Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Mkey5 avatar Mkey5 16 Точки

Simple Fuel Consumption Calculator

Колеги , аз не съм от София и постоянно си пътувам и днес станах с мисълта ,че искам да видя какъв точно ми е разхода на гориво. В интернет има много калкулатори ,но си викам защо да не пробвам да се упражня и да си напиша един простичък калкулатор, та го написах набързо :D Ето го и него ако ви е интересно : 

Файл : FuelConsumptionCalculator.rar
Линк за сваляне  :  http://dox.bg/files/dw?a=10c47cf7c9

4
Programming Basics
Tisho_Todorov avatar Tisho_Todorov 8 Точки

Здравей, колега изпробвах програмката работи - добре си се справил като цяло.Само не разбрах каква е идеята, ако не греша подаваш и като параметър изминати километри и разход на гориво и следователно тя трябва да ти каже какъв е разхода литри/100 ?! Ето и пример: изминати километри 44, разход на гориво 6.л изход на програмата 13.636/100км, а бордовия компютър на автомобила показва нещо съвсем различно като разход 9.л предполагам разликата идва от там, че компютъра изчислява разхода на автомобила спрямо скорост, време и изминати километри.

Good job!

2
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Разходът на гориво зависи от оборотите на двигателя(респективно подаваното гориво) - те зависят от терена, скоростта на движене(предавката) и т.н. Самата величена разход на 100 км. е средна величина и е напълно нормално бордовият компютър да бъде най-точен(пример - разхода градско заради светофари, трафик и т.н. е по-висок от разхода извънградско, средната величина не може да определи с точност смесен разход - тя е средна)

2
12/10/2014 13:40:25
Mkey5 avatar Mkey5 16 Точки

Модерните коли имат икономайзери - система която ти показва колко изгаря автомобила и обикновено е на 3 режима : моментен , среден разход за пътуване и среден общ разход. Проблема е ,че не са много точни. Идеята е с простото уравнение като му заложиш изминатите километри и горивото (като за да е най точно се мери от пълен до пълен резервуар) т.е. след като долееш до горе и ти изчислява точно колко ти гори (средно) на 100km. То това си е стандартно. По този начин , можеш лесно да си пресметнеш какви разходи за гориво ще имаш при едно последващо пътуване. Това е :)  Написах я просто за да се упражня , а и ми беше интересно дали разхода на икономайзера ми е еднакъв с реалния :))

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.