Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

[Homework] Java Basics - Синтаксис (данни, оператори, изрази, работа с конзолата, условни конструкции) - Май 2014

Колеги, качил съм ви условията на задачите за домашно от втората тема от Java Basics курса. Срокът е до неделя. Напомням, че задачите със звездички не са задължителни. Задачите с по 3 звездички са за шампиони, които искат да се развиват отвъд предвидената метерия в курса.

19
Java Advanced 05/09/2014 00:50:43
DJZoning avatar DJZoning 85 Точки

Здравейте!

Java има ли си вградени методи за конвертиране на числа?

Благодаря предварително!

0
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Здравейте.

Започнах да решавам задачите от това домашно и успях да се справя с всички освен с 10-та задача. Виждам, че много хора вече са я решили, но не искам да гледам решенията им, а да се помъча сам да се справя с проблема. Изтеглих си външна библиотека Batik, която служи за генериране на SVG документи но нямам никаква идея как да я ползвам и не успях да намеря подходящ tutorial в интернет.

В тази връзка, бих бил благодарен да ме насочите какво да разгледам, за да му хвана цаката на този Batik и да успея да си направя задачата.

Благодаря предварително :)

1
nchebishev avatar nchebishev 8 Точки

Здравейте, някой може ли да открие, защо ми дава exception в тази задача?

Или по-точно ми дава това:

Exception in thread "main" java.util.InputMismatchException
at java.util.Scanner.throwFor(Unknown Source)
at java.util.Scanner.next(Unknown Source)
at java.util.Scanner.nextDouble(Unknown Source)
at PointsInsideAFigure.main(PointsInsideAFigure.java:10)

PointsInsideAFigure

0
07/09/2014 13:00:32
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Предполагам ти дава грешката при въвеждане на числата? Проблема е в десетичния разделител.

Сложи в началото на кода: 

Locale.setDefault(Locale.ROOT);

и въвеждай числата с точка като десетичен разделител.

 

ПС. Самата грешка ти подсказва къде може да е проблема - InputMismatchException - несъответствие в инпута /това което очаква програмата и това което е въведено/.

1
07/09/2014 13:20:43
nchebishev avatar nchebishev 8 Точки

Благодаря! Сега вече работи.

Имам чувството, че по някога приема числата с точка, друг път със запетая.

За C# курса си бях нагласил локалните настройки да бъдат с точка и нямах проблеми.

0
07/09/2014 14:01:11
d3vildog avatar d3vildog 58 Точки

Здравейте колеги, 

 решавам задача 5.Count All words от домашното за Java колекции, и като сплитна думите в масив от стринг, получавам празни редове което е нормално, но има ли някакъв удобен и кратак начин да ги махна като в C# метода StringRemoveSplitOptions.RemoveEmptyEntries, защото не успях да открия такъв. Намерих някакъв приемер "String[] words = inputLine.split("\\W", -1);" - при който като се напише отзад зад регулярният израз -1 и ги маха, но при мен не се получава...

Благодаря предварително :)

0
07/09/2014 13:30:07
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Сложи и еди плюс след \\W, т.е. регулярния ти израз да стане "\\W+". Плюс указва да се мачват един или повече символа, докато без плюс ти мачва само един. Така няма да имаш празни стрингове. Това -1 изобщо го махни.

String[] words = inputLine.split("\\W+");

 

ПС. Задавай въпросите в правилните теми - ето тази е за домашните за колекции:

https://softuni.bg/forum/questions/details/1055/0

:)

1
07/09/2014 13:52:02
d3vildog avatar d3vildog 58 Точки

Да стана много ти благодаря, най-обичам когато е толкова просто laughing

0
AntonPortenov avatar AntonPortenov 102 Точки

Здравейте,

 

имам въпрос относно задачата с рисуване на къщата.

Как мога да оцветя върешността на триъгалника и страните му, като използвам Path2D.

         Double[] polyX = new Double[] {12.5,17.5,22.5};
         Double[] polyY = new Double[] {8.5,3.5,8.5};
         Path2D.Double trianglePath = new Path2D.Double();
         for (int i = 0; i < polyY.length; i++) {
			trianglePath.lineTo(polyX[i], polyY[i]);
		 }
         trianglePath.closePath();

Разгледах много варианти на кодове, който са с увеличен мащаб и използват Polygon с integers, а аз искам да опитам да го направя с double,

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.