Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

лаптоп екран

Здравейте колеги.

Преди два дни си купих нов лаптоп - Lenovo ThinkPad T520- Екран 15.6-инчов (39.6см) WXGA (1920х1080) - матов дисплей със светодиодна подсветка. До сега бях с ASUS K50IN - Екран 15.6 инчов (39.62 см) WXGA (1366 x768) HD Ready (16:9) гланцов дисплей с LED подсветка. Проблема ми е. че леновото ми напряга много очите. намалих му светлината. цвета си е на 32 бита. На асуса съм седял по 15 часа и нищо ми е нямало. откъде може да идва този проблем. някой сблъсквал ли се е него.

Тагове:
0
Общи приказки
TihomirDimov avatar TihomirDimov 161 Точки

Това ми звучи като проблем с честотата на екрана. Може би тялото ти трябва да свикне. Ако има възможност пробвай да смениш честотата

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Може да се променя, има опция 50 или 60 Hertz. Направил съм я на 60.

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Намерих откъде идва проблема!

От драйвърите на видео картата, свалих нови и проблема се реши. Ако някой колега получи същия проблем да знае,че е от драйвърите!

1
Yordanka avatar Yordanka 14 Точки

Здравейте, колеги,

Използвам темата на колегата Борислава, за да попитам дали и вие сте имали същия проблем като моя.

Лаптопът ми е нов с ОС Windows 10, но като му дам Turn off не се изключва – вентилаторът продължава да върти, светлинните индикатори по клавиатурата продължават да работят, а екранът е черен. Единственият начин да изключа лаптопа, е като натисна продължително копчето.

 

0
Thenis avatar Thenis 219 Точки

Изчаквала ли си да видиш дали ще ти се изключи?

0
Yordanka avatar Yordanka 14 Точки

Да, разбира се. 

А като затворя екрана на лаптопа в работен режим или в режим "sleep" и след това го отворя, дава идентификация, че лаптопа работи, но екрана остава черен.

Отново трябва да прибегна към копчето за включване.

0
Thenis avatar Thenis 219 Точки

Ако имаш гаранция по-добре го заведи на ремонт или го замени. Но не пробвай сама да отваряш лаптопа и сама да си го оправаш, защото това може да анулира гаранцията.

0
03/05/2016 14:54:19
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.