Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

p.tseperski avatar p.tseperski 21 Точки

[Java Web Development] Час и съдържание за тестът на 24.03.2016

Здравейте,

С оглед по-добро планиране като цяло (отпуски и др.), бих искал да попитам от колко до колко часа ще се провежда теста? Да знаем кога да си пускаме отпуски, кога да пътуваме и т.н. Това за отпуските.

Относно съдържанието на теста - малко по-голяма яснота може ли да ни се даде какво горе-долу би могло да представлява - отворен тест, затворен тест, примерни въпроси и пр.

Знам че има още около месец време, но едва ли има човек, който да не го интересува така че, когато е готова информацията бихте ли споделили? :) Мерси за което!

Тагове:
0
Java Web Development
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

тестът ще е в следния формат:

- Начален час - 19:00

- Общо време за решаване - 90 минути

- Общ брой въпроси - 45

- Тип въпроси - затворени въпроси с избор на верен отговор

- Обхват - целият изучаван материал (проекта е базиран на Spring но въпросите за теста ще включват материала от предходните лекции)

 

Препоръчвам ви да си отделите 2 часа за теста и да сте в залата най-късно 10 минути преди началото.

3
milkopg avatar milkopg 47 Точки

Деян, на лист хартия ли ще бъде тестът или онлайн?

Трябва ли да си носим лаптопи за изпита?

Ясно ли е в коя зала ще е теста, че още не съм платил сумата и нямам тази информация?

Колко процента верни отговори трябва да имаме, за да се вземе изпита и се получи сертификата?

Благодаря предварително!

0
29/02/2016 11:13:53
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

1) Тестът ще бъде онлайн

2) Силно препоръчително е - много са малко наличните компютри в залата, а и ще ви е по-удобно на собствена машина.

3) Залата би трябвало да е същата, в която се провеждат лекциите - Inspiration Lab (доколкото й помня името)

4) Обръщането на точки (% верни отговори) към оценка е в частта на SoftUni и до колкото разбирам нямат практика предварително да обявяват схемата за конвертиране.

0
p.tseperski avatar p.tseperski 21 Точки

Дидо, щом ще е онлайн теста, таблет ще свърши ли работа, защото нямам лаптоп?

0
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

ще ми се да мога да ти отговоря, но не съм виждал платформата все още. Колегите от СофтУни ще трябва да дадат повече информация.

Предполагам, че няма да е проблем от гледна точка на приложението, което предполагам ще е Web базирано, но възможни проблеми са мрежови достъп (Wi-Fi има в залата, но не е много надежден), видимост на текста. В краен случай повечето хора ще са с лаптопи, а в залата има известно количество компютри.

Като стане ясно кои са записани за изпита предполагам ще има възможност да се посочи кой има нужда от осигурен компютър - ще уточня и този въпрос.

1
p.tseperski avatar p.tseperski 21 Точки

Окей, когато разбереш инфо, сподели. :) Аз и друго се сетих да питам - самия тест платен ли е? В смисъл счита ли се за част от изпита или не?

0
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

теста ще се проведе на Web-based платформа. Таблета би трябвало да е ок, но за всеки случай можеш да се запишеш, че имаш нужда от компютър (ще пуснем списък за това вероятно следващата седмица).

Тестът е част от изпита, което го прави част от платената секция на курса.

1
10/03/2016 10:04:04
p.tseperski avatar p.tseperski 21 Точки

Окей, мерси за инфото!

0
kaizer avatar kaizer 35 Точки

Здравейте,

Предварително се извиняввам, ако някъде в лекциите е коментирано или написано във форума.

Тестът на български или английски език ще бъде?

Благодаря!

0
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

тестът ще е на английски, но няма да е по-сложен от лекциите. Ако се оправяш с лекциите не би трябвало да имаш проблем с теста.

0
ipenev avatar ipenev 21 Точки

Получих мейл от Softuni.
Записан съм за тест на 3 април.
В писмото се споменава използване на judge - няма задачи за решаване?

И това валидно ли е :
"По време на изпита е позволено използването на учебници, книги, презентации, видео уроци, Google search, четене на (но не и писане във) форуми;"

Благодаря!

 

 

0
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

няма задачи за решаване и не могат да се ползват никакви материали. Email-ът има някакъв стандартен текст, който не е напълно валиден в този случай.

0
milkopg avatar milkopg 47 Точки

Може ли някой даде информация как стои въпроса с паркирането в неделя?

Софтуни има ли паркинг, има ли достатъчно места за студентите, че за пръв път ще идвам до университета.

 

0
ipenev avatar ipenev 21 Точки

Точно паркинг няма.
Има, но той обикновенно е запълнен и май имат места фирмите от сградата.
Паркира се в преките около сградата, някои паркират на тротоара.
В неделя мисля, че не минават да пишат глоби. А и паркинга може да е по-празен.
Разгледай в StreetView.
 

1
milkopg avatar milkopg 47 Точки

Благодаря, ipenev

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.