук ще напиша кратките клавишни комбинации ,които знам , с помощта на които лесно ще може да увеличите скоростта си на писане на код. С тяхната помощ работната среда ще ви стане доста любима.

 

Тези команди съм ги тествал под windows 7. Не знам дали има разлики, ако сте на линукс, но силно се съмнявам.

 

  • CTRL + D - Трие целият маркиран ред.
  • CTRL + L - Отваря прозорец, в който пишете цифрата на реда, на който искат еда отидете.
  • CTRL  + SHIFT + F - Форматира кода, използвайки зададения в Eclipse форматер.
  • CTRL  + SHIFT + T - Отваря прозорец, в който можете да търсите класовете от проектите, намиращи се в работната среда.
  • F3 - Маркирайки даден метод или клас и цъкайки този клавиш еклипс ви изпраща директно в тялото на метода.
  • CTRL + W - затваря текущо отворения прозорец (т.е. клас файл).
  • ALT + стрелка надясно/ляво - Минава по предишните ви стъпки. ( т.е. ако сте отворили файл1 и след това файл2 с CTRL + стрелка наляво еклипс ви връща във файл1).
  • F4 - Отваря йерархичното дърво на класа ( т.е. родители и деца на дадения клас).
  • CTRL + SHIFT + G - Маркирайки даден клас/метод/променлива и натискане на тези клавишни комбинации, еклипс ще намери всички места в кода, където  се среща желаното нещо.
  • CTRL  + ALT + стрелка нагоре/надолу - прави копие на маркирания ред съответно отгоре или отдолу.
  • ALT + SHIFT + R - Маркирайки върху променлива/метод/клас/пакет и натискане на тези комбинации ще може да промените името навсякъде където се използва в кода. 
  • CTRL + H - Търсене по файлове.
  • CTRL + F - Търсене в дадения файл.
  • CTRL + SPACE - Дописва имената вместо вас.
  • CTRL + O - Отваря списък с всички методи от даден клас.
  • CTRL + SHIFT + O - Добавя/премахва всички import- и.

Ако някой се сеща за други ( или ако аз се сетя други) моля да сподели в коментарите :).

Тагове:
15
Java Advanced
Anonymous:
Duplicate -> https://softuni.bg/forum/questions/details/893/1
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Здравей. Има вече такава тема тук. Но понеже изглежда си предоставил различни shortcut-ове предлагам да ги постнеш там така, че да са в една тема всичките ;)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.