Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Marto1611 avatar Marto1611 7 Точки

Здравейте, 

Записан съм в онлайн форма на обучение. От мен изисква ли се да решавам всички упражнения ? 

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Попринцип не се изисква, но ако не ги решаваш как ще се научиш?

1
Marto1611 avatar Marto1611 7 Точки

Не съм запознат с Judge системата и там където решавах има задачи и за следващите курсове ? Ако може да ми пратиш линк или нещо за нашият курс ще съм ти много благодарен

1
Ccharge avatar Ccharge 2 Точки

Здравейте, имам няколко въпроса. Записан сам за онлайн обучение.

1. В имейла който получих пише че упражненията са сряда и петък. Това означава ли че мога да присъствам лично на тях или трябва да ги гледам онлайн (ако бъдат качени разбира се) ?

2. Относно лекциите. Ще бъдат ли качени видео материали за да можем тези които са онлайн записани да се подготвяме?

0
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Здравей, ще се опитам да отговоря за въпросите ти:

  1. Упражненията в сряда и петък са само за присъствените студенти. Принципно места в залата най-вероятно ще има, но не съм сигурен дали е много ок ако си онлайн, а идваш присъствено, въпреки че никой няма да те върне.
    Всички упжражнения за целият курс са качени от доста време във judge и са отворени за решаване. Можеш да ги изрешиш всички ако си запознат с материала и имаш свободно време. Именно тези задачи ще се решават на упражненията като просто сред нас ще има асистенти, които ще помагат ако се затрудним. За този курс няма да има краен срок за всяко едно упражнение, а просто ще трябва да изрешим всички, докато стане време за изпита (15 юни). 
  2. Видеата вече се качват почти веднага (на същия ден) след преподаването. Например днешните лекции от обедната група вече са качени в канала на Softuni в YouTube. Вместо да чакаш да ги линкнат към инстанцията можеш да ги гледаш от там. Останалите материали (презентация, лаб и т.н.) са качени в инстанцията на курса.
-2
17/05/2016 21:28:18
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Упражненията са за присъствените студенти. Онлайн студентите си решават задачите вкъщи.

Видео качваме на същия ден след всяко занятие или най-късно на другия ден.

Наков

 

5
dimitur_botev avatar dimitur_botev 112 Точки

Здравейте! Аз имам 2 въпроса

1. Възможно ли е септември месец, живот и здраве, когато почва професионалният модул, да се запиша присъствено, при положение,че Tech модула  го карам онлайн(просто нямам възможност да посещавам редовно, а ако идвам от дъжд просто няма смисъл)?

2. Тъй като на 24-ти се явих на изпит по Programming Basics, ( аз съм от януарската група) резултата от този изпит ще се зачете ли и като резултат от Programming fundamentals(чух че колегите казаха нещо за 12.05), имайки предвид сериозното сходство на материала, или ще трябва да се държи наново ?

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Здравей,

На първия въпрос отговора е да. Можеш да се запишеш в Professional Modules редовно обучение. Преди всяко записване за определен модул, имаш право на избор - онлайн или редовно да се запишеш.

По втория въпрос, резултатът от Programming Basics се зачита. На 12 юни е изпита по Programming Fundamentals, според мен е по-добре и на него да си се явиш, взима се по-високата оценка от двата изпита, така,че няма какво да загубим само може да печелим знания и да трупаме опит.

1
18/05/2016 00:40:19
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Днес на лекцията ни беше обяснено ,че материала който се изучава в тех модула ще се покрие на 50 60 % с този който карахме от Януари месец , НО изпита ще е различен от този на 24 април. Като различен имам впредвид различен тип на задачите бяха обяснени във видеото какви ще са.

Само ако имаш 500/500 може да ти се направи компромис и да се зачете,но най-добре изгледай видеото от днес.

1
dimitur_botev avatar dimitur_botev 112 Точки

Благодаря за отговорите! Прегледах видеото и материалите.Нямам 500/500 имам 490/500 ( така и не я намерих тая грешка). Възможно е да се даде някоя задача с 1-2 класа и някоя която изрично да се прави с речник примерно, но поне не виждам сериозно поле за разминаване между изпитите. Не ме разбирайте погрешно колеги, но специално този изпит понеже се пада в редновната ми сесия( последната :д ) в СУ и ако мога да го скипна бих го направил. Ако ли не здраве да е, ще се видим там :D

1
ionkoto avatar ionkoto 23 Точки

Здравейте,

само за мен ли звука на каченото видео е малко лош или и други се затрудняват на моменти с разбирането? Случвало се е и на други курсове и други лекции, не знам дали микрофонът е лош или трябва да се говори по-близо до него? Казвам го с цел подобряване качеството на курса, а не за да издребнявам. 

