Loading...
kPaCuu avatar kPaCuu 2 Точки

C programming ОТВОРЕНИ КУРСОВЕ/ОНЛАЙН ФОРМА

Извинявам се за въпроса, но искам да попитам, защо в онлайн форма неможем да гледаме упражненията?Молбата ми е ако може да се качват и упражненията от лекцийте, защото и ние който сме ОНЛАЙН форма искаме да се упражняваме.Дано някой ми даде отговор на въпроса. 

2
Open Courses
a_rusenov:
Отговорено е на въпроса.
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Здравейте,

Както вече колегите споменаха, повечето въпроси ги изглаждаме на момента и на мен не ми се е налагало да решавам допълнетелно извън лекциите. Изключение е задачата за обръщане от десетична в двоична бройна система. 

За идните лекции смятаме да процедираме по друг начин - ще решаваме 2-3 задачи заедно след основната лекция.

За да не остават все пак пропуски, кажете вие с кои задачи срещнахте затруднения. В понеделник ще ги решим заедно в час и ще качим запис.

1
18/10/2015 22:17:54
kPaCuu avatar kPaCuu 2 Точки

Здравей,

Радваме се, че ще ни обърнете и на нас малко внимание.Хубаво сте решили да се решават по няколко задачи и да се качват, това ни беше и идеята на нас. Незнам дали да не се направи някаква тема за курса и там всички колеги онлайн да казват с кои задачи имат проблем и да се решават и те и после да се качват.Може да се определи примерно след края на домашното като му свърши срока да се качът с видио задачите които са ни затруднили през седмицата.

0
kPaCuu avatar kPaCuu 2 Точки

Извинявам се, но искам да те попитам и как да си искарам документацичта в нет бинс. Примерно за принтф като дам контол и спес и ми излиза прозорчето, но ми пише, че не е намерена документация.

0
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Под Linux или Windows е проблемът?

0
kPaCuu avatar kPaCuu 2 Точки

linux

0
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Отвори горе от лентата Tools -> Options и в Edtitor таба -> Code Completion виж дали Auto Popup Documentation е включено. 

Отделно виж от Keymap таба за Show Code Completion Popup дали се отваря с Ctrl + Space.

0
kPaCuu avatar kPaCuu 2 Точки

Auto Popup Documentation е включено и Show Code Completion Popup си отваря с Ctrl + Space.

Но пак ми излиза прозорчето празно и ми пише, че не е намерена доцументация.

0
gdikovg avatar gdikovg 22 Точки

Здравей, аз сум с Ubuntu, всичко е на EN обаче ... като искам да изпринтирам "char" с %с ми дава ? имаш ли представа от какво е? Само с тази комбинация ми прави проблем. Със %s всичко си е ОК. Предполагам че е някаква локална настройка. И Google незнае. Каза питай Наско :)

Поздрави.

0
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

@kPaCuu, отиди на Tools->Optiona->C/C++->Build Tools и дай Restore Defaults. В същото меню отиди на Code Assistance таба и дай Reset Settings. Също така виж дали не пишеш във файл, който е excluded from build (това е в случай, че държиш няколко файла в един проект).

@gdikovg, Нали символът в char-a е ASCII, а не от някоя друга азбука?

1
Al.Indjov avatar Al.Indjov 6 Точки

@a_rusenov , Направил  съм всичко както си го описал , но все още ми дава "No documentation found."

Маркирам примерно printf  и показва , че не намира никаква документация.

 

0
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Window -> IDE Tools -> C/C++ Documentation ще ти отвори отделен прозорец за документацията. И там ли е така? Коя версия на NetBeans ползваш - C/C++ или универсалната?

1
Al.Indjov avatar Al.Indjov 6 Точки

Мда и там е също empty.

Версията ми е  8.0.2 и е само за C/C++.

0
19/10/2015 18:36:17
kPaCuu avatar kPaCuu 2 Точки

След ресетовете при мен проработи. Благодаря за отделеното време.yes

0
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Затвори Netbeans изцяло и изпълни това, за да му намерим кеша:

cd ~/.cache && ls

Ако видиш netbeans директория, изтрий я с:

rm -rf netbeans/

След това отваряш Netbeans пак, пробваш и пишеш какво е станало. :D

1
19/10/2015 18:58:37
Al.Indjov avatar Al.Indjov 6 Точки

@a_rusenov , Благодаря много всичко вече е ОКyes

1
gdikovg avatar gdikovg 22 Точки

Това е снмка от проблема ми: https://www.dropbox.com/s/snivsuievmlzca5/screen.jpg?dl=0

Символът не е от ASCII таблицата. Примерно когато пишех на C# с кирилица и не си си сменил UTF ми излизаше подобен символ.

0
Bobosam avatar Bobosam 185 Точки

Използваш грешни формати за печат. Замени %c с %s и би трябвало да нямаш проблеми.

1
kPaCuu avatar kPaCuu 2 Точки

Някой, дали знае, защо малко след като съм работил и отворил нет бинс немога да използжам символите. Например които са с командата шифт или просто точка. 

0
gdikovg avatar gdikovg 22 Точки

Благоаря ти, но си открих грешката. А тя беше че чета с "" и принтирам char, след като го зачепих и използвах '' и чета чар всичко си е ок.

0
gdikovg avatar gdikovg 22 Точки

Обаче сега ми се появи друг проблем:

Чета от конзолата стринг, дебъгвам и със слеващата стъпка да прочета индексите на масива ме прехвърля в "Disassembly" и ми дава там да дебъгвам. Някой знае ли как се оправя ?

Благодаря и поздрави

0
gdikovg avatar gdikovg 22 Точки

Извинявай те малко наспамих форума, нета ми завися. Съжалявам

0
20/10/2015 22:28:20
Al.Indjov avatar Al.Indjov 6 Точки

Здравейте Трейнер , 

Днеска имам следния проблем : Като отворя NetBeans на ново , зарежда ми го , но го нямам като стартирана програма на фонов режим.

Защо може да се случва така ?

 

 

Поздрави 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.