Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

[Homework] Java Basics - Синтаксис (данни, оператори, изрази, работа с конзолата, условни конструкции) - Май 2014

Колеги, качил съм ви условията на задачите за домашно от втората тема от Java Basics курса. Срокът е до неделя. Напомням, че задачите със звездички не са задължителни. Задачите с по 3 звездички са за шампиони, които искат да се развиват отвъд предвидената метерия в курса.

19
Java Advanced 05/09/2014 00:50:43
ScreeM avatar ScreeM 19 Точки
Колега, на 9-та задача: int x = Integer.parseInt(vars[0]); int y = Integer.parseInt(vars[1]); е нужно да са double, тъй като не се вземат само цели числа.
0
ScreeM avatar ScreeM 19 Точки

Страшно елегантно решение на 9-та задача. БРАВО!

1
externo avatar externo 119 Точки

9. Point Inside the House - проблем с точка (22.5, 13,5) и други подобни точки

при точка (22.499999999, 13.499999999) няма проблем, някой сеща ли се защо?

0
coaster avatar coaster 412 Точки

Сложил ли си в условието на if-овете <=, >=- знак по-голямо или равно? Ако за другите вътрешни точки нямаш проблем, вероятно това е причината - поне примера, който си дал като неправилно работещ, е с крайни точки (22.5 и 13.5).

0
externo avatar externo 119 Точки

ами ако отвориш решението ми, ще видиш че не ползвам ><= а метода  .contains и предполагам че проблема идва от полиномите които държат дабъл числата, но все пак не знам как да го оправя за сега

0
LittleNinja avatar LittleNinja 71 Точки

Аз мисля че .contains не хваща границите на фигурата.. Има друг метод .getBounds, който хваща само тях, но пък той закръгля double-ите.. С такива наблюдения съм останал аз. Може да видиш моите 3-та и 9-та задачи как съм ги направил (направени са по различни начини), и двете се провалят на няколко теста, но исках да се опитам да ги направя без "яките" if-else-ове laughing

0
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки
Коментарът е за 7 задача.
Integer.parseInt(Integer.toBinaryString(a)) е хитро, но какво ще стане ако ти се появи 1 след 10 бит?
Мисля, че ще ти дава грешен резултат, защо Integer.MAX_VALUE e с 10 цифри, а не с 32.
2
Aleksiev avatar Aleksiev 133 Точки

Благодаря за забележката, колега.

0
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Ето и моите решеня:

  1. Rectangle Area
  2. Triangle Area
  3. Points Inside A Figure
  4. The Smallest of 3 Numbers
  5. Decimal To Hexadecimal
  6. Formatting Numbers
  7. Counts Of Bits 1  (Колегата DNNdrago е прав за грешния тест при input 5343  трябва да връща 9, а не 7. Може да се провери на window-ския калкулатор)
  8. Count Of Equal Bit Pairs
  9. Points Inside The House Тук ползвам идеята, че ако точка P  е в триъгълника ABC(или лежи на него) то S(лицето) ABC = S ABP + S BCP + S ACP). Има един грешен тест тук - точка с координати 12.5  и 6 очевидно не е inside.

Имам и един може би глупав въпрос, но съм длъжен да попитам smile. Защо не мога да оценявам домашни("Нямате право да оценявате домашни").Защото съм online или защото не е изтекъл срокът за предаването им,. Питам понеже на курса C# нито съм предавал нито проверявал, и затова сега съм озадачен.

 

 

 

6
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Домашните се проверяват след изтичането на срока :)

0
design.angelova avatar design.angelova 69 Точки

Здравей,

онлайн студентите нямат право да оценяват домашни. Мился, че бе споменато в някое от началните видеа на курса по C#. Аз също съм онлайн студент и до сега не съм имала такова право, иначе домашни си предавам. :)

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Колежке, сигурна ли сте, защото в откриващите слайдове, критериите са изрично описани:

Exam – 75% (80% for online students)
Homework + evaluation – 5% + 5%
Team work: 10%
Presence in class: 5% (onsite students only)


Bonuses: up to 10%
Assistant bonuses
Forum bonuses
Others

Което по никакъв начин не предполага, че онлайн и присъствено имат някаква разлика в оценяването, свързана с проверка на домашни, а и ми се струва нелогично.

0
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Искам да обърна внимание на колегите, на задачите където на входа има дробни числа(задачи 3,4,9 и т.н.), за десетичната запетая. При мен е настроена да е "." в локалните настройки на Windows-a. При линукс не знам дали ще има проблем.

Но при проверка на кода за домашните, на колегите гърми с "java.util.InputMismatchException".

Сложете си в кода Locale.setDefault(Locale.ROOT);
Знам че е кометирано вече, но ще има хора при които ще гърми ако ви проверяват домашните.

2
dmdbrv avatar dmdbrv 17 Точки

Само да спомена че при линукс няма проблеми с точките (локалните ми настройки са за София).

2
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Ама вие сте много бързи, още лекцията не е качена, а вие ги смачкахте. Кога успяхте? И браво за което!

0
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

С тоя  BigInteger.testBit(i)  напрово изби рибата. Браво! laughing

Заради такива методи започвам да харесвам JAVA !?!?laughing

0
viraldim avatar viraldim 21 Точки

Добри решениия на 9-та задача колеги! Аз се забърках много с нея и пончнах да проверявам дали ъгъла на точката е по голям от страните на покрива и не стана много спретнат код ама го тествах и всякаш работи. Давам кода ако някой има предложения да се подобри -Points inside the House.

В профила ми в pastebin са и останалите решения за това домашно. Сториха ми се тривиални и реших да не ги слагам тук. Сложил съм тестоете и условията към тях да се проверяват по-лесно.

1
Aleksiev avatar Aleksiev 133 Точки

Аз реших задачата веднага след вчерашната лекция ( в понеделник ), след като Наков обясни какво точно прави формулата от линка в домшаното. Тази формула връща положителен, отрицателен резултат или нула. Ако резултата е положителен, точката е от едната страна на линията, ако е отрицателен от другата и ако е 0, точката е върху линията. Проверяваш така за 2те линий ( от покрива на къщата ). Ето моето решение, ако не ти е станало ясно от обяснението ми или как точно се реализира.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.