Става въпрос за видеото Course Overview, на другото (Git and GitHub) звъкът е перфектен.

1
18/05/2016 10:02:29
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Здравей колега.

И при мен на доста от видеата, въпреки че услилвам звука на макс се чува трудно.. Това което правя в такъв случай е да ползвам слушалки, поне при мен помага доста.

0
ionkoto avatar ionkoto 23 Точки

Да, слушалките помагат, но като цяло трябва малко да се напрягаш, за да чуваш и не е приятно.

0
18/05/2016 11:28:55
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

На "Course Overview" бях излязъл отпред да говоря и затова звукът не е добър. Ще качим днес другите записи: от камерата и от HDMI capture устройството. Това го качих временно, за да не караме хората да чакат.

Наков

1
dimo.ivanov avatar dimo.ivanov 35 Точки

Здравейте, 

 

Възможно ли е учебните занятия, освен на запис, да се излъчват и на живо?

 

Поздрави!

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Засега нямаме надеждна технология за излъчване на живо.

Наков

0
DimitarPankov avatar DimitarPankov -12 Точки

zoom не става ли понеже на Basic-a така си правехме упражнения

0
martin_n_marinov avatar martin_n_marinov 26 Точки

Аз имам още един въпрос. Карал съм Programming Fundamentals, но понеже не ми се седи 4 месеца с ръце в джобовете, 

има ли възможност да се запиша за Java Fundamentals(понеже съм го карал на C#) ? 

Съжалявам ако съм изпуснал срока, но всички хора които попитах не знаеха до кога е крайният срок.

Ще се радвам ако проявите разбиране.

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Да, може да се запишеш на Java Fundamentals. Обади се на рецепция.

Наков

1
martin_n_marinov avatar martin_n_marinov 26 Точки

Супер благодаря !

0
valiobar avatar valiobar 29 Точки

Здравейте колеги,

Въпроса ми е за домашните към курса.Ако съм разбрал правилно няма да има домашни , а вместо това трябва да решим лабовете и упражненията към курса в  Judge . Правилно ли съм разбрал или има и още нещо .

Благодаря 

0
DimitarPankov avatar DimitarPankov -12 Точки

Хубаво е да се направят всички упражнения в judge, за да може да сме подготвени за изпита.

0
valiobar avatar valiobar 29 Точки

Това ясно, но въпроса ми е за оценяването дали  се дават въпросните 20% към оценката за тези задачи.

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Да, домашнитe са в Judge, решаваш и ги качваш и той ги оценява. Така е от януари месец, преди това се качваха в профила и колегите ти ги оценяваха, а ти тяхните.

1
20/05/2016 09:44:03
Runnaway avatar Runnaway 5 Точки

В презентацията за студентите в присъственото обучение има неточен линк за въвеждане на кода от чипа за присъствие. 

Линкът е просто насочващ към профила на студента, а на моя профил изобщо не успях да намеря къде се въвежда този код. 

Може ли да сложите Скрийншот или точен линк, моля?

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Най-вероятно не си записан в курса или пък вече си си въвел номера на чипа.

Отиди на рецепция да проверят колежките.

Наков

1
Runnaway avatar Runnaway 5 Точки

И аз така предположих. 

Довечера ще мина през рецепцията. :) 

 

Благодаря!

0
DimitarPankov avatar DimitarPankov -12 Точки

на мен не ми изкарва това за решенията. може ли да е заради това че съм онлайн?

0
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Koe по точно не ти изкарва?

0
DimitarPankov avatar DimitarPankov -12 Точки

изкарва ми само "Практикувай" и нищо друго

0
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Не знам какво точно не ти изкарва, но не е заради това че си онлайн. Аз също съм онлайн и нямам такива проблеми.

0
DimitarPankov avatar DimitarPankov -12 Точки

как стои въпроса ако нямаме възможност да се явим на изпита на 12ти понеже сме възпрепядствани под някаква форма?

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Ако имаш оценка от преди, може да си я ползваш нея.

Иначе ще има и поправка в края на модула (края на август).

Наков

0
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

предполагам ще ти насрочат слeдващата дата,която е за същия изпит.Все пак може да пишеш мейл до СофтУни - info@softuni.bg

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.