Loading...
Karlie avatar Karlie 438 Точки

[Technical Issue] PhpStorm - как се дебъгва в браузъра?

Закъсах го с тоя Сторм, гледах видеото на Наков, гледах видеото на Вл. Георгиев - и двете видеa завършват с "ами след почивката ще ви покажа как става, като го разгадаем" и следващите видеа почват с "това е цикъл, това е променлива". Кажете ми, моля, има ли някъде из видеата показано как да пуснем дебъгване в браузъра? Докарах го до дебъгване на конзолата, но браузърът ми забива с "Изчакване на отговор от localhost" yell Сайтът на JetBrains също никак не помогна, имам чувството, че половината го изчетох :D

Тагове:
4
PHP Web Development Basics 14/08/2014 08:25:41
verito898 avatar verito898 265 Точки

В крайна сметка някой друг успя ли да го подкара тoя web debuger ? Аз успявам за сега само конзолно да го настроя и дотамundecided

1
ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

Аз го подкарах след 3часа играчка.... пуснете в PHP.ini файла 

xdebug.remote_enable = 1

1
verito898 avatar verito898 265 Точки

Аз съм го била подкарала просто си мислех ,че web дебъгването работи по по-различен начин .Благодаря все пак :))

0
asyamincheva avatar asyamincheva 20 Точки

Хей, как го настройваш конзолно? Моля те, обясни ми :(

0
verito898 avatar verito898 265 Точки

Ами сега прочетох ,че си прегледала и видеото от лекцията на Наков .Web  дебъгване реално като в конзолата ред по ред няма доколкото аз разбрах/има един бутон за слушане на порта и направени промени ,но той явно работи когато си иска или поне при мен /.Напр: for цикъла се зарежда в web страницата едва след като минат всички итерации.За минаване през всеки ред дебъгвам конзолно.
Като цяло трябва да имаш 2 конфигурации - web debug /за зареждане на страницата/ и phpscript /за реално дебъгване и следене на променливи/.

 

ПС : конфигурация за конзолно дебъгване: линк

0
05/12/2014 17:34:58
asyamincheva avatar asyamincheva 20 Точки

Това го разбрах, благодаря ти, обаче не мога да се sправя с идентификатора - от интернет разбрах, че се използва Vagrant, но не мога да го настроя - ето какво се получава: link. Дава error, съответно не мога да настроя това, което се изисква: link2... Относно xDebug - махнах конетарите в .ini ...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.