Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

[Homework] Java Basics - Синтаксис (данни, оператори, изрази, работа с конзолата, условни конструкции) - Май 2014

Колеги, качил съм ви условията на задачите за домашно от втората тема от Java Basics курса. Срокът е до неделя. Напомням, че задачите със звездички не са задължителни. Задачите с по 3 звездички са за шампиони, които искат да се развиват отвъд предвидената метерия в курса.

19
Java Advanced 05/09/2014 00:50:43
bangelova avatar bangelova 48 Точки

Ето и моето решение на Problem10 - PaintAHouse.java

За да работи, трябва да свалите batik-src-1.7.zip от този линк: Batik, да го разархивирате и да добавите в Build Path следните 3 jar файла:
- batik.jar
- batik-dom.jar
- batik-svggen.jar 

При изписване в полето на "Dot:", потребителят трябва да въведе двете координати на точката, която иска да нарисува. За да се спре въвеждането и да се генерира файлът, е достатъчно въвеждането на -1 веднъж. 


п.с. чак сега забелязвам, че кодът може да се редуцира с няколко for-цикъла, ама здраве да е.

2
garbuchev avatar garbuchev 18 Точки

Един коментар за Problem 2. Triangle Area. Ако имаме триъгълник от 3 много близки точки (1 1), (1 2) и (2 2), лицето трябва да е равно е на 1, нали? Ако не сте си направили round, дава резултат 0.

1
DinkoK avatar DinkoK 11 Точки

Ето ви още едно решение на 7 задача. Мисля че не можах да видя такова досега.

Малко по нестандартно е:

http://pastebin.com/RVRJVsZH

Доста се поразрових докато намеря как да обходя String  с цикъл елемент по елемент.

1
stamen4o avatar stamen4o 44 Точки

Ето и от мен едно може би нестандартно решение на нещо като задачата от Problem 10 , за сега само това успях да напиша за 10 тата. 

http://pastebin.com/jaaHmRvv

Не съм използвал SVG.

0
pichowskii avatar pichowskii 37 Точки

Някой може ли да ми обясни следния ред 

System.out.printf("|%-10X|%010d|%10.2f|%-10.3f|%n"

или да ми дадете линк, където да разшифровам този ред. Този ред от домашното на един колега относно 6та задача.

 

Благодаря предварително

0
milen_vm avatar milen_vm 68 Точки

Това е форматирано печатане на конзолата с помоща на форматиращи низове.

% означава началото на форматирашият низ

10 е броят на клетките в които ще се отпечати съответната променлива, ако е -10 тя ще е ляво подравнвна

Х е вида на променливата в случая число в шеснадесетична бройна система

d е цяло число

.2f e е число с плаваща запетая с два знака след запетаята

.3f e е число с плаваща запетая с три знака след запетаята

%n преминава на нов ред след отпечатването

Всички видове форматиращи низове са описани подробно в книгата на Наков "Въведение в програмирането с Java"  стр 138

 

3
pichowskii avatar pichowskii 37 Точки

Много съм ти благодарен колега!

0
garbuchev avatar garbuchev 18 Точки

Ето и едно математическо решение с графика на функции на Problem 9.** Points inside the House само с IF-ове (за прегледност разделени в 4 метода) и без да се ползва жокера към условието. Единствено трябва да разделим покрива на 2 триъгълника(ляв и десен) по линията т.(17.5, 3.5)т.(17.5, 8.5).
1. За да попадне в левия триъгълник, условията са: Х в интервала [12.5; 17.5]; Y в интервала [3.5; 8.5]; и (X+Y)>=21, за да е под покрива.
2. За да попадне в десния триъгълник, условията са: Х в интервала [17.5; 22.5]; Y в интервала [3.5; 8.5]; и (X-Y)<=14, за да е под покрива.
За правоъгълниците не мисля, че е нужно да обяснявам.

NOTE: Последните условия следват от графиката на функцията, която за линията т.(12.5, 8.5)т.(17.5, 3.5) е y=-x+21, а за линията т.(17.5, 3.5)т.(22.5, 8.5) е y=x-14.

 

0
Bojidar_At avatar Bojidar_At 6 Точки

Здравейте колеги,

прегледах повечето от решенията, но забелязах, че в 6 задача (Formatting Numbers) е пропусната проверка на входа за "a" (0 ≤ a ≤ 500).

Дайте оптимизация на кода, защото така не ми харесва: https://github.com/Bojidar-At/FormatingNumber/issues/1

(за първи път пускам код в GitHub, надявам се да съм се справил)

Поздрави,

0
ivaylo.yanchev.5 avatar ivaylo.yanchev.5 80 Точки
Явно не мога да пиша код като коментар... Аз използвам do while цикъл и ако въведената стойност не е коректна повтарям въвеждането на стойност.
0
DJZoning avatar DJZoning 85 Точки

Първа задача - 01

Защо ми дава грешка: "The method printf(String, Object[]) in the type PrintStream is not applicable for the arguments (String, int)".

Това ми е кода.

Благодаря предварително!

0
ivaylo.yanchev.5 avatar ivaylo.yanchev.5 80 Точки

http://stackoverflow.com/questions/7774428/why-am-i-getting-a-compilation-errors-with-a-simple-printf

1
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

Интересни задачи като за второ домашно. Ето ги и моите решения - тук.

На 10 задача реших директно да си генерирам HTML код и да го натрупам в един StringBuilder. Гледах ги разните библиотеки, но честно казано не ми се стори да са улеснили процеса особено или поне на първо четене. Може и ако им отделиш повече време да се окажат полезни.

-1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.