Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Benita avatar Benita 2 Точки

Домашно за Фотошоп

Здравейте,

Имам проблем да си кача домашното. Дори ZIP файла ми е голям 25 МВ и не мога да го кача.

Как да процедирам?

 

Тагове:
0
Photoshop
AquaRush avatar AquaRush 66 Точки
Best Answer

Здравей,

Ако говориш за първата домашна, която трябваше да изпратим до днес, най-вероятно .PSD (Photoshop разширение) файл-а е с много голяма резолюция.

Аз имам същия проблем, когато се опитвам да запазя файл-а като .PNG, затова в такива случай можеш да запазиш файл-а като .JPEG и след задаване на място за запазване на файл-а, ще излезе прозорче на което има качество от 1 до 12 (ако не се лъжа), също така има и поле, което ти показва размера на файл-а след намаляне на качеството. Ако го намалиш на 8-9 от 12, би трябвало да нямаш проблем с големината на файл-а даже след архивиране :)

1
Benita avatar Benita 2 Точки

Много благодаря. Сега ще пробвам

0
pebodi avatar pebodi 29 Точки

Здравейте,

Гледах, че колегите от ноемврийския курс са си качвали картинките от домашните във форума. :)

Ние дали да не направим същото? Тук могат ли да се постват имиджи или трябва да се дава линк към свободен хостинг?

1
zorica_doneva avatar zorica_doneva 15 Точки

Здравейте :)
Тъй като не успях да намеря конкретна тема за 2-та домашна, ще използвам тази.

Когато започна с 3-та задача .. всичко е ОК .. само че това накрая със ззапазването на изображението за печат направо ме стресира. :Д 
Когато направя нещата (по начин който аз си мисля че е правилен), картинката се смачква .. 
Въпроса ми е .. 
"Запишете кадъра с основа 100 мм, 300 ppi" .. основа 100 .. значи да направим width = 100mm, като тикчето за запазване на пропорциите е включено? а 300ppi е 300px/inch ? 
Смисъл .. само искам да се уверя че съм разбрала правилно, защото на лекцията доста наблегнаха на това .. 

1
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Точно така. Width = 100 mm, височината – колкото стане, пропорционално. PPI е пиксели на инч.

1
zorica_doneva avatar zorica_doneva 15 Точки

Супер. Благодаря! :) 

0
dgp_82 avatar dgp_82 19 Точки

Качваш го на облак в pCloud, архивираш текстов фаил с линк към това което искаш да покажеш, и изпращаш архивирания текстов фаил съдържащ линка. Дано съм ти бил от полза.

 

0
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Това с качването на текстов файл се оказа, че не е най-подходящият вариант. Писах вече тук.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